Vzmeti 147

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Jest bi opozoru še na eno možnost, ki jo nobeden od vas ni omenil. Namesto da bi nižal avto, ti lahko samo originalne amortizerje predelajo, da so trši za okoli 20%. To kvalitetno naredi npr. Amortizer s.p. iz Dola pri Ljubljani. Na Fiat Stilotu JTD jih je naredu za 25.000 SIT. Sem zlo zadovoljen, avto je bistveno trši, se ne nagiba več tolk in ne nasedem več na vsakem k****, kot sem prej z originalno nastavljenimi fedri in amortizerji. Trdota je prbližn taka kot z Eibach fedri. Tud žena je s "trdoto" zadovoljna! :lol:
Če boš menjal fedre, priporočam edino Eibach. Sicer znižajo avto samo za 3 cm, ampak več ne priporočam, ker je Alfa že originalno zelo nizka. Ko sem mel 156-ko sem jo kupu z Jamexi in sem po enem letu vrgu dol in dal Eibach od sport paketa. Ti fedri so bistveno boljši kar se tiče vožnje, pa tud nesedu nism več na vsak drek. Z Jamex fedri je pa zadnji konec pri višjih hitrostih in velikih luknjah dobesedno "padu" do konca na tla (fedri so se čist stisnli), tko da takih nobenmu ne priporočam.
Uporabniški avatar
konte
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 5:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kočevje

Mene pa zanima, če je kaka varjanta, da ti že mal zmatrane amortizerje obnovijo? Pa kolk kej to stane, pa kje to nardijo? :P
Spider 2.0 TS
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

No jst sm nesu svojga levga sprednjega obnoviti in me je prišlo 15 jurjev pri Turnšku (Dol pri Lj).
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vse se da narediti, samo mislim, da je bolje menjat vzmeti kot tršat amortizerje!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Živio!
Imam AR 147 2.0 TS. Pri vožnji čez grbine (ležeči plicaj), ko se avto gunca oz. ko se stisne pa tudi ko popušča, se sliši škripanje samo na prednji strani. Na Avto triglavu že 6 mesecev poskušajo najti kaj je to tako da so zamenjali celotno podvozje z amortizerji, končniki, spodnje in zg. roke...in ne vem kaj še vse pa avto še vedno škripa pri vzmetenju.
Prosim če ima kdo kakšno idejo, kaj naj naredim s tem saj je avto še v garanciji.
Hvala!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

A dela tak zvok sssss ko spusti amortizer?

Btw je tvoja 147 črna? Brez selespeeda?
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Ja, moja je z navadnim menjalnikom (Celovška cesta). Zvok se bolj sliši, ko se amortizer (ali karkoli) zelo stisne, sliši se pa tudi ko popusti vendar manj.
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Zvok pa je kot nekakšno trenje, škripanje (mislim da ni SSSSSSS)!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

dashi napisal/-a:Ja, moja je z navadnim menjalnikom (Celovška cesta). Zvok se bolj sliši, ko se amortizer (ali karkoli) zelo stisne, sliši se pa tudi ko popusti vendar manj.
Aaa midva sva se podila dons :) leti ti k prasica! btw kje si dobil vse une nalepke uzad SLO(cuore sportivo) ...
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Nalepke sem posebej naročil. Oznako SLO mi je naredil eden iz Mengeša, ki tonira stekla. Oznako sem mu jaz dal, on pa jo je potem samo natisnil. Njegova št. je 041661962. Tisto, ki je na oknu mi je naredil en drug, trenutno se nimam njegove št. Prav tako sem mu jaz pomagal pri izdelavi.
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

No, nisi mi povedal katero mašino imaš ti?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ah jaz mam 1.6 TS 120 konjev.. 30 premalo da bi konkuriral :mrgreen:
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Kaj pa v zvezi z mojim problemom, a maš kakšno idejo. Naročen sem še enkrat pri Avtotiglavu 16.02,2004, zamenjali mi bodo še nekaj. Mislil sem če spet ne bo uspelo da zahtevam zamenjavo avta, ne vem pa kako je s tem. Pri zvezi potrošnikov slovenije so mi povedali, da če ne morejo napako odpraviti v 45 dneh imam pravico zahtevati nov izdelek (avto) ali pa vrnitev kupnine z obrestmi vred.
Kaj meniš ti?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pri zvezi potrošnikov je tako.. če imajo oni avto na servisu 45 dni sepravi , da si ti brez avta 45 dni potem lahko zahtevaš novega. Moral bi slišat točno kaj škripa oziroma kako škripa... lahko da so roke lahko da je samo plastika na vrhu fedra se iztaknila, lahko da je olje steklo iz amortizerjev. A se to pojavlja tudi ko zabremzaš al se neha če pohodš bremzo?

Men npr kripajo robovi diskov, jih bo treba odrejat stran... moral bi slišat ker nimam točne predstave kaj bi lahko bilo..

A zaropota al nardi tss tsss ko se skrči in raztegne amortizer?
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Nima veze z zavorami, škripa samo pri vzmetenju: ko se zelo stisne in ko popusti. Zvok je nekako GRRRRRR RRRRRRGGGGGGGG.
Lahko se dogovorimo, da ga probaš, če želiš!
Odgovori
  • Informacija