Kratek test: MiTo (1.4 T-jet in 1.6 JTDm)

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Dva malce starejša kratka testa MiTa:


Alfa Romeo MiTO 1.4 T-jet (155PS)

Danes na hitro opravil testno vožnjo z Mitom, katerega je poganjal 155 konjiski 1.4 turbo motor. Kot se za Mita spodobi je bil seveda rdeče obarvan. Na boku ga je krasil bel grb, kateri prav prijetno poživi izgled avtomobila.

Mito deluje zelo kompaktno, nad kvaliteto izdelave sem presenečen in tudi notranjost ne deluje prav nič plastično. Položaj za volanom, se da dodobra prilagoditi vozniku in meni z 180cm se ni bilo problem udobno namestiti.
Motor je zelo živahen, še posebej v Dynamic načinu, kjer pridobi na moči, odzivnosti....skratka DNA je izredno zanimiva zadeva, saj lahko avtomobil popolnoma prilagodimo glede na naše razpoloženje ali pa razmeram na cesti.

Imamo tri nastavitve:

-All weather, motor je zelo len in kultiviran, tako da na spolzki podlagi ne prenaša preveč moči na kolesa in tudi sam volan je zelo mehak.

-Normal, nastavitev namenjena normalni vožnji, izbolša se sama odzivnost motorja, volan postane malenkost trši, vendar še vedno dovolj udoben.
-Dynamic, tu se motor pokaže v popolnoma drugačni luči, če je na začetku deloval kar malce zaspano, ga tu kar razganja. Tudi sam občutek na volanu se spremeni, saj postane dosti bolj trd, direkten in tako pridobimo odličen povratni odziv z cestišča.

Podvozje odlično opravlja svojo funkcijo, avtomobil se praktično ne nagiba, v kar sem na začetku glede na višino dvomil. Zavore so odlične (Brembo), zelo dobro ustavljajo in ABS se zelo pozno vklaplja tudi na mokrem cestišču, tako da si tudi tu zasluži pohvale.

Da pa ne bom samo hvalil, na zadnji klopi ima zelo malo prostora in z svojimi centimetri postane kaj kmalu premalo prostora za glavo. Sicer pa, kdaj pa vozim 4 osebe v avtomobilu, skoraj nikoli, če pa že pa vzamem večjo alfo iz garaže :mrgreen:

Končna ocena, super mali avtomobil, kateri bi z lahkoto nadomestil mojo 145 QV, katera pogori na celi črti, pa naj govorimo o sami športnosti, legi na cesti, itd, itd.......

Slika

Slika


Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm (120PS)

V soboto sem imel priložnost preizkusiti še Mita z dizelskim 1.6mjet agregatom. 120 konjskih moči in 320nm navora se sliši kar obetavno......

Prvih nekaj kilometrov sem prevozil v normalnem načinu, dokler se Mito ni popolnoma ogrel. Pelje se zelo dobro, lega je odlična, zavore pravtako, čeprav so malenkost slabše kot na Mitu z 1.4 turbo motorjem vseeno dobro zavirajo. Glede na to da ima motor 16 ventilsko tehniko in 6 prestav, ga je potrebno priganjati v višje obrate.

Kaj kmalu sem preklopil v dinamični režim, volan konkretno otrdi in postane zelo direkten, razlika je dosti večja kot pri modelu z bencinskim agregatom. Motor postane odzivnejši in na razpolago dobimo nekaj dodatnih konjev in navora, kar se da sprida izkoristiti. V primerjavi z 1.9 jtd (8v) motorjem se dosti raje zavrti, nima klasičnega glasnega dizelsekga zvoka in se tudi konkretneje premakne.

Kjub vsem tem ni dileme za kateri agregat bi se odloči pri nakupu Mita. Izbral bi seveda 1.4 turbo, katerega dobimo za praktično enako ceno kot dizelski agregat, tako da tu ni kaj razmišljati....

Glede barve pa; črna metalna z bordo rdečimi kristali 8) =D>

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zaradi boljše preglednosti je pisanje v tej temi onemogočeno. Komentarje, vtise in svoje izkušnje, pa lahko napišete v spodnji temi:

KLIK
Zaklenjeno
  • Informacija