Raznorazne okvare / težave – Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa-qv
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 07, 2012 11:07 pm

"godlike" zakonodaja je eno, realnost pa druga. seveda imam dokumentirana popravila. nekaj dokumentacije nam je uspelo celo pridobiti od serviserja in prodajalca vozila. sami priznavajo, da napak niso uspeli v celoti odpraviti in da je zakonsko predpisani rok odprave napak 45 dni že zdavnaj mimo (šteto v mesecih!!!).

v soboto sem prvič v življenju doživel, da so alfo nalagali na tovornjak v okviru Alfa Romeo asistence. naj pojasnim, da imam za sabo krepko cez 750.000 km z alfami. kaj takega kot se dogaja s to alfo pa ne bi verjel, če ne bi doživel. z giuliettko 1750 TBi QV nekaj cez 75.000 km, če pa ne bi toliko stala na popravilih bi zdaj morala imeti vsaj 120.000 km. najhuje je to, da je avto sicer super, ampak iz nepojasnjenih razlogov strokovnjaki zadevi ne pridejo do konca ...

z neko minimalno mero upanja še zmeraj upam, da se bodo na koncu odločili pravilno. v nasprotnem primeru se bo kmalu v medijih bralo o primeru. večina, ki bo za zgodbo slišala bo težko verjela, da se kaj takega sploh lahko zgodi.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Evo ti bom povedal našo zgodbo.

V familiji smo meli 3 Hyundaije. Zadni je bil z tamočno mašino in vso opremo. Ima tudi kup doplačil. Dobili smo ga ceneje, ker ga je nekdo odpovedal. Po slabem tednu smo doma ugotovili, da nima par zadev, ki jih puna oprema ma: po višini nastavljiv zic, meglenke in visokotonci.

Seveda so oblubili, da bo vse prišlo in bodo vgradili. Ker robe ni bilo smo se obrnili na ZPS. Tam so nam svetovali dopis, ker bi kmalu poteko rok (ne vem točno več kaki). Torej ko je dobil uvoznik in prodajalec priporočeno pošto se pa je premaknilo. Prišel je zic in meglenke, visokotonce smo pozabili. Vgradnja zastojn.

Imam tud podobne izkušnje z Simobilom, ko sem jih prijavil tržni v vso dokumentacijo. Je bilo ca. 4 mesce sprenevedanja(dobropis, napaka,...). In se je čudežno rešlo.



Torej hočem rečt da se more dat, vendar tu uvoznika boli in ponavadi ne trznejo dokler se ne prenese zadeva na papir in dopise.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
alfa-qv
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 07, 2012 11:07 pm

Zadeva je nekoliko "specificna", ker je avto pisan na firmo in v tem primeru pride do gospodarskega spora. V tem primeru ZVP ne velja!

Ce imam oz imamo kaj urejeno, je to dokumentacija ... poleg AR! dopisov se kup dokazov v foto in video formatih. Tudi izvedenisko mnenje ... bomo videli ...

od vsega se mi zdi najbolj sporen postopek odprave napak in attitude, ki so ga zavzeli po vecjih posegih na vozilu ... pred tem je dogovarjanje in odnos bil ok, zato smo bili pripravljeni "potrpeti" ... potrpezljivosti pa pocasi zmanjkuje ...
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

alfa-qv napisal/-a:Avto je bil kot nov kupljen pri enem izmed uradnih prodajalcev (zaenkrat imena trgovca ne bom izdal), kjer so napake, ki so se na avtu začele pojavljati poskušali odpraviti. Žal neuspešno, zato so po mnogih poskusih odprave napak avto predali nosilcu garancije. Tudi pri AT jim do danes ni uspelo popraviti vozila. Težave se pojavljajo praktično z vsemi sistemi, ki jih ima avto vgrajene in za svoje delovanje potrebujejo električno napajanje. Odpoveduje praktično sistem za sistemom ... Ravno zaradi tega me zanima ali je kdo od vas imel kakšno podobno težavo. Na alfa owners se najdejo podobne teme, vendar največ težav pri QV z DNA sistemom, ker po servisnih intervalih ne delujejo zmeraj pravilno. V glavnem ali ima kdo večje težave z Giulietto in jih serviserji ne morejo odpraviti?

Predlagal bi ti, da avto odpelješ k Zegi. Tile na AT niso glih najboljši. Jst bi sigurno avto odpeljal k Zegi na tvojem mestu. Lepo avto na avtovleko (če ne gre dugače) in lepo proti Komnu.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja in ce tudi pri Zegi ne bodo nasli napake? Kaj pol? Bos peljal na servis v Koper? In ce še tam ne najdejo napake, peljes u MB? Brez veze skakat od mehanika do mehanika, placevat servise in jemat dopust. Naj ta AH reši problem, pa naj lezijo mehaniki po 15 ur pod avtom. Pa definitivno se pozanimaj kaj in kako na Zvezi potrosnikov.

LP
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

jst sm 99% prepričan, da bi pri Zegi rešil problem. AT je pač AT :) niso dobri mehaniki.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Ne vem, zakaj vsi tok hvalite to Zego, jst imam slabe izkušnje z njimi.. So mi šli popravljati čist drugo stvar kot je sploh bila v okvari in ne samo to, po nekaj kilometrih od Zege mi avto spet crkne grem nazaj in mi kao spet popravijo neki, se odpeljem.. in spet isti šit kot je bil preden sem prišla do njih.. Žep so mi praznili za več kot 300€, naredili pa nič.
Avto peljem na AT in mi takoj iz prve roke povejo kaj je z avtom dejansko narobe...
Se opravičujem za off topic ampak sem mogla pokomentirat tole!
Dont drink and drive, just race and fly...
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

sam imam zelo dobre izkušnje z Zego. in tudi poznam jih veliko, ki samo pohvaljo.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jessyka napisal/-a:Ne vem, zakaj vsi tok hvalite to Zego, jst imam slabe izkušnje z njimi.. So mi šli popravljati čist drugo stvar kot je sploh bila v okvari in ne samo to, po nekaj kilometrih od Zege mi avto spet crkne grem nazaj in mi kao spet popravijo neki, se odpeljem.. in spet isti šit kot je bil preden sem prišla do njih.. Žep so mi praznili za več kot 300€, naredili pa nič.
Avto peljem na AT in mi takoj iz prve roke povejo kaj je z avtom dejansko narobe...
Se opravičujem za off topic ampak sem mogla pokomentirat tole!
Američani bi temu rekli "your mileage may vary..."

Za vsako pozitivno zgodbo s kateregakoli servisa najdeš vsaj eno slabo...
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

to je res, ni servisa, ki ne bi delal napake. pač vsak ima svoje mnenje.
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Saj ni važno na katere servise ga vse pošiljate, ker so ga tak dali naprej na uvoznika. Pa tudi on ni povedal kdo ga servisira.

Bolj me zanima če je že kakšen napredek v tej zadevi.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Evo prvi problem :
](*,) -H-

Kar naenkrat mi je začel utripat števec kilometrov in ni več modrega zoba in usb ne najde. Verjetno je potrebno kaj resetirat v navodilih ni nič o tej možnosti oz. napaki :mrgreen: Ste že imeli takšen "problem"?
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

To pel na servis, pomoje ti morjo sam posodobit računalnik al pa kej tazga.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

En računalnik na CAN mreži je zgleda zgubu povezavo, mogoče ravno blue&me...

Boš mogu na servis, če ne drugega bo treba narest proxy alignment...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

So se že začel "blue screeni" :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija