Distančniki

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

lezaji bolj trpijo?

ker logicno bi bilo da ne. da razlozim. feltne imajo nek pozitiven offset (ET), kar nam pove da je rocica daljsa pri vecjem ET-ju ... se pravi da se v zmanjsanjem ET-ja ali montazo distancnikov zmanjsa rocica.

spret po drugi strani me moti. lezaj ni na skrajnem zunanjen delu pesta in se z nekim pozitivnim offsetom oddaljenost lezaja in feltne iznici. tako da je rocica cim manjsa.

ce se komu to da odgovarjat, kar ...

da poenostavim. koliko je lezaj umaknjen iz centra platisca pri privzetem ET?
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

0 mm :D, tako je sila ročice enaka 0.

Če zamakneš platišče (z ETjem ali distančnikom) pa se sila ročice linearno povečuje in s tem tudi obraba ležaja.
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

hvala. to sem hotel vedeti.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ker v Sloveniji ne dobim 2 cm distančnikov za 166 ( 5 x 108 ) me zanima kje v Italiji ali Avstriji bi jih lahko imeli.

Lp
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Greš v kamnik v alu CU nabaviš kose aluminija greš do prvega drejarja izmerita luknje obseg debelino in naredita distančnike. In kar je najbol pomembno premerita rob na katerem sedi platišče in naredita istega na distančniku ,ker če ne bo sedelo platišče na robu ti bo potrgalo vijake!
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

isto bi ti povedal kot struntz, sam sem rabil distančnike debeline 6mm, šel sem do prveka kovinarja in naročil, ter podal mere in mi jih je naredil za cca 3000 bivših sit, tako da se ti to bolj splača.


lp
Uporabniški avatar
Cury
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Apr 24, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

stuntz napisal/-a:Greš v kamnik v alu CU nabaviš kose aluminija
No če že boste šli ke nabaulat aluminij rečte da rabte Silumin. to je zlitina aluminij & silicij. Ima dolšo trdonst kot čisti aluminij. Uporablja pa se za use bate, feltne, bloke motorjev,...

Loh pa tut uprašate u Talum, kjer glih tko delajo aluminij! :D
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

AlCu... (da ne bo kdo narobe po imeniku iskal :))

lp
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Sem jih že dobil, naredil mi jih je tudi alfist iz okolice Trojan v enem dnevu.

Lp
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Še nekaj me zanima, koliko so dolgi original vijaki, ker sem kupil 60 mm in me skrbi da ne bodo predolgi ( distančniki pa so 25 mm)

Lp
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

alfa 166 napisal/-a:Še nekaj me zanima, koliko so dolgi original vijaki, ker sem kupil 60 mm in me skrbi da ne bodo predolgi ( distančniki pa so 25 mm)

Lp
nekaj rezerve ima tudi vijak, poskusi zašravfat kolo, pa dvigni avto in zasukaj, pa boš videl če ti je vijak šel predaleč noter in če bo rajsalo kam.

drukače pa jih lahko skrajšaš, pač odrežeš predolg kos.

lp
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Torej rabil bom distančnike za 166, ker drugače bodo gume drajsale po notranjem robu spredaj in zadaj. Feltne bodo original od brere18, tako da bom uporabil ekscentrične vijake, ker je tam razmak 5x110. Večja je tudi sredinska luknja pri brerinih platiščih za cca 4mm. Rabil bi približno 1cm debele distančnike, take z robom da bo novo platišče nasedlo nanj. Kdo bi mi to lahko naredil? :doubt:
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

žival napisal/-a:Torej rabil bom distančnike za 166, ker drugače bodo gume drajsale po notranjem robu spredaj in zadaj. Feltne bodo original od brere18, tako da bom uporabil ekscentrične vijake, ker je tam razmak 5x110. Večja je tudi sredinska luknja pri brerinih platiščih za cca 4mm. Rabil bi približno 1cm debele distančnike, take z robom da bo novo platišče nasedlo nanj. Kdo bi mi to lahko naredil? :doubt:
55€ pride par z robom, zraven še kupiš centrirne obročke da izničiš sredinjsko luknjo in je to to.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kje pa to dobim?
Odgovori
  • Informacija