Znižano podvozje / Nižanje podvozja - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
msinc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Dec 20, 2010 8:51 pm

Mene pa zanima, kolikšna je razlika med navadnim in znižanim podvozjem (dodatna oprema), in sicer z vidika trdote vožnje pa tudi videza.

Kakšne so kaj vaše izkušnje?
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Jaz sem raje kupil brez sport opreme :oops: Mi nevem kako športno podvozje ne sede, avto trši in NIŽJI za naše ceste preveč (moje mnenje!!)
Greš na kakšen makadam in karnaprej gledaš ali boš nasedel ..... sploh če greš kam po gobe :mrgreen:
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Za gobe vzameš stričevega golfa
Slika
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Golfa 3 in vrečko za čez glavo ..... :twisted:
Jure888
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Sep 01, 2010 2:10 am

Pri znižanem podvozju je razlika 1,4 cm tako da glede udobja ni neke hude razlike. Sploh zaradi dobrega Mcphersonovega vzmetenja (tukaj se giulietta zelo razlikuje od 147, ki je dosti bolj trda na cestnih grbinah) Cena je 240 € če ne vzameš športnega paketa, kjer je to že noter.
Pri videzu dvomim da kdo opazi tisto majhno razliko, je pa razlika po moje v ovinkih v katere avto zelo lepo sede in jih drži tudi pri večjih hitrostih.
Če želiš čim manj trdi avto pa ti definitivno ne priporočam 18 colskih platišč ker bi naj razlika bila kar opazna v primerjavi z 17 colskimi.

Za gobe nabirat pa morm rečt da mi je tega avta kar škoda :))
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Katere vzmeti imate na Giulietti, tisti kateri ste nižal iz stock podvozja? Slišim vse sorte, tudi za eibach, da pokajo, da original amortizerji hitr spustijo...



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Ogromno uporabnikov ima kombinacijo Eibach pro-kit + stock amortizerji + 15 mm distančnik predaj / 20 mm distančnik zadaj. To se smatra kot nek ''starter kit'' za nižanje in izrazito športen izgled Giuliette.

Vsekakor pa priporočam, da se ob uporabi Eibacha zamenjajo tudi amortizerji, Bilstein B6 ali Bilstein B8.
Odgovori
  • Informacija