Vzmeti Eibach ali kaj podobnega

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja jest bom dal eibache not. Sem se že odloču. Zdej me pa zanima, če ima kdo izkušnje z amortizerji amortizer šport. Pravijo da mi nastavijo amortizerje po želji in da optimalno delujejo z eibach vzmetmi. Moti me samo cena, pa garancija. Sicer imajo iso certifikat, tud homologacijo zrihtajo. Sam so pa amortizerji samo 45000, pa samo eno leto garancije, kar je v primerjavi z monroe, ki ima pet let garancije, prav smešno. Aja pa kakšne izkušnje maste pozimi, z znižanimi in stršanimi avtomobili?
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Miholl napisal/-a:V a3m-u so H&R vzmeti z montažo vred 54 jurjev, v RSR-u so Weitec vzmeti 30 jurjev brez montaže.

Zdj pa nevem kaj uzet :twisted:
A to za 146-ko ? Ko sem klical jaz na A3M za mojo 156-ko, so rekli da pridejo H&R 51.000 sit ( z 10% gotovinskim popustom) + 12.000 sit montaža.

Se pa ne morem odločit med Eibach in H&R, ker za 51k sit dobim tudi Eibach. :-k
Slika
vepar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Avg 24, 2006 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nov mest

v a3m maš baje do 20.11 zastonj montažo ter vpis v homo kartonček.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

žival napisal/-a:Ja jest bom dal eibache not. Sem se že odloču. Zdej me pa zanima, če ima kdo izkušnje z amortizerji amortizer šport. Pravijo da mi nastavijo amortizerje po želji in da optimalno delujejo z eibach vzmetmi. Moti me samo cena, pa garancija. Sicer imajo iso certifikat, tud homologacijo zrihtajo. Sam so pa amortizerji samo 45000, pa samo eno leto garancije, kar je v primerjavi z monroe, ki ima pet let garancije, prav smešno. Aja pa kakšne izkušnje maste pozimi, z znižanimi in stršanimi avtomobili?
Jah, imaš dve opcije; ena, da kupiš amortizerje (recimo Monroe) in vzmeti in neseš nekam zmontirat. Imaš daljšo garancijo, ne veš pa kako se bo obnesla izbrana kombinacija. Druga opcija je, da greš v Amortizer, fukneš ključe od avta na mizo, poveš kakšne so tvoje želje in ne skrbiš za nič drugega :D . Minus - samo eno leto garancije.
Jaz imam z njimi dobre izkušnje; probal sem že; 1. amortizerji narejeni pri njih + krajšane originalne vzmeti, 2. amortizerji narejeni pri njih + Eibach vzmeti, 3. original amortizerji + Eibach vzmeti. Mogoče mi zadnja opcija še najmanj odgovorja, vse so pa boljše (po voznosti), kot so bile original. Vsaj za moje želje in potrebe. :wink:
Pozimi bo pa jeba verjetno, že lani sem plužil s trebuhom, letos je pa še 3 cm nižja, ne vem.....
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

guma napisal/-a:3. original amortizerji + Eibach vzmeti. Mogoče mi zadnja opcija še najmanj odgovorja
Zakaj pa ? Jst mam nekej takega v mislih, vsaj za začetek. Kako se avto obnaša z orig. amortizerji + Eibach ?
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Alro; V kombinaciji z 17 col platišči (+ nižje vzmeti in original amortizerji) postane 156 precej trda, originalni amortizerji pa najbolje ne dohajajo vzmeti. Velikokrat se mi zgodi, da pri močnejšem zaviranju (ko avto dobro počepne) povoziš še kakšen val na cesti in začne avto odbijat in odskakovat. Če zraven še zaviješ lahko zdrsne tudi zadek. Iz začetka moteče, potem rata zabavno. Velja pa to za malo bolj "ostro" vožnjo. Recimo, iz Gorice proti Nanosu (serpentine) imaš par odsekov kjer je slaba cesta in se to rado dogaja če tiščiš. (pa še marsikje na naših kolovozih). Zdaj imam gor spet balonaste zimske gume 15 col in je Alfica prva liga. Ne ruka po luknjah, ne odskakuje...ne morem prehvalit. :mrgreen:


Več o kombinacijah nižanja in platišč za 156tko imaš pa tukaj; http://www.alfa156.net/lowering.html

Če bi se še enkrat odločal, bi spet dal Eibach na avto. :wink:
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alro napisal/-a:
Miholl napisal/-a:V a3m-u so H&R vzmeti z montažo vred 54 jurjev, v RSR-u so Weitec vzmeti 30 jurjev brez montaže.

Zdj pa nevem kaj uzet :twisted:
A to za 146-ko ? Ko sem klical jaz na A3M za mojo 156-ko, so rekli da pridejo H&R 51.000 sit ( z 10% gotovinskim popustom) + 12.000 sit montaža.

Se pa ne morem odločit med Eibach in H&R, ker za 51k sit dobim tudi Eibach. :-k
ne,ne za 145ko...se počas nabavljajo pa iščejo deli...

žival,kje pa se da dobit te omenjene amortizerje?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

žival,kje pa se da dobit te omenjene amortizerje?
Amortizer v Dolu.

Zdej se sam ne morm odločt a bi že zdele dal nove amortizerje pa eibache, al počakam na spomlad. :? Res ne bi rad mel polne koloteke snega, pa leda, pa sol tud ni najbol za lak na fedrih pa amortizerjih.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No mam možnost vzet približno za isto ceno ali komplet monroe (oljnih) amortizerjev ali pa Boge (plinski) amortizerji za prbližn isto ceno.
Oboji amortizerji so "običajni" torej nič športni al pa kej, to ni namen nakupa...

Monroe ma 24 mesečno garancijo, za Boge nevem...

Obnova pride 10-15k ceneje - pa se mi zdi brez veze,če mam nove loh. Tršat pa itak ne mislm ker je bumpy road in slovenia a lot.

Kkšni predlogi....boge vs. monroe...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kok je to ista cena? bilsteini za qvjko stanejo okol 19k/komad za spredaj, to je pomojem se najboljsi nakup.. imajo pa samo 1 leto garancije.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Moja ni qv, za boxerco so full dražji...ista cena je ker maš pr olefu 5 posto popusta, pr motomatu pa 28 posto...pa se skor zgliha...olef ponuja monroe oljne, motomat boge plinske...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

U super bom prec ju3 poklical....dolžen pivo :wink:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

K sem glih dobu regres sem se odloču na alfico dat eibach vzmeti in amortizerje amortizer šport. Rezultat viden na sliki.

Prej.
Slika

Zdej.
Slika

Zadi sem dal še pol cm distančnike, ker majo tele original feltne obupen et. Spredi je šel avto dol za 2.5cm, zadi pa sam za 1cm. Sam v vožnji je pa očitna razlika. Avtu sploh ne beži več nos iz ovinka, nagibanja skor ni, zraven pa ovinke odpeljem občutno hitreje. Avto pa skor ni nč trši. Le na kratkih neravnincah je malenkost nervozen. Tko da sem zaenkrat navdušen, komi čakam pomlad da jo preobujem v 16ke.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Slišal sem, da so monroe poštrihani obnovljeni amortizerji - ima kdo kaj več informacij?
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija