Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

pirlo napisal/-a:Ve kdo, če je na 1.6 dizel problem, če delam servise na 20k? Sicer predpisano je na 35k.
35 000 ali enkrat letno,kaj prej pride. :?
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

alfafil napisal/-a:35 000 ali enkrat letno,kaj prej pride. :?
Ja, to je teorija po paprih :) Se pravi ni potrebe na 15.000?
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Pozabil sem,ali skrajšanje intervalov velja tudi za dizle,ampak,če ne delaš 35k km na leto,potem greš enkrat letno. :-k
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Dizli majo ponavadi nek senzor za kvaliteto olja. Piše v knjigi pri Giulietti pa doma se je že pojavljo na Mondeotu "Service Oil".

Saj teoretični bi bencinec tudi bil na 30k samo bi ba res potrebna samo avtocestna vožnja, haha.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
greeeeedy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Feb 03, 2015 4:34 pm
Vozilo: AR Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Trebnje

živjo! pr men pa zadej nekej brni in ni auspuh, mislim da je šel kolesni ležaj :-k ali kdo ve kje se da tu dobit, po možnosti kje blizu novega mesta? :D
greeeeedy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Feb 03, 2015 4:34 pm
Vozilo: AR Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Trebnje

evo, ležaj sm dubu zdj bo treba pa menjat :D baje je zadej dost bl zafukanu zamenat k pa spredej
greeeeedy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Feb 03, 2015 4:34 pm
Vozilo: AR Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Trebnje

sm ga zamenjal, težave so prišle samu k sm mogu disk dol dobit k je blu pouno rjavine med ležajem pa diskom :? čeljusti od bremz sm dau kr u kompletu z diskom stran, da se ni treba še s tem fukat :) drgač pa ena ura dela pa pršparaš 20€, zakaj pa ne :D
aja pa je ležaj šu, zdej nčveč nč ne ropota razn mašine :lol: :lol: tku da če kdo ma al pa bo meu u prihodnosti take težave je tuki rešitev =D>
abramovic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 29, 2015 12:45 pm

Pozdravljeni vsi skupaj . Od včeraj sem ponosni lastnik julke. Imam pa vprašanje mogoče butasto. Na armaturi mi ves čas z rumeno utripa znak za parking senzorje. No; ti tudi ne delujejo ali je mogoče kak gumb za vklop ali moram že takoj k mehaniku hvala
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Hmm, za pred FL še nisem zasledil v času lastništva,da se jih da vklopit.

Poglej v knjigico, kaj piše na temo te lučke.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

eden od senzorjev nima dobrega stika ali pa ne dela. sprobaš jih lahko z vlažnim prstom.
abramovic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 29, 2015 12:45 pm

obema hvala za odgovor in tu je nova težava. :roll: Ne morem odpreti zadnje havbe. ko stisnem na gumb ali zadaj na znak se sliši da nekaj škloca odpre pa se ne. al sem kaj stisnil ker prvi dan se je odpiralo sedaj pa ne. KATASTROFA Že naprej hvala za pomoč
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ne vem če je kdo imel podoben problem,možno da je kaj na kontaktih pri kablih iz karoserije na zadnja vrata,tam se radi precvikajo zaradi odpiranja/zapiranja.Nove verzije imajo to modificirano.Jeba so ti rabljeni avti,najbrž iz uvoza,mar ne? :wink: :?
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Hmmm, če sem prav analiziral. Gumb samo oklene. Tisti črni štift pa potisne vrata ca. 2cm gor.

Lahko da je fedra šla na šiftu.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
abramovic
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 29, 2015 12:45 pm

pozdravljeni. Hahahaa, ja res je jeba z uvoženimi avtomobili :wink: Sem rešil težavo z pritljažnikom. na servisu so mi povedali da je šel motorček. Pa se mi je zdelo malo čudno, ker se je slišalo da brni ko pritisneš gumb. pa sem fliknil zadnje zice dol, zlezel v pritljažnik ,stisnil tisti črni jeziček pa se je odprlo. Potem pa čudežni sprej WD in zadeva se odpira kot da ni iz uvoza. :wink: Hvala in upam da bom od sedaj tuka samo bralec in ne bom več dajal vpisov z težavami :wink: lepo vožnjo VSEM :D
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

pozdravljeni.

imam par napak pa me zanima, če veste kako jih odpravit, avto je Giulietta 1.4tb MA letnik 2010.

1. škirpanje plastik na vratih in bokih zadaj? Problem imam tudi da se mrežica zvočnika v sprednjih vratih zelo trese in oddaja zelo moteče zvoke!

2. zadnje levo steklo se premika samo po impulzih! Ko stisnem se premakne samo za kakšna 2cm

3. ko je avto hladen sklopka pri speljevanju oddaja zelo čuden zvok(cvili)

4. Zadnji brisalec občasno zelo cvili! Ni kriva metlica! Tudi ko ga dam v položaj od stekla in vklopim cvili!


LP Miha
Odgovori
  • Informacija