GTA luči / Smoked headlights - AR 147

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ma daj raje se primer spodaj, da ne bos cez eno leto spet podiral luci, ko se bo barva luscila. Ni pa nujno da se bo oluscilo. Ma za sigurno. Pa vredu zbrusi z enim finim vodobrusnim papirjem.

LP
Uporabniški avatar
matej007
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 4:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Tudi sam bi rekel da najbolje primer špricnit in je potem mir in je veliko manj možnosti da bi se kaj oluščilo. Glede silikona pa uporabi brezkislinskega :wink:
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

matej007 napisal/-a: Glede silikona pa uporabi brezkislinskega :wink:
to je to ja :) samo nisem vedel kaj iščem :)


tnx za info obema in upam da do novega leta spacam luči :)



edit:
Creed napisal/-a: Pa vredu zbrusi z enim finim vodobrusnim papirjem.

LP


še nekaj. kaj je fora tega vodobrusnega papirja? z navadnim ne gre? oz. ali lahko kar navadnega zmočiš??
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja verjetno lahko tudi navadnega uporabis...ce ne bo razpadel v vodi. Drugace pa brez vode pobrusi. Samo glej da imas zelo fin brusni papir, da se ne bodo poznal risi.

LP
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hm.. dosedaj nismo nikoli nic brusili ne primerja dejali in se nikoli ni odluscilo iz kroma.... zanimivo koliko preventiv se naredi za dolocen izdelek, preverjeno kako se obnasa brez teh dodatnih del pa ni..

mislim da je marsikdo barval brez primerja in brez predhodnega brusenja na forumu in so luci take kot prvi dan.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Na fino že moraš zbrusit (zmatirat površino), kar je nekako osnova za kakršno koli barvanje. Kako se to obnese na kromu pa ne vem. Sicer mi pa ni čisto jasno ali se to vi pogovarjate o kakšnem primerju za krom ali plastiko?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Jaz sam nastevek izpuha samo pihnil z temperaturno mat črno pa je še vedno lih tak... pa je na soncu dežju in soli...
Slika
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Kul. Sej malo je tudi odvisno od tega kakšno barvo uporabiš. Kvalitetni spreji znajo držat kot vrag, ne glede na to kaj barvaš.

Je pa še ena razlika med tvojim nastavkom in lučjo. Nastavek lahko mimogrede znova pobarvaš, pri luči je pa kar nekaj dela. S tem, da kdor bo uporabil silikon za ponovno zatesnitev, verjetno ne bo več, če sploh, prav enostavno odprl luči.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

@screamer
Tocno to. Nastavek ni problem se enkrat pihnit ce gre kaj narobe, se olusci ali karkoli. Ko pa luc enkrat s silikonom zatesnis, dvomi da bi jo rad se kdaj odpiral :mrgreen: Zato se drzim dohtarskega nacela...bolje preventiva, kot kurativa :lol:

LP
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ko sm že mislu da ne rabim nič več vprašat... pa smo spet tam :)

tisti ki imate barvane luči... kako je z policaji? je to res treba homologirat??
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz nimam homologirano, pa tud na tehnicnem ni problemov. Niti s policaji.

LP
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

turko napisal/-a:ko sm že mislu da ne rabim nič več vprašat... pa smo spet tam :)

tisti ki imate barvane luči... kako je z policaji? je to res treba homologirat??
so me zadnjič ustavili, ker mi je crknila prednja kratka na poti v lj in mi ni nič težil glede luči, sam da naj žarnico čimprej menjam. na tehničnem tudi niso težili, glavno da delajo :)
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Odgovori
  • Informacija