V6 iz 3.2 na 3.8

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alan kako to pa da tebe ne zanima yagijev kit? Napisal je da ga proda dokaj poceni... kaj točno to pomeni napram prvotni ceni, ki jo ma AHM na strani sicer ne vem, ampak glede na to da si pisal v svoji temi, da boš motor spet odpiral...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

verjetno ni dost dobr:D
Slika
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

sleby napisal/-a:verjetno ni dost dobr:D
Adie in AHM ti ocitno ne pove veliko! JE Pistons pa tudi ne....! Mi je vse jasno...

Heheheh, humorist :)
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

24/65-19 sem opazil da je velikost gume. A obstaja kakšen ¨konverter¨ ki poda nam bolj razumljivo mero?
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

minimi napisal/-a:24/65-19 sem opazil da je velikost gume. A obstaja kakšen ¨konverter¨ ki poda nam bolj razumljivo mero?
Ne vem :)
Zadnjič spremenil Yagi-san, dne So Feb 11, 2012 11:22 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Yagi-san napisal/-a:
minimi napisal/-a:24/65-19 sem opazil da je velikost gume. A obstaja kakšen ¨konverter¨ ki poda nam bolj razumljivo mero?
A si mal temo zgrešil ?
Alan napisal/-a:Nekaj lahko nalimam, pukl na havbi ni ravno po mojem okusu je pa neizbežen zaradi 6 trobent :mrgreen:
Slika
http://www.scribd.com/doc/75766917/Broc ... Tires-2010
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

A e, to je pa drugače. Sej, če bi sliko "citiral" potem bi vedel na kaj se navezuje, tko pa sem predvideval, da kupuje zase pnevmatike.....


P.S. vrjetno so to neke special pnevmatike za pisto ali....bo nekdo povedl, ki se spozna.....jaz nimam pojma kakšna je to oznaka
Zadnjič spremenil Yagi-san, dne So Feb 11, 2012 11:22 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

@ lizard
kdo pa je reku da me 3.8 kit od yagija ne zanima :mrgreen: samo trenutno mi ne sme bit to prioriteta....

Mera gum je čisto navadna, 240mm 65% 19 col isto kot na navadnih gumah
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Alan napisal/-a:@ lizard
kdo pa je reku da me 3.8 kit od yagija ne zanima :mrgreen: samo trenutno mi ne sme bit to prioriteta....

Mera gum je čisto navadna, 240mm 65% 19 col isto kot na navadnih gumah
Katalog, ki je na zgornjem linku, pravi tako:

Slika
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

In kaj je zdaj point te teme? Da se lahko predela alfin šestak na 400+PS? In da 600cc večja kubikaža in drugačen auspuh nista dovolj za 300+PS, ker nam logika pove, da se predela še ostale komponente? Torej to kar sem na začetku napisal drži in bo ta tema zašla v vode konkretno predelanih alf z nekaj 10tisoč vloženih evrov za tuning in ne bo imela nobene veze z dejanskim naslovom iz 3.2 na 3.8, ampak se bo nabijalo poste kdo je že vozil 712 konjski bolid in pa koga boli... če je že vozil bolid?

- check?
- check?
- check?

Nisem znal, da je toliko ex-F1 testnih voznikov v Sloveniji. Majkemi, sami proji :)
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

peruccy napisal/-a:In kaj je zdaj point te teme? Da se lahko predela alfin šestak na 400+PS? In da 600cc večja kubikaža in drugačen auspuh nista dovolj za 300+PS, ker nam logika pove, da se predela še ostale komponente? Torej to kar sem na začetku napisal drži in bo ta tema zašla v vode konkretno predelanih alf z nekaj 10tisoč vloženih evrov za tuning in ne bo imela nobene veze z dejanskim naslovom iz 3.2 na 3.8, ampak se bo nabijalo poste kdo je že vozil 712 konjski bolid in pa koga boli... če je že vozil bolid?

- check?
- check?
- check?

Nisem znal, da je toliko ex-F1 testnih voznikov v Sloveniji. Majkemi, sami proji :)

Mal se umiri ali pa pojdi "šraufat". Če ti kaj ne paše, preprosto spreglej temo in se ne kurči v brez veze !
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Še enkrat Peruccy:
Alan napisal/-a:Kot prvo dejte tole narest eno svojo temo da ne bo tlele vse zasmeteno.

Peruccy lej narejeno je blo teh kitov že ogromno in menda ti logika pove da noben ne bo samo tole zmontiral pa gas, pač se še par stvari sproti obdela pa seveda na koncu še remap. 300+KM je realna cifra za 3.75 oz. 3.8!
Stock GTA ma po remapu cca 260KM tako da 40+KM prirastek ni tak problem.
Dej malo se pozanimaj preden trdiš nekaj, maš na youtube in na forumih vse tole že lepo opisano in dokazano.
A ne znaš brat al ti baba fukat ne da? Ne vem kaj si tečen, sej tudi sam šravfaš pa bi lahko malo več vedel.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

HyperJack napisal/-a:
Alan napisal/-a:@ lizard
kdo pa je reku da me 3.8 kit od yagija ne zanima :mrgreen: samo trenutno mi ne sme bit to prioriteta....

Mera gum je čisto navadna, 240mm 65% 19 col isto kot na navadnih gumah
Katalog, ki je na zgornjem linku, pravi tako:

Slika
THX
@Yagi-san
#-o #-o #-o #-o
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

MaStr napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Za normalno vožnjo je Clio 1.2 čist OK. Sam kdo ga bo vozil :mrgreen:
Jaz ga - ko mi žena vzame alfo :mrgreen: :mrgreen:
hehe MaStr jz sem ji zato rajš kupu 147-ko,pa jo dal malo čipat in mi je zdej čist vseeno,če se kdaj z mojo kam odpelje! :wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Saj bi ji jaz tudi raje kakšno Alfo privoščil, pa ni ravno neka fenica.... :(
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija