LPG / plin - MiTo

Tehnične teme o modelu MiTo

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Ziv

tale se ze dolgo prodaja:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... BO-%20PLIN" onclick="window.open(this.href);return false;

ima kdo kaksno mnenje o zadevi? Jo je sel kdo pogledat? Vsakrsni namig skrajno dobrodosel.

hvala
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Tale je skoraj identicen tistemu, ki ga ima moja zena. Malo poglej v moji temi, link spodaj.... Super avtomobilcek je, plinska voznja pa zelo poceni.

Ce je se kaj pa vprasaj
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Super!

sem si prebral tvoje pisanje o avtu, par vprasanj pa vseeno:

1. a ma rec extra mazanje (LPG) ali ne?
2. kje si, ce si kej, LPG servisiral? Po mojem poznavanju bi moral vsaj vsake tolk filter menjat, mejbi updejtat komp...
3. mal si govoru, da ti je tribesman tunal avto. Predvidevam da je to bla 159. Meni je tunal Cromo in se danes dela super, brez cukanja na 1800 obratih. Si kaj razmisljal o tunanju Mit-ke? S kaksnimi 20 konji vec bi prisel v realno obmocje tam okoli 150. Kolikor sem bral ima bojda avto v resnici malce nad 130 konji. Z nekako 150 konji bi pa avto prisel na zelo zelo solidnihi 8 sekund/100
4. kot vidim, imas realne stroske goriva manjse kot na 159. Zelo fletno. Najbrz se da z manj pritiskanja pridt na 8l/100km?
5. kje ima tvoja alfa stikalo za LPG? Kot gledam tukaj na avto netu, vse skup zgleda after market. No, sej v resnici je, sam da je pozegnano s strani tovarne. Boljso integracijo so sele zadnje case zaceli pri VAG, Oplu, etc.. prej je vse tko zgledalo, kot da je pac neka zunanja, pozegnana firma stvar izdelala.

btw, mamo 2 LPG avta pri hisi. Oba aftermarket. Oba flawless.

hvala!
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Andraz3d napisal/-a:Super!

sem si prebral tvoje pisanje o avtu, par vprasanj pa vseeno:

1. a ma rec extra mazanje (LPG) ali ne?
2. kje si, ce si kej, LPG servisiral? Po mojem poznavanju bi moral vsaj vsake tolk filter menjat, mejbi updejtat komp...
3. mal si govoru, da ti je tribesman tunal avto. Predvidevam da je to bla 159. Meni je tunal Cromo in se danes dela super, brez cukanja na 1800 obratih. Si kaj razmisljal o tunanju Mit-ke? S kaksnimi 20 konji vec bi prisel v realno obmocje tam okoli 150. Kolikor sem bral ima bojda avto v resnici malce nad 130 konji. Z nekako 150 konji bi pa avto prisel na zelo zelo solidnihi 8 sekund/100
4. kot vidim, imas realne stroske goriva manjse kot na 159. Zelo fletno. Najbrz se da z manj pritiskanja pridt na 8l/100km?
5. kje ima tvoja alfa stikalo za LPG? Kot gledam tukaj na avto netu, vse skup zgleda after market. No, sej v resnici je, sam da je pozegnano s strani tovarne. Boljso integracijo so sele zadnje case zaceli pri VAG, Oplu, etc.. prej je vse tko zgledalo, kot da je pac neka zunanja, pozegnana firma stvar izdelala.

btw, mamo 2 LPG avta pri hisi. Oba aftermarket. Oba flawless.

hvala!

Evo komentrji po točkah:
1. Kolikor vem nič posebnega, inštalacija je tovarniška in na servisu niso nič vedeli o kakšnem posebnem vzdrževanju sistema.
2. glej 1.
3. Čipana je bila 159. Mitko s 120 konji je čisto dovolj živahen, žena ne rabi več konjenice.
4. Poraba plina je povprečno 9,3 litra na 100 km. Izkušnje pravijo, da ni preveč občutljiva na način vožnje, vsakič, ko preračunam je tu nekje +/- 0,2 l. Imam še to srečo, da sem iz Šiške tako, da večinoma tankam na Butan plinu, kjer je cena plina več kot 10% nižja kot na Petrolu (0,55 Vs. 0,62).
5. Stikalo je pri ročni zavori.
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

No, to je extra cudno torej. Ta alfa ima stikalo levo od volana, pri ventilatorju.
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Kateri letnik je? Moj je 2/2010. Lahko da so kasneje/prej spremenili lokacijo tega stikala. Je pa oblika stikala identična kot pri meni.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Zdaj vidim, da je tale 'tvoj' malce novejši. Verjetno so pri MY 2011 pač spremenili lokacijo stikala. Jaz se ne bi vznemirjal.

Je pa tale prav brutalno naloadan z opremo....
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Ja, je nabita z opremo. Hkrati pa vseeno draga, v italiji so podobne nekje 2k cenejse. Brez usnja in navigacije. Vrednost obojega je pa stvar posameznika, kar je se bolj ocitno pri rabljenih avtih.

Cudim se, da noben doticne alfe ne pozna. Na avto triglav so mi pa rekli, da je oni niso prodal. Torej je bila uvozena, kar sicer ni problem, je pa zanimivo, ker gre za kar poseben avto. Plus, tukaj trdijo, da gre za 1. lastnika.

aja, kako je kaj z okvirjem vrat, dela to kaj problemov pozimi? Kolega je na BMW1 coupe strgal celotno gumo, ker so mu stekla primrznila.

Hvala za vse odgovore.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Ceno bos verjetno lahko zbil. Jaz sem takrat placal 9200 za avto, ki je bil star 4 leta. Je bil pa res zelo dobro ohranjen, skoraj kot nov, zelo malo vozen (sedaj ima slabih 35 kkm).

Z vrati ni bilo pozimi nobenih tezav.
Odgovori
  • Informacija