A-testi in homologacija...

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

colibry napisal/-a:za apexe po netu poisci.. skor 100% bos nasel TUV
Ne pozabi ,da mora biti priložen še oranžni list na katerem se da štempl od poblaščene firme ,ki si montiral ter kupil :wink: in to lahko le dobiš na poblaščenem serviseru oz. trgovini.
Ice-man
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

zdravo,jas sem kupil avto z 2 roke in nimam papirjev od auspuha in amortizerjev,in ne jih morem homologirat
nevem pa sploh kake firme so tej amortizerji.nic ne piše na njih.


ce ma kdko kake papirje bilo kake bi prosu da mi odpise na privat da se kaj zmenimo.


Lp
bošta
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 175
Pridružen: So Dec 08, 2007 1:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LOVRENC NA POHORJU

Nujno rabim če ima kdo papirje od pragov za alfo 156.
Če so že original gor pa me policija j....
Prosim

LP Boštjan
My second name is SCHUMACHER
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

A ni tvoja Sport Pack :?: Ker če je , potem kr policajom povej da nej se ne zajebavajo ker ni prvi april, in greste lahko skupaj na tehničnega, pa povej da boš zahteval še povračilo stroškov bencina in časa :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Imaš SPORT paket, kar pomeni original tovarniško nižje podvozje in pragove. Zato ne rabiš imeti homolagacije, saj je avtomobil kot celota homologiran v RS. Naknadno se papirjev za original opremo ne da pridobiti....

Lp
Uporabniški avatar
147FreaK
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: Ne Okt 07, 2007 9:56 pm

Ice-man napisal/-a:zdravo,jas sem kupil avto z 2 roke in nimam papirjev od auspuha in amortizerjev,in ne jih morem homologirat
nevem pa sploh kake firme so tej amortizerji.nic ne piše na njih.


ce ma kdko kake papirje bilo kake bi prosu da mi odpise na privat da se kaj zmenimo.


Lp
Amortizerji ali misliš Vzmeti??
martinzebula
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: So Apr 01, 2006 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Se prav na nimam kej dost šans da homologiram APEX fedrov, ker moram poleg TUV-a met še un list da je blo kuplen pa montiran v pooblaščenem servisu? Pol mi ostane sam da dam nazaj orginal al pa da kupm nove pa na tak nacin homologiram :x
No pain, no gain
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

martinzebula napisal/-a:Se prav na nimam kej dost šans da homologiram APEX fedrov, ker moram poleg TUV-a met še un list da je blo kuplen pa montiran v pooblaščenem servisu? Pol mi ostane sam da dam nazaj orginal al pa da kupm nove pa na tak nacin homologiram :x
Ko sem jaz na moji 156 homologiral Apex vzmeti sem rabil:
- papirje od vzmeti (TUV, za kateri avto, nosilnost, garancijo...pač vse kar dobiš zraven, ko kupiš nove)
- potem sem dobil obrazec na RTI-jevi strani - Klik in sicer "Tehnično poročilo o predelavi podvozja vozila" - vgradil mi jih je kolega, ko ima s.p. (ni posebej pooblaščen za vgradnjo vzmeti...kot npr. dobiš listek pri A3M kateri so :wink: )
- treba je potem še narediti in dobiti potrdilo o opravljeni optiki
- nato sem vse, ampak res vsak mali papir moral poslati po faksu na RTI in nato poklicati, da so mi povedali datum kdaj lahko pridem na homologacijo
- na RTI so mi potem dvignila avto in pogledali, če je vredu zmontirano in če se ujemajo številke iz papirjev s številkami na vzmeteh in zmerili novo višino vozila
- po 3 urah sem dobil nov homologacijski kartonček in zadeva je bila rešena :mrgreen:


Bolje je, če ti vzmeti zmontirajo v A3M, ker potem uni vse tam izpolnijo, ni potrebno narediti optike (za homologacijo.....po nižanju jo je vseeno treba :mrgreen: ) in potem pošljejo papirje skupaj z homologacijskim kartončkom na LPP in dobiš čez slab mesec nazaj vse zrihtano - vsaj tako je bilo pred 1 letom :wink:

Če pa nimate homo.kartončka so pa še tam problemi :doubt: #-o
martinzebula
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 143
Pridružen: So Apr 01, 2006 4:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Hmm...ja men jih je vgradil en kolega k je drgac mehanik sam pa nima s.p. Nimam niti TUV-a. TUV bi lahko dobil verjetno, sam kje bi staknu pol kerga k bi mi napisal in podpisal tist list da je blo vse zmontiran kot je treba? Glih se mi ne daje 200 evrov al pa še več za nove fodre k so mi tile dobri. Sam neki bo treba narest.
No pain, no gain
Uporabniški avatar
Himc57
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Sr Avg 27, 2008 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj
Kontakt:

Ima mogoče kdo kakšen Tüv od ogledal pa zadnjih luči??
Uporabniški avatar
Himc57
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Sr Avg 27, 2008 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnomelj
Kontakt:

Zdravo,

pri nakupu avta mi prejšnji lastnik ni priložil homologacijskega kartončka,
ker ga je izgubil.
Kje bi dobil duplikat?

Ali je kdo imel podobno situacijo?



LP
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

hm,... nerodna stvar, poklič na LPP v Ljubljano in se pozanimaj.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Alfa 156 1.serija - prvi letniki 97, 98, 99... motor 1.8TS.
Ali imajo ti modeli že serijsko 17col homologirano ali ne? in kakšna je ponavadi dimenzija?
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Overs[t]eer napisal/-a:Alfa 156 1.serija - prvi letniki 97, 98, 99... motor 1.8TS.
Ali imajo ti modeli že serijsko 17col homologirano ali ne? in kakšna je ponavadi dimenzija?
Moja je letnik 99 in ima serijsko homologirano 215/45/17...edino ce ni kak prejsnji lastnik kaj extra homologiral ampak dvomim.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ma pri teh 156kah je bilo vse mozno. Ene so imele, druge ne. Odvisno kak dan je imel Luigi v tovarni..
Moja je letnik 2002 in v knjizici ni imela homologiranih 17col platisc. Prijatelj je imel isto, isti letnik vse... pa je imel.
Potem sem sel na Triglav in rekel da sem zgubil hom. karton, ce lahko dobim duplikat. Placal sem 15EUR in dobil novega, z homologiranimi 17col platisci :mrgreen:

Ceneje, kot hodit na LPP hehe.

LP
Odgovori
  • Informacija