Temnenje stekel!!

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Svasta! Men je reku 70 za karavana z homologacijo. Sicer tudi 110 ni drago.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

mihecmiha napisal/-a:Svasta! Men je reku 70 za karavana z homologacijo. Sicer tudi 110 ni drago.
Lohka to ceno malo razjasniš prosim. A si dau temnit stekla, al si ga po telefonu poklicu, email...? Ker za 40€ razlike pa dobim že par hamburgerjev :P

Je pa res da je 111 z homologacijo še vedno poceni varianta.

LP

Jakob
z164n
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Če Maj 27, 2010 10:22 pm

70-80€ stane, dobiš pa zravn papirje s katerimi greš na lpp in tm plačaš še okoli 35€ za vpis v homologacijski kartonček.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Nisem dal temnit. On mi je napisal potrdilo o strokovni vgradnji vzmeti, pa mi je rekel da ima akcijo temnenja... Mi je pa dal ceno 70 evro z homologacijo. Vem da je bilo z, ker se je tud men zdelo full poceni in sem ga 2 krat vprašal če je cena z homologacijo in je obakrat pritrdil. Mogoče je mal preračunal in ugotovil da je 70 evrov premalo. Ne vem. Se opravičujem če sem komu vzbudil lažno upanje
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ne ne sj je kul, sam tko za informacijo. No sej mi ne bo težko dat 40€ zraven če bo dobro narjen. Če bo bo kar ugodno =)

Hvala!

LP

Jakob
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

zdravo, obujam malo temo in sicer me zanima kako se je temnenje stekel izšlo ko je bilo v tej in prejšni strani govora o neki akciji ... ter seveda kako ste zadovoljni
kajti sam tudi razmišljam v tej smeri in sicer za svojo 156 zadja stekla
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

No tkole se je izšlo: šel sem tja, smo se lepo dogovorili za prepustnost 15% (ni tolk temno kolkr se sliš :wink:). Je imel na dvorišču svojo serijo 5, tako da sem okvirno videl kaj pomeni določena prepustnost. Tip je zvenel zelo korektno, vse se je dalo dogovoriti brez najmanjših težav, torej 80€ za stekla od B stebrička nazaj je bila akcijska cena. Tja sem prišel malce čez 12 uro, čez dobre 4 ure me gospod pokliče, češ da naj pridem po avto, da je gotov. Jaz se pripeljem tja in seveda grem malo pogledat okoli avtomobila kako je narejeno. Kar takoj mi gospod pove, da je 159ka bila najtežji avtomobil, ki ga je kdaj dobil u roke in da mu je zmanjkalo časa da bi zadevo kvalitetno dokončal, kar se je videlo po mehurčkih in obilico prahu med folijo in steklom. Ob enem mi je rekel, da če z delom ne bom zadovoljen, naj pridem še enkrat in bo zadevo na novo prelepil (tapet ni jemal dol, ker ga je bilo strah da bi kaj zvil ali zlomil, zatorej tak rezultat). No bilo je tudi kar precej lis, vendar je rekel, da je to le voda in da bodo lise u parih dneh izginile. In tudi so. No potem sem se odpeljal, pač ves navdušen ker avto na daleč izgleda -> =D>. Ustavil sem se na rudniku pri supernovi in sem odprl stekla. No takrat sem pa postal malce jezen. Pogledam še kako je s prtljažnimi vrati in povsem isto folija je odrezana tkole: ~~~~. Pač vigavaga, kar na roko.

Pokličem tipa in ga vprašam ali naj se kar takoj pripeljem do njega da bova folijo dol potrgala, ali jo bom sam (nekaj v tem smislu, seveda sem mu razložil kaj me moti). No mi odgovori, da naj raje počakam do jutri, premislim, pa se potem slišiva. Po parih minutah pregovarjanja pristanem na njegovo ponudbo (itak se mi je mudil na žurko :P). Jaz mu res napišem mail čez dva dni, da pač tako ne bo ostalo, da nisem zadovoljen z delom in da sem izgubil zaupanje v kakovostno narejeno delo, da mu vrnem papirje in folijo, on pa meni kupnino. No po nekaj prigovarjanja (moram priznati, da je tip precej korekten možakar in da je celoten pogovor ostal na visoki ravni), sva se po moji zahtevani vrnitvi celotnega plačila in po njegovi delni vrnitvi (50%=40€) uspešno zmenila, da mi vrne 50€ (kar na TRR), kar po njegovem ceniku ustreza zadnjemu steklu (ki je bil najmanj problematičen), papirje pa obdržim, tako da lahko grem homologirat zadevo. Seveda sem mu vse lepo poslikal, da je prišlo do takega zaključka.

V glavnem gre za pozitivno izkušnjo (nisem bogat, da bi poceni kupoval) z malce grenakim priokus, seveda bi raje videl kakovostno temnjena stekla, za polno ceno, kot pa taka, ki jih bo potrebno še enkrat temniti, čeprav so bila temnjena za super nizko ceno :doubt:.

Dodal je še to, da za rezultat ni kriva akcijska cena, vendar pomanjkanje časa, obenem pa ponudil popravilo storjenega dela, tako da mu avtomehanik razstavi zadnja vrata on pa nato nalepi novo folijo.

Vsakomur, ki bo svoj avto še temnil, pa močno priporočam, da preden da avtomobil temnit, izvajalcu postavi vprašanje ali bo med folijo in steklom kakršenkoli prašen delec in če bo folija tudi vizualno pristajala obliki stekla (odrezana po obliki stekla, z ravnilom, ne na roko... in kolikšen bo nezatemnjen rob med koncem stekla in folijo-al bo 2 ali pa 10mm)

PS.: Upam, da nisem gospodu naredil preveč slabe reklame. Kot je rekel bi za kakovostnejše storjeno delo potreboval več časa.

LP

Jakob
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

hmm zanimivo sej vsakemu se lahko zalomi
me pa nekaj zanima ... ko imaš to folijo gor? kako je potem z odpiranjem in zapiranjem stekel namreč jat to počnem na zadnjih vratih večkrat dnevno (v garaži so vedno vsa stekla 1/4 spuščena, med vožnjo raje odprem zadnja, itd...)
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

No zdj ne razumem čist vprašanja, a misliš na obstojnost folije, da se ne odlima od stekla. Če je dobro nalimana, se ne bi smela odlepiti nikakor. Uprašaj koga, ki je zapečeno folijo dol trgal :P
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

JUG napisal/-a:No tkole se je izšlo: šel sem tja, smo se lepo dogovorili za prepustnost 15% (ni tolk temno kolkr se sliš :wink:). Je imel na dvorišču svojo serijo 5, tako da sem okvirno videl kaj pomeni določena prepustnost. Tip je zvenel zelo korektno, vse se je dalo dogovoriti brez najmanjših težav, torej 80€ za stekla od B stebrička nazaj je bila akcijska cena. Tja sem prišel malce čez 12 uro, čez dobre 4 ure me gospod pokliče, češ da naj pridem po avto, da je gotov. Jaz se pripeljem tja in seveda grem malo pogledat okoli avtomobila kako je narejeno. Kar takoj mi gospod pove, da je 159ka bila najtežji avtomobil, ki ga je kdaj dobil u roke in da mu je zmanjkalo časa da bi zadevo kvalitetno dokončal, kar se je videlo po mehurčkih in obilico prahu med folijo in steklom. Ob enem mi je rekel, da če z delom ne bom zadovoljen, naj pridem še enkrat in bo zadevo na novo prelepil (tapet ni jemal dol, ker ga je bilo strah da bi kaj zvil ali zlomil, zatorej tak rezultat). No bilo je tudi kar precej lis, vendar je rekel, da je to le voda in da bodo lise u parih dneh izginile. In tudi so. No potem sem se odpeljal, pač ves navdušen ker avto na daleč izgleda -> =D>. Ustavil sem se na rudniku pri supernovi in sem odprl stekla. No takrat sem pa postal malce jezen. Pogledam še kako je s prtljažnimi vrati in povsem isto folija je odrezana tkole: ~~~~. Pač vigavaga, kar na roko.

Pokličem tipa in ga vprašam ali naj se kar takoj pripeljem do njega da bova folijo dol potrgala, ali jo bom sam (nekaj v tem smislu, seveda sem mu razložil kaj me moti). No mi odgovori, da naj raje počakam do jutri, premislim, pa se potem slišiva. Po parih minutah pregovarjanja pristanem na njegovo ponudbo (itak se mi je mudil na žurko :P). Jaz mu res napišem mail čez dva dni, da pač tako ne bo ostalo, da nisem zadovoljen z delom in da sem izgubil zaupanje v kakovostno narejeno delo, da mu vrnem papirje in folijo, on pa meni kupnino. No po nekaj prigovarjanja (moram priznati, da je tip precej korekten možakar in da je celoten pogovor ostal na visoki ravni), sva se po moji zahtevani vrnitvi celotnega plačila in po njegovi delni vrnitvi (50%=40€) uspešno zmenila, da mi vrne 50€ (kar na TRR), kar po njegovem ceniku ustreza zadnjemu steklu (ki je bil najmanj problematičen), papirje pa obdržim, tako da lahko grem homologirat zadevo. Seveda sem mu vse lepo poslikal, da je prišlo do takega zaključka.

V glavnem gre za pozitivno izkušnjo (nisem bogat, da bi poceni kupoval) z malce grenakim priokus, seveda bi raje videl kakovostno temnjena stekla, za polno ceno, kot pa taka, ki jih bo potrebno še enkrat temniti, čeprav so bila temnjena za super nizko ceno :doubt:.

Dodal je še to, da za rezultat ni kriva akcijska cena, vendar pomanjkanje časa, obenem pa ponudil popravilo storjenega dela, tako da mu avtomehanik razstavi zadnja vrata on pa nato nalepi novo folijo.

Vsakomur, ki bo svoj avto še temnil, pa močno priporočam, da preden da avtomobil temnit, izvajalcu postavi vprašanje ali bo med folijo in steklom kakršenkoli prašen delec in če bo folija tudi vizualno pristajala obliki stekla (odrezana po obliki stekla, z ravnilom, ne na roko... in kolikšen bo nezatemnjen rob med koncem stekla in folijo-al bo 2 ali pa 10mm)

PS.: Upam, da nisem gospodu naredil preveč slabe reklame. Kot je rekel bi za kakovostnejše storjeno delo potreboval več časa.

LP

Jakob
Kdor da po štirih urah tak izdelek iz rok, naj raje zapre firmo. V takem času imam narejene slabe 3 kvalitetno zatemnjene 159-ke. Tudi tapete podreti ni nobena težava. Samo čas si je potrebno vzeti. Očitno se je spet izkazalo, malo denarja, malo muzike. Vsaj odnos je korekten, kot sem videl iz napisanega.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

folc napisal/-a:hmm zanimivo sej vsakemu se lahko zalomi
me pa nekaj zanima ... ko imaš to folijo gor? kako je potem z odpiranjem in zapiranjem stekel namreč jat to počnem na zadnjih vratih večkrat dnevno (v garaži so vedno vsa stekla 1/4 spuščena, med vožnjo raje odprem zadnja, itd...)
Ni nobenega problema... :wink:
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

dzuko napisal/-a: Ni nobenega problema... :wink:
odlično potem pa se bo treba pripraviti za naslednje poletje tudi v tej smeri :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

ko sem dal svoja stekla temnit mi je majstr reku da naj počakam kak dan ali 2 da se lepo use posuši ker se lahko rob zaviha potem pa ni problema in tako je že dobri 2 leti :)
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

še eno vprašanje (mogoče bedno)
ampak kako je pa v primeru da se ti folja načne, se da to odstraniti brez posledic? da dobiš prvotno steklo nazaj?
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

če se ti folija sama odlepi, lahko uveljavljaš garancijo. Se pa da vse folije odstraniti brez posledic za šipe
Odgovori
  • Informacija