A-testi in homologacija...

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
geggy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 17, 2006 10:21 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni...

Ne spoznam se dobro na te stvari pa sm reku d tuki prasam glede a-testov in homologacije za predelavo avtomobila...
npr.: dodan spojler... kaj je treba naredit, kje, kako, kolko pride stat?

vnaprej se zahvaljujem za vse info.

lp geggy
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

search.php

Vtipkaj v okence "homologacija".

Nekaj stvari je bilo ze napisanih.

Dobrodosel!
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
geggy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 17, 2006 10:21 pm
Član Alfa Kluba: 0

ok... jst sm zdej malo pregledow ta forum... pa se zmeri nism prow tocno seznanjen s tem... upam da se komu da opisat celoten postopek...
lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

homologirat moras na LPPju, imeti pa moras tuv certifikat drugace ne bo nic iz tega. za ceno ne vem, se mi zdi, da je odvisna od dodatka, ki ga zelis homologirat. potrebujes se homologacijski kartoncek, ki pa ga verjetno ze imas.

http://www.jh-lj.si/index.php?p=4&k=517
Slika
Uporabniški avatar
djsly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Okt 25, 2004 6:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lublana

ali imajo na lpp to računalniško evidenco o predelavah na posameznih avtomobilih, al je edino kar je zapisano na naših homolomo kartončkih?
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Kaj za vzmeti je dovolj TUV, ali moreš met tudi račun da ti je nekdo to strokovno monitral, se pravi od mehanika ??
Slika
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

:?:
pomoje ne
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

alro napisal/-a:Kaj za vzmeti je dovolj TUV, ali moreš met tudi račun da ti je nekdo to strokovno monitral, se pravi od mehanika ??
Tudi potrdilo o strokovni ugradnji! Vuga na prvomajski!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

geggy napisal/-a:kaj pa z avtom iz druge roke brez homologacijskega kartoncka?
Če je po l'97 ga mora imeti, če ti ga prodajalec ni dal si se malo zaj... in ga boš moral zaprositi za kopijo uvoznika! Če je pa avto starejši od 97, ga boš pa moral narediti, če boš karkoli hotel naknadno vgradit (legalno)!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
geggy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Okt 17, 2006 10:21 pm
Član Alfa Kluba: 0

kaj pa z avtom iz druge roke brez homologacijskega kartoncka?
pa ko mas ze montiran npr. spojler... je narobe da se z njim zapeljes do ljubljane... ce te ustavijo?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce spojler izgleda (ali pa celo je) kot original oprema ter naknadno pritrjen se jaz na tvojem mestu nebi kaj prevec sekiral. sam sem imel na 33ki in tudi sedaj na 145 naknadno pritrjen spojler vendar je vse original dodatna oprema in mi ni nikol noben policaj nic tezil.
ce kartoncka nimas je najlazja pot, da vprasas prejsnjega lastnika ce ga ima slucajno on, drugace pa bos moral na slovenskega zastopnika ter prosit zanj.
potrdila o strokovni vgradnji po mojem mnenju ne potrebujes, dokler gre za zadeve kot so spojler, alu platisca ipd., drugo pa je, ce hoces homologirat nove vzmeti, drug motor ipd.

govorim bolj na pamet, tako da ni nujno, da vse stvari 100% drzijo. najlazje je, da poklices na lpp kjer sem preprican, da ti bodo podali prave podatke.
Slika
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Uporabniški avatar
djsly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Okt 25, 2004 6:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lublana

za vzmeti rabiš prinest tud izpis optike !
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

pozdravljeni!

imam vprašanje na temo homologacije:
in sicer:
na tehničnem pregledu so me opozorili da bi za zatemnjena stekla (folija) moral imeti homologacijo. avto imam 6 mesecev in ko sem ga kupil mi je prodajalec zatrdil da homologacije ne rabim, saj imam tehnično potrdilo o pregledu predelanega vozila in potrdilo u ustreznosti predelanega vozila, ki ga je izdal rti maribor že leta 2001 (če homologacijo res rabim, zakaj se je prejšnji lastnik vozil brez nje celih 5 let??). alfa je letnik 95 in nima homologacijskega kartončka, ker ga takrat seveda še ni bilo.
bil bi hvaležen za vsak nasvet.

LP, seby
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ja če ima kakšne veze na tehničnem pregledu, pol se je lahko.
dam primer en tip ko ga poznam in dela na tehničnem, me je zmeraj pustiu skozi, četudi je bilo z avtom kaj narobe recimo končnik, reku je nej poštimam pa je. ko sem peljau v drug kraj na tehnični, se mi je zapičil v vsako stvar, ki je bla bol tko, to govorium o prejšnjem avtu, ki sem ga pa meu uštimanega, spojler, pragovi, druig odbija, ki sem ga naredu doma itd...


lp
Odgovori
  • Informacija