Swap 145QV --->>>2.0 turbo

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Prjatu moj dragi prodajaš buče! mene ne zanima teoretična izračunanan moč na gredi mene zanimajo konji na kolesih. Jest vem da jih mam na moji okrog 80 v najboljšem primeru.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ima avto nalepko na tanku? Če ja, potem bi to lahko pojasnilo tole silno konjenico :lol:

čakamo na izpis z valjarjev ...
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fantje, čakajte malo...Zdaj se pogovarjamo o dveh različnih stvareh. Dvomim, da je Bistri mislil iz svoje QV spravit 175 konjev na kolesa - da mu rata to, bo verjetno moral bajto prodat :doubt:

Mogoče ima tale srebrna QV dejansko svojih slabih 185 konj na gredi - o tem sva govorila s ShadowX-om na Totem, ko sem tudi jaz rekel, da zakaj pa ne - seveda pa nisem nikoli mislil na to, da bi jih imel na kolesih. V to pa nikoli ne verjamem!
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

PALCICA2 napisal/-a:nevem od kod vam tako razmišljanje da se neda dobiti na Q.V. 183ps, res je da ni poceni jih pa vseeno dobiš.(530€ sesalni kol. ,850€celoten izpušmi sistem brez katalizatorja ,150€čip) avto na končni ne pridobi nič se pa pozna v pospeških. Odmiča gred 620€ te še pa nimam in bi lahko bilo potem 195ps!!!!! =D> =D> =D>
katere firme pa je kolektor?

850€ izpušni sistem?
katere firme?
Uporabniški avatar
PALCICA2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: So Mar 12, 2005 11:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje-Polzela

Mal me rač.fuka zato nemorem kr odpisat! Supersprintov sistem je. Koliko je pa zdej dejansko konjev na kolesih je pa bedarija govorit ker pol tk noben avto nima tolk konjev koker piše! meritve pa ne najdem ker je že skor 2l odkar sem ga meril! Bom šel še pa enkrat zmerit lahko pa povete kam da nebo potem spet kakih nejasnosti! =D> =D>
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

verjetno da čip do 10cv
pa komplet izpuh do 15-20cv?

pa odmične nekaj dajo :)
matko_zlatko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 28, 2010 1:07 pm

Lep pozdrav usem alfistom ;) men pa zanima ,ker zgleda da pr moji alfici je šlo tesnilo glave(enkrt že menjano tko da pomojem je tud glava lih fuč) tko da sm se odloču da bom dau kr motor od fiat coupeja 16v turbo :) zdej pa mene zanima kej use potrebno morm menjt oziroma dodat da bo pašal ko ata na mamo :D nekje sm prebrau da motor paše notr šrauf na šrauf tko da en plus je že,zanima me pa če je potrebno menjt komplet elektroniko al sam računalnik?
za dodatne informacije se pa priporočam ;) :D
lp
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce ne bos mel coupeja zraven za dele, potembo tole neizplejan projekt
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tako je, rabiš kompletnega coupeja (no vsaj komplet sprednji del in vso instalacijo) Potem je zadeva celo izvedljiva. Ni pa nikakor preprosto, vedno je kak detajl, ki ti požre živce, čas in denar hehe.

Najlažje bo, če prestaviš komplet motor, menjalnik in podvozje s coupeja. Tudi zato da boš imel potem zavore od coupeja, ker od 145-ke ne bojo kos večji moči.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
qverderk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 19, 2011 4:33 pm
Kraj: Goriška

Imam Wideband lambdo z možnostjo logiranja vrednosti lambde+5 vhodov, lahko pa jo povežeš z notebookom in vse podatke spremljaš in realtime. Na Q4 trenutno logiram vrednost lambde, obrate, knock senzor, MAP senzor, senzor temperature vstopnega zraka in TPS (throttle position sensor), lahko pa logiraš še EGT, duty cycle injektorjev, predvžig in kakršnekoli senzorje, ki imajo izhod v rangu 0-5 voltov.
Na enostaven način se da natančno meriti tudi pospeške in hitrost, vedeti moraš le, kakšna so prestavna razmerja in dimenzije gum. Ker logiram originalne senzorje na motorju, se da ugotoviti tudi, če je kateri pokvarjen.
kje si pa kupil-dobil to wideband lambdo ??
''Un boxer e'lunico motore qe gira tanti giri e non chiede niente solo l'amore''
Odgovori
  • Informacija