Giulietta: komentarji in splošna debata

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kolikor sem se jaz s trgovci pogovarjal se Julke prodajajo zelo dobro za alfine razmere na slovenskem trgu. Praktično od 147 se še nobena alfa pri nas ni prodajala tako dobro, ampak glede na res ugodno ceno Julke to niti ni čudno.

Itak jo pri nas prodajajo kakih 3000€ pod cenami ostalih držav v EU.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bolš to k pa čez 5 let za 10k manj
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

=D> =D> =D>
važn da se prodaja. :mrgreen:
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Teo napisal/-a:Kolikor sem se jaz s trgovci pogovarjal se Julke prodajajo zelo dobro za alfine razmere na slovenskem trgu. Praktično od 147 se še nobena alfa pri nas ni prodajala tako dobro, ampak glede na res ugodno ceno Julke to niti ni čudno.

Itak jo pri nas prodajajo kakih 3000€ pod cenami ostalih držav v EU.
Zanimivo, jaz sem dobil pa ravno drugačne informaciej od, sicer res samo enega, trgovca. Na ceniku sem namreč videl postavko "redna cena" in "cena ob lansiranju" - seveda sem šel vprašat v čem je fora. Cena ob lansiranju je bila sprva mišljena zgolj kot "vaba", vendar je menda povpraševanje manjše od predvidevanj, zato bodo cene ostale take, kot so.

Pojma nimam ali je to realna ocena, vendar ne vem zakaj bi trgovec rekel, da je slaba prodaja.

Niti pod razno ni moj namen provocirat, saj so mi alfe zelo všeč in je tudi Giulietta na moji in ženini listi želja. Vendar če objektivno gledamo na povprečnega kupca avtomobilov - za njega je znamka bolj postranskega pomena (morad se pač orientira na francoze ali korejce ali nemce, ali ...) - vse najbolj zanima kaj dobijo za svoj denar. In tu gre za psihološki učinek nizke cene osnovnega modela. Ta se namreč zapiše v spomin vsakega kupca. Zato je tudi presenečenje nemalokrat veliko, ko dobiš pod nos izračun za model po svojih željah.

Tisti, ki imajo malo več pod palcem (in so navadno brez okusa) gledajo premium znamke Audi, BMW, Mercedes. Alfa je pa tu nekje vmes, saj si je v preteklosti zapravila status premium znamke (kot splošno mnenje). Če gledaš na avto racionalno, ti je Alfa predraga. če gledaš na avto kot statusni simbol, ti ga Alfa ne daje.

Dejansko tale alfa prvenstveno prepriča s svojo obliko, v drugem planu mora kupec pregledati konjušnico in opremo, ter le-to primerjati s konkurenco (tu pač pridejo v poštev vse znamke - odvisno kaj je kupcu vizuelno všeč). Kljub ponujenemu, bo alfa verjetno nekoliko dražja od masovnih znamk in bistveno cenejša od premium znamk - tu pa pač odigra bistveno vlogo oblika in občutek v vožnji.

Kar se mene tiče - na alfo sem prišel prvič po naključju. Drugič sem jo kupil zaradi cene in izkušenj z motorjem. Sedaj pa mi razen alfe noben avto ne "sede". Enostavno ima alfa nekaj, česar ne znam pojasniti - igra na neko čustveno noto, katere drugi ne zadanejo.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

=D> =D>
Lepo povedano!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Problem Alfe in tako željenega premium razreda je v tem, da večina ljudi (pustimo ljubitelje ob strani) Alfe ne uvršča niti ob bok Volskwagna... kje je šele nemška sveta trojica.

Kruta realnost...
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

mogoče je problem tem.. reklame... das auto, wie lieben auto, ipd.. đulijeto pa po tv redko srečaš...
sam delam z časopisom večer cca. 40.000 naklade... in še se ni zgodilo da bi bil letak od alfe not... nissan, citroen, mercedes... ostalega pa ne..
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

rockson napisal/-a:Kar se mene tiče - na alfo sem prišel prvič po naključju. Drugič sem jo kupil zaradi cene in izkušenj z motorjem. Sedaj pa mi razen alfe noben avto ne "sede". Enostavno ima alfa nekaj, česar ne znam pojasniti - igra na neko čustveno noto, katere drugi ne zadanejo.
Lahko to bolj opišeš? Zanima me informativno in ne zaradi prcanja (tako da brez neumesnih postev prosim), ker sem bil sam podobnega mnenja, ampak se je le to rahlo spremenilo zadnje lete in sem mnenja da ne ponuja le ta znamka takšnega občutka. Bi se pa mogoče strinjal (razen novih modelov, ker še nisem vseh vozil in preden bom napisal da že po default ponuja ta občutek kot starejše bom raje tiho) da je bila do sedaj ena redkih znamk pri kateri so vsi modeli imeli nek svoj čar neodvisno od motorizacije in razreda.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

En večji trgovec (sicer ne vem, zakaj ga ne omenjam :D ) je rekel, da se prodaja nad pričakovanji, samo da jih na cesti ni še skoraj nič, ker so jih dobili zaenkrat samo redki, prve redne dobave (kdor je naročil po lansiranju) še pridejo.
Ja, večina ljudi jih primerja z VW Golfom, pa še to naj bi bilo "boljše", potem pa pelješ eno in drugo pa vidiš razliko :D
Čeprov je kvaliteta notranjosti pri Giulietti nekje na ravni Golfa, prej je bila pri Alfi boljša, dizajn je pa še vedno bistveno boljši.
Občutek pri vožnji in pa handling pa sploh ni blizu...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Ozi napisal/-a:
Lahko to bolj opišeš?
To je trd in tezek volan, mucenje na nizkih (normalnih) obratih in posledicno non-stop prestavljanje, trda sklopka, zivcni poskoki ( neuglajenost). Skratka obupen avto za udobno voznjo, kruzanje, mestno voznjo. Razen ce jo pritisnes, potem je pa vse to plus in potem zacnes uzivat in iskat ovinke in potencialne kandidate na cesti za teranje (enake paciente).

Cisto konkretno, imel 33-ko 15 let nazaj in sem mislil, da sem se ze umiril, pa zdaj spet z alfo opazam, da vozim vedno hitreje. Pa nisem ziher, da je dobro in da bo spet alfa.

Btw res razlika je teza, 159 je ful pretezka. Pa po podatkih 320 ni dosti lazja vozi se pa ful bolj lahkotno in bolj sportno, ima duso. Tole je sicer OT ampak leti na "zadnje case" in "druge znamke". Upam, da je G tu boljsa.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Fantje, kakšen mesec nazaj sem govoril z nekom, ki je za cca ~170HP BMW 3 dizel dal 40k€, pa nima MP3 playerja in ima ročno klimo. In to leta 2007. Moj smeh mu je malo poslabšal dan. :D :D Ampak BMW 3-serija se prodaja vsaj 100x bolje, kot Alfa 159...
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

slehernik napisal/-a:To je trd in tezek volan, mucenje na nizkih (normalnih) obratih in posledicno non-stop prestavljanje, trda sklopka, zivcni poskoki ( neuglajenost). Skratka obupen avto za udobno voznjo, kruzanje, mestno voznjo. Razen ce jo pritisnes, potem je pa vse to plus in potem zacnes uzivat in iskat ovinke in potencialne kandidate na cesti za teranje (enake paciente).
Aha hvala. Imam sam podobno v mislih in še par stvari, ampak iz mojih izkušenj lahko povem, da to se ne dobi samo pri eni znamki.

Lp
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ozi napisal/-a:
slehernik napisal/-a:To je trd in tezek volan, mucenje na nizkih (normalnih) obratih in posledicno non-stop prestavljanje, trda sklopka, zivcni poskoki ( neuglajenost). Skratka obupen avto za udobno voznjo, kruzanje, mestno voznjo. Razen ce jo pritisnes, potem je pa vse to plus in potem zacnes uzivat in iskat ovinke in potencialne kandidate na cesti za teranje (enake paciente).
Aha hvala. Imam sam podobno v mislih in še par stvari, ampak iz mojih izkušenj lahko povem, da to se ne dobi samo pri eni znamki.

Lp
Tak je bil že yugo :lol:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Alan napisal/-a:
Tak je bil že yugo :lol:
Tam lahko dodas se to, da pri 50kkm ne najdeš več rikverca in da potem sploh ni za mestno voznjo :mrgreen:
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

ziga22 napisal/-a:Fantje, kakšen mesec nazaj sem govoril z nekom, ki je za cca ~170HP BMW 3 dizel dal 40k€, pa nima MP3 playerja in ima ročno klimo. In to leta 2007. Moj smeh mu je malo poslabšal dan. :D :D Ampak BMW 3-serija se prodaja vsaj 100x bolje, kot Alfa 159...
Jaz sem pred dnevi vozil BMW1 in sem bil presenečen. Placa ima bolj mal ,pa me ne briga sem majhen :wink: Lega fantastična presenečen nad malo porabo (disel) cena premium BMW 1 je nekje od 18500 - 22000
Torej 40k€ #-o Gledal bi 118D bencinar 118 žre.
Ker čekiram VSE sem šel še golfu in subaruju . Subaru bencinc , brezvezen počasen in potraten , pred časom vozil diesla in je mega - žal tudi cena 26000 - 28000€ :evil: Za golfa sem gledal TSI 160 highline 510 radio, parkpilot in še par stvari - cena 22600€ 100 gor ali dol. V glavnem pri trgovcu sva se zmenila za tako opremo za 19500€. Torej se da zbijat ceno =D> =D> nima samo alfa popust ! Čeprav me je trgovec alf prepričeval da se mi mudi ker popust ne bo dolgo... ja pa jade :roll:
Torej kdor ponudi več za moj denar tistega kupim simpl 8) Čeprav je Julka NAJLEPŠA =D> =D>

Lep dan

PS Golfa dobim za čez vikend TSI da probam malo prevozim naokoli in si ustvarim mnenje. Sem jim rekel, da drugače (brez probe) grem drugam.
Bili so zelo ustrežljivi +5 , tudi pri BMW-ju +5, bomo videli kako bo pri Alfi. Konc leta pa v akcijo ali pa tja do marca 11 ! Poročam če je golf res takšna jajca-ali supercar kot ga eni smatrajo.
Odgovori
  • Informacija