Blue&Me - Giulietta

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-in zakaj je treba update?
JanosP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 204
Pridružen: To Apr 21, 2009 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

To sem se js tudi spraševal, a je sploh kakšna razlika razen podpore novim telefonom?
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Naj nekdo pove kako točno je treba poimenovati fajle ter jih razporediti po folderjih na usb ključek. Namreč imam gor posnetih ene par albumov in določene lepo prebere po izvajalcu ter naslovu komada in albuma, pri nekaterih pa samo piše "unknown".

Če imam recimo enga artista pa 10 njegovih albumov se lahko to razporedi v recimo root> folder: artist > subfolders: album 1, album 2, album 3,... ?
In potem to normalno prebere kot mora? Ali je treba vse pač posneti v root, ker subfolderjev ne zna brat?
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

JanosP napisal/-a:To sem se js tudi spraševal, a je sploh kakšna razlika razen podpore novim telefonom?
Pri meni je razlika ogromna. Ni nobene nove funkcije sicer, ampak mi je močno popravilo telefoniranje.
Pred update-om sem imel težave, da se je telefon povezal ob vsakem drugem vklopu avtomobila. Če sem telefoniral s kom pa me noben ni vredu razumel, ker je bila zakasnitev, echo, ni bilo barve zvoke, pa še prvo in zadnjo besedo v stavku je odrezalo. To se je dogajalo na HTC Desire, Samsung Omnia 7 in Galaxy Nexus.
Sedaj pa update-u, pa se telefon poveže vedno, ko dvignem telefon, že v avtu občutim razliko, da dela boljše, pa vsi katere sem klical so rekli da se čuje kot da bi govoril preko slušalke. Zdaj še uporabljam samo Galay Nexus, tak da je na njem popravljeno sigurno. Za ostala 2 pa sem tudi 99%, da je rešilo to težavo.
Sem že mislil, da bi na prvem servisu zagnjavil naj mi menjajo blue&me, ampak sedaj dela v nulo.
JanosP
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 204
Pridružen: To Apr 21, 2009 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

Zanimivo, js sem mel isto Desire, pri katerem nisem imel problemov, ugani kaj imam zdaj :lol:. Z galaxy nexusom je pa edini problem občasna prekinitev povezave, zvok je pa super. Mah, bom vseeno updejtal, že zaradi občutka :)
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

JanosP napisal/-a:Zanimivo, js sem mel isto Desire, pri katerem nisem imel problemov, ugani kaj imam zdaj :lol:. Z galaxy nexusom je pa edini problem občasna prekinitev povezave, zvok je pa super. Mah, bom vseeno updejtal, že zaradi občutka :)
Če dela super, pol nima smisla update-at imo :) Meni je ful slabo delalo .. ko sem telefoniral je bla vsaka druga beseda sogovornika "kaj" :)
Uporabniški avatar
ervo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 11:08 pm

Mam en problem z telefonom na alfi 159 avto je bil brez akumulatorja približno en mesec in mi ne dela več tel.napiše pa "language not available"
Kje lahko dobim program da nazaj naštelam tel.???
Drugače muzika normalno dela sam telefona ni več...
Hvala za pomoč.
Življenje je prekratko da nebi vozili Alfe.....
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Ko brskam po imeniku vidim vse kontakte. Ko me kdo kliče pa vedno izpiše samo tel. številko pol pa nikoli ne vem komu se oglasim :) Ko gledam "last calls", pa so vedno not neki neodgovorjeni klici, ki sploh ne obstajajo.
Še komu to tak dela?
greeeeedy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Feb 03, 2015 4:34 pm
Vozilo: AR Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Trebnje

jst mam tut že od začetka, ko smo nabavili rabljeno julko, eno težavico s tem blue&me playerjem, se pravi prek USBja. Stvar je taka da običajno sploh ne razpozna da je USB na svojem mestu, se pravi da se obnaša kot da ni usbja v socketu. Ko pa večkrat prižgem in ugasnem radio pa pač dela normalno. Druga stvar: šel sem na uradno stran blue&me, ter po navodilih sledil kako namestiti update. Kakšen je pa potek v avtu, pa ne razumem, pa bi rabil pomoč :)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Sem nazadnje ga posodobil 6.2012 na verzijo 6.

Zdaj ko sem celo videl poste v tem temi, sem se spomnil in ga posodobil na verzijo 9.0.
Bom poročal, če bodo kake izboljšave. Najbolj me moti to, ko včasih po par minutah vožnje sam preklopi na USB.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

greeeeedy napisal/-a:jst mam tut že od začetka, ko smo nabavili rabljeno julko, eno težavico s tem blue&me playerjem, se pravi prek USBja. Stvar je taka da običajno sploh ne razpozna da je USB na svojem mestu, se pravi da se obnaša kot da ni usbja v socketu. Ko pa večkrat prižgem in ugasnem radio pa pač dela normalno. Druga stvar: šel sem na uradno stran blue&me, ter po navodilih sledil kako namestiti update. Kakšen je pa potek v avtu, pa ne razumem, pa bi rabil pomoč :)
Na ključek vse namestiš po navodilih. Vstaviš ključek v avtu v usb in daš kontakt pa čakaš približno 10 min. Po kaki minuti ali dveh bo že začel radio igrat, ampak to še ne pomeni da je konec. Enkrat se bo samo izpisalo complete in takrat je konec.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Meni tudi občasno ne prepozna ključa,pogosto se številni komadi nekje izgubijo,ko pa dam nazaj na računalnik,so pa vsi gor.Potem spet dam nazaj v avto,nekaj časa špila vse,potem spet kakšnega komada ni gor :roll:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

alfafil napisal/-a:Meni tudi občasno ne prepozna ključa,pogosto se številni komadi nekje izgubijo,ko pa dam nazaj na računalnik,so pa vsi gor.Potem spet dam nazaj v avto,nekaj časa špila vse,potem spet kakšnega komada ni gor :roll:
To pa je druga finta.
Jaz sem imel en Sandiskov 2GB ključek špilalo vse OK. Je pa res, da je takrat bil eden izmed boljših, ko se je v pradavnini kupoval. Potem pa sem kupil najbolj čip ključek, ker sem reko, da ni važno kako hitrost ma, saj za avto bo vredu.
Občasno mi ga ni prepoznal, pa si ga ven potegno pa nazaj dal, pa je spet ga spoznal itd... točno tak kot tebi.
Sedaj imam 8GB ključek in deluje vse ok.
Tak, da je pomoje problem v ključeku, kot pa v programski.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Mene pa zanima kje se spremeni jezik, ker bi rad teto z nemščino zamenjal s teto z angleščino? :D
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

na nihovi strani maš LANG_UK_V02
Odgovori
  • Informacija