Homologacija

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

GEISTERFAHRER heeee mene zanima kako ti lahko 1.6 boxer sploh tilnik lom ?????????????? k men ga ne
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V navalu navdušenja... :mrgreen:

Čestitke k nakupu kače!
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

AR-146 napisal/-a:GEISTERFAHRER heeee mene zanima kako ti lahko 1.6 boxer sploh tilnik lom ?????????????? k men ga ne
vse je odvisn od tega kaj je prej vozu.sploh če je npr. z cliota prešaltu na alfo.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

hee jst sm vozu pred to alfo cliota pa gre isto pač clio je 200 kil lažji al še več
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

AR-146 napisal/-a:GEISTERFAHRER heeee mene zanima kako ti lahko 1.6 boxer sploh tilnik lom ?????????????? k men ga ne
Mogoce si diesel tankaš...ja,ja saj vem, da si mi fauš! :steering:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a mi lahko napišejo na LPP v homo. kartonček šp. filter tud če ga ni treba homologirat?
kr res neb hotu da grem kam izven lj pa da mi polcaji pol zarad filtra dol tablce jemlejo.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pa noben ti ne bo težil zarad tega HALOOOO......
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

zaradi športnega filtra so že folku tečil men osebno ne
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Še nisem doživu, da bi kdo pri nas težil zaradi športnega filtra. Na naši postaji itak sam jaz težim zaradi homologacije, na filter pa itak nikoli niti ne pomislim, kaj šele da bi težil zaradi tega.
Slika
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Ja res so folku težil. Ampak ta folk ni imel filtra v originalnem ohišju. Če ga maš v original ohišju, ti nima kej za lapat, če so pa predelave, ti pa lahko nabija kar čš, ti pa si samo lahko tiho kot miška :)
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Policist napisal/-a:Še nisem doživu, da bi kdo pri nas težil zaradi športnega filtra. Na naši postaji itak sam jaz težim zaradi homologacije, na filter pa itak nikoli niti ne pomislim, kaj šele da bi težil zaradi tega.
Eno vprašanje:
Kaj imaš ti konkretno od tega da ljudem kontroliraš ali imajo SLO "homologacijo"??? Npr jaz imam športni izpuh Supersprint, ki ima CEE homologacijo!! A to VAM ni bilo dovolj, tako da sem moral it na teh pregled in PLAČAT(ne policiji) ampak LPP-ju SLO?????"a-test"!!! Tip je samo sfotokopiral list in rekel OK!!!!???? Dejmo no!!! A nimaste nič bolj pametnega dela?? KAj se je spremenilo na mojem avtu glede VARNOSTI, DECIBELOV, KAKOVOSTI IZPUHA; ITD.......?????
POPOLNOMA NIČ, le jaz sem bil lažji za 11000sit!!! :evil: :evil: :evil:
Jaz ne rečem da je treba na ta "a-test" ko imaš kak spojler home made, ma ne tako!!!

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Kaj mam jaz od tega? - Nič.
Enako je kaj mam jaz od tega, če v prometu merim hitrost, dajam ljudem pihat, gledam če so pripeti,... Mič. S tem, ko zahtevam homologacijo od ljudi, ki majo znižane avtomobile, razne spojlerje gor,... kontroliram, da nebo vsak "šušmar", rezal amortizerjev in limal na avto spojlerje, ki bi pri višjih hitrostih kar tako odleteli z avta.
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Policist napisal/-a:Kaj mam jaz od tega? - Nič.
Enako je kaj mam jaz od tega, če v prometu merim hitrost, dajam ljudem pihat, gledam če so pripeti,... Mič. S tem, ko zahtevam homologacijo od ljudi, ki majo znižane avtomobile, razne spojlerje gor,... kontroliram, da nebo vsak "šušmar", rezal amortizerjev in limal na avto spojlerje, ki bi pri višjih hitrostih kar tako odleteli z avta.
No naj ti verjamem, a prepričan sem da v veliko primerih ni tako! Tukaj gre navadno za druge stvari, a pustmo!!

Jaz sem govoril da IMAM homologacijo, ki velja v CE kamor tudi Slovenija vstopa 1.maja, pa tudi če še nismo je tam je že sedaj čisto mimo trdit da je SLO homologacija "tisto pravo"!!!

Je pa tudi res, da jaz še nisem slišal za nesrečo, po možnosti s telesnimi poškodbami ali celo z smrtnim izidom, ter da je bila le-ta povročena zaradi odletelega spojlerja prilimanega na avto kot praviš ti, pa tudi nisem nikoli slišal da bi se isto zgodilo zaradi šušmarja ki je odrezal vzmeti, čeprav je to teško dokazljivo!!!! SEM PA ŽE VELIKOKRAT slišal za nesreče, TUDI s smrtnim izidom, zaradi PREVISOKE stopnje alkohola v krvi in PREVELIKE hitrosti,ter nenazadnje tudi zaradi NEPRIPETOSTI!!!

Zato je PRAV da opravljaš kontrolo alkohola, hitrosti in pasu, se mi pa zdi dobesedno JEB.... ljudi v točno določen telesni del, naprimer zaradi dodatnega spojlerja itd, pomožnosti še z CE homologacijo!!!
Se morda z mojim razmišljanjem ne strinjaš??

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Če mi bo nekdo, ko ga bom ustavil pokazal papir da ima to CE homologacijo, mu glede tega ne bom moril, tudi če tega nima napisanega v SLO homologacijskem kartončku.

Glede prometnih nesreč, za katere nisi slišal pa ti povem, da se dogajajo. Sem že slišal, da so ljudje izgubili nadzor nad vozilom, zato ker se je prelomil amortizer doma odrezan in je pri tem prišlo do prometne s hudimi poškodbami (za spojlerje ne bom nič rekel, ker če po vem po pravici, se to tudi meni zdi malo za lase privlečeno).

Kar se tiče alkohola, hitrosti in drugih stvari, pa sem te kontrole opravljal veliko večkrat, kot kontrolo homologacije in bom to delal še naprej.

Kar se tiče pa varnostnega pasu, pa sem razmišljal v drugi smeri. Moje osebno mnenje je, da privezovanje ne-bi smelo biti obvezno. Bi pa to stvar drugače uredil. Če se ne privežeš in si poškodovan v prometni nesreči, ti pač zavarovalnica ne izplača škode. S tem ukrepom sem prepričan bi veliko bolj povečali procent privezovanja.
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Policist napisal/-a:Če mi bo nekdo, ko ga bom ustavil pokazal papir da ima to CE homologacijo, mu glede tega ne bom moril, tudi če tega nima napisanega v SLO homologacijskem kartončku.

Glede prometnih nesreč, za katere nisi slišal pa ti povem, da se dogajajo. Sem že slišal, da so ljudje izgubili nadzor nad vozilom, zato ker se je prelomil amortizer doma odrezan in je pri tem prišlo do prometne s hudimi poškodbami (za spojlerje ne bom nič rekel, ker če po vem po pravici, se to tudi meni zdi malo za lase privlečeno).

Kar se tiče alkohola, hitrosti in drugih stvari, pa sem te kontrole opravljal veliko večkrat, kot kontrolo homologacije in bom to delal še naprej.

Kar se tiče pa varnostnega pasu, pa sem razmišljal v drugi smeri. Moje osebno mnenje je, da privezovanje ne-bi smelo biti obvezno. Bi pa to stvar drugače uredil. Če se ne privežeš in si poškodovan v prometni nesreči, ti pač zavarovalnica ne izplača škode. S tem ukrepom sem prepričan bi veliko bolj povečali procent privezovanja.
Ne zagovarjam da se doma "reže" vzmeti, ampak če si slišal tudi za recimo 5 primerov v življenju, je napram na stotine ostalih ki drugače veliko bolj ogrožajo ostale udeležence v prometu po mojem zanemarljivo!
Po mojem pa si slišal samo za kak osamljen primer! #-o

Kar se pa tiče homologacije CE bi bil, če bi to res storil, verjetno EDINI oz. zelo redek primer takega policaja v Sloveniji!! Takih vsaj na mojem koncu NI!! Komaj čakajo, da te bojo s čim zašili! Če ne gre drugače pa s tem ker nimaš VERIG 50m stran od hiše (ker je to namreč sedaj zimska oprema), pri nas pa sneži 1xna 5 let in še takrat 2-3cm ki skopnijo v 1 uri!!!
:evil: :evil: :evil:


Glede varnostnega pasu, bi bil MOGOČE tak ukrep dober, kaj bi se dogajalo, pa raje ne pomislim! Npr: človek na pol mrtu v avtu, NEPRIVEZAN, in pridejo reševalci, ga TRIKRAT vprašajo, če si bo sam sposoben plačati stroške zdravljenja, in ko jim na tretji poziv ne bo odgovoru, ga bojo pustili tam naj dokončno umre!! :( :( :(


Ciao Alfista :D
Slika
Odgovori
  • Informacija