Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Altmann

Pri tukajsnjem Autohändler-ju v blizini Stuttgarta. V tem tednu bodo registrirali tega rdecega in sivega Q4 2.0 Turbo.
Dobili so ju sele v petek popoldan, tako se nista skozi TÜV. Edino upam, da bom v soboto imel cas.
Ce bo pol tako vozen kot Giulia, si upam napovedati, da se bodo Nemcem posteno tresle hlace. =D> Auto
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Pri taki vožnji se ne čudim, da imajo Rusi kamere na armaturah...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

O groza, tole se je še dobr končal kakor je vozu... zgleda edn izmed tistih kandidatov, k misljo d boga držijo za jajca k majo 4 kolesn pogon na avtu #-o
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

..dva sta že na hladnem v Lj.

Slika

Slika
Slika
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Gregson, to sta na salonu?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Danes sem bil na avtosalonu in sem si pogledal stelvio, se vsedel notri, spredaj zadaj, odprl prtljažnik, pretipal materiale, si ga pogledali z vseh kotov.
Moj zaključek je:
avto ni in ne mora biti nadomestilo za karavana.
notranjost ni popolnoma nič posebnega.
Zunanjost je zgolj in samo povprečna.

Zraven je bila še giulia veloce 210 KM. Nič posebnega.

Razstavni prostor, ki ga ima alfa je katastrofalno pust. 2 avta in ena hostesa.

V drugem salonu razstavlja mercedes. Kot noč in dan.
Ne razumem sploh, kako kdo lahko primerja ti dve znamki.

V kleti je res razstavljena QVjka in zraven mercedes. In to sploh ni res, kot je en pobček pisal, da vsi tiščijo glave v alfo. Fatamorgana očitno.

Ko sem si pogledal ostale avtomobile sem ugotovil da sem bil precej retardiran saj sem ugotovil, da so znamke naredile velikansko preskok v dizajnu, materialih in tehnologiji.
Alfa je z dvema novima modeloma še vedno korak za konkurenco.
Ko sem vprašal tam enega možakarja, kaj Alfa nudi, da ima takšno ceno oz. da bi jo morali cenit: 510 konjev. To je športni model ne ljudski. Poleg tega ima konkurenca še močnejše avte- Že samo tesla razstavlja en avto s 500 konji in en avto s 700 konji. i n slednji stane samo 20 jurjev več od QVjke.

Alfa bi lahko tale sejem vzela bolj resno in profesionalno. Udarniško, predstavila vse modele, nagradne igre, super popuste itd.
mislim, da smo na začetku konca, če se ne bo nekaj drsatično spremenilo.
Aja pa še to. Veliko več ljudi je skakalo okrog škode kodijak in dacie duster kot okrog stelvia.

"Škoda"
Marchianio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr Mar 09, 2016 2:12 am

Pri Alfi dobro vedo da je škoda denarja za privablanje slovenskih kupcev, saj vsi vemo da je v slovenskih glavah samo nemška trojica, vse ostalo je "šrot"..Njihovi ciljni kupci so v zda ter na kitajskem..
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Percepcija je Alfe je Evropa proti drugim delom precej drugačna. Pri nas je Alfa drag Fiat, v USA in Aziji je cenejši Maserati/Ferrari ;)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

alfasan napisal/-a:Danes sem bil na avtosalonu in sem si pogledal stelvio, se vsedel notri, spredaj zadaj, odprl prtljažnik, pretipal materiale, si ga pogledali z vseh kotov.
Moj zaključek je:
avto ni in ne mora biti nadomestilo za karavana.
notranjost ni popolnoma nič posebnega.
Zunanjost je zgolj in samo povprečna.

Zraven je bila še giulia veloce 210 KM. Nič posebnega.

Razstavni prostor, ki ga ima alfa je katastrofalno pust. 2 avta in ena hostesa.

V drugem salonu razstavlja mercedes. Kot noč in dan.
Ne razumem sploh, kako kdo lahko primerja ti dve znamki.

V kleti je res razstavljena QVjka in zraven mercedes. In to sploh ni res, kot je en pobček pisal, da vsi tiščijo glave v alfo. Fatamorgana očitno.

Ko sem si pogledal ostale avtomobile sem ugotovil da sem bil precej retardiran saj sem ugotovil, da so znamke naredile velikansko preskok v dizajnu, materialih in tehnologiji.
Alfa je z dvema novima modeloma še vedno korak za konkurenco.
Ko sem vprašal tam enega možakarja, kaj Alfa nudi, da ima takšno ceno oz. da bi jo morali cenit: 510 konjev. To je športni model ne ljudski. Poleg tega ima konkurenca še močnejše avte- Že samo tesla razstavlja en avto s 500 konji in en avto s 700 konji. i n slednji stane samo 20 jurjev več od QVjke.

Alfa bi lahko tale sejem vzela bolj resno in profesionalno. Udarniško, predstavila vse modele, nagradne igre, super popuste itd.
mislim, da smo na začetku konca, če se ne bo nekaj drsatično spremenilo.
Aja pa še to. Veliko več ljudi je skakalo okrog škode kodijak in dacie duster kot okrog stelvia.

"Škoda"
No, ko sem bil na salonu jaz (včeraj pozno popoldne), pa je bila daleč največja gužva na "najbolj puščobnem razstavnem prostoru najbolj nezanimive in precenjene znamke na svetu" (oz, za vse ostale, na Alfinem). Ko ravno omenjaš mercedesa, sem si pogledal tudi njihov prostor. Avtom sicer nič ne fali, sem bil pa razočaran nad dejstvom, da so praktično vsi modeli izgledali popolnoma enako, malenkost je izstopala samo S-klasa in pa AMG GTR, ki pa (meni osebno) tako ali tako ne paše zraven.
Meni je bil Stelvio sila všeč, edino izbira barve mi ni bila najbolj posrečena, verjetno bi kak rdeč še bolj padel v oči.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Sem bil tudi jaz včeraj na avtosalonu v LJ.

Za Alfon rastavni prostor po moje ni kriva Alfa ampak uvoznik.
Alfa je bla predstavljena minimalno. A bi blo tak težko privlečt 4c iz MB pa še odprtega Spyder zraven. Tudi Abarta ni blo, pa bi lahko pokazali kako 124. Dejansko nič (Fiat, Jeep, ...) ni blo razen Alfe, kaj uvaža AT.

Stelvio mi ne sede. Giulia se pa mi še vedno dopade po obliki. Če pa bo prodaja večje kot od Giulie pol so trofli, če ne pa bo vedno manjkal karavan.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Jaz sem tako Gulio kot Stelvia videl prvič v živo oz od blizu.
Oba sta me pozitivno presenetila.
Ko pa sem se vsedel v QVjko pa je sploh bili noro.
Tudi držalo za pivo ima popolno nameščeno.
=D>
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

godlike napisal/-a:Sem bil tudi jaz včeraj na avtosalonu v LJ.

Za Alfon rastavni prostor po moje ni kriva Alfa ampak uvoznik.
Alfa je bla predstavljena minimalno. A bi blo tak težko privlečt 4c iz MB pa še odprtega Spyder zraven. Tudi Abarta ni blo, pa bi lahko pokazali kako 124. Dejansko nič (Fiat, Jeep, ...) ni blo razen Alfe, kaj uvaža AT.

Stelvio mi ne sede. Giulia se pa mi še vedno dopade po obliki. Če pa bo prodaja večje kot od Giulie pol so trofli, če ne pa bo vedno manjkal karavan.
To tudi meni ni bilo jasno...od FCA je bila samo Alfa, ne vem ali bi bilo tako zelo težko predstavit še (vsaj nekatere) ostale znamke koncerna :-k
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

definitivno napacna barva stelvia, ker avto ni napacen.
je pa veloce zraven svetovna, pa recte kar hocte.
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Cenik in podatki Stelvia 2.0 in 2.2

Slika

Slika
Odgovori
  • Informacija