Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ne moram drugega napisati kot "sramota" Tako se avtov ne prodaja.

Na avtosejmu v LJ sem bolj kot ne za šalo oz na prigovarjanje lepe hostese izpolnil en listek za testno vožnjo volvota. Pa sem jim rekel, da nisem niti v sanjah potencialni kupec.
Pa me pokličejo po telefonu in mi ponudijo testno vožnjo z XC90 (tovornjak) kako že pravite nakateri "v avtu je bila cela paleta pralinejev" 90.000 € je cena takšnega. No pa sva šla en krog z možakarjem.
Avto me ni navdušil, pa ne zato ker je slab, temveč zato, ker to preprosto ni avto zame.
Zakaj sem dobil voziti takšen avto, to je zdaj vprašanje, ki sem si ga zastavljal med testno vožnjo. Ko sva se vrnila v salon sem dobil odgovor. Ponudili so mi avto, ki pa bi lahko bil v mojem rangu. Volvo V60 coutry izvedba. 4X4, avtomatik, in cel kup pralinejev zraven.In hudičevo spodobno ceno glede nato, kar ponuja konkurenca.

V glavnem, če ima kdo jajca naj se zapelje na Avto Triglav in jim pove, da so totalno nesposobni. ČE škoda uspe za 10 let naprej v SLO razprodati kodiaka, ki je subjektivno sicer grd k stomater oz. nevščen, potem tukaj nekaj ne štima.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Vprašaj 10 ljudi kaj si misli o alfi in 9 ti bo odgovorilo da je Italijansko sranje in da vse crkuje. Dokler ne bo v miselnosti preobrata ne bo prodaje. Samo preobrat v miselnosti se ne zgodi čez noč.

Dodaj večinoma slabe uradne servise in slabo prodajno mrežo in pol maš tak prodajni rezultat kot je.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Moja percepcija mnenja je malenkost drugačna. Se strinjam, da večina misli, da je alfa sranje. Je pa tudi ogromna velika večina, ki bi alfo imela, samo nimajo jajc jo imet.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

V tem primeru si v zmoti. Jajca rabis imeti pri nakupu rabljene alfe, nova ima garancijo.
Ne poznam prodajne politike trgovcev vozil alfa romeo in njihovih prodajnih ciljev, toda to kar delajo oz. ne delajo se jim kaze v prodajnih številkah.
Sem mnenja, da bi jim agresivna prodajna strategija koristila. Med te ne štejem testne vožnje vsepovprek. Ker zgodilo se je to, da so kratkohlačniki dobili rwdja in je nato vse letelo po zraku. Prav tako nastopašto in prevažanje polnojajčnikov z QV ne prinaša rezultatov temveč le mokre sanje.
Za uspeh je potrebno garanje, bi rekel gospod Fabi.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ena 26-30 sekundna reklama v primetimeu na ProPlus programih je prek 8000€ (7000€ + DDV).

En mesec zastonj voženj s QV in osebne izkušnje z znamko pa so pod 1500€ (recimo, da v enem mesecu 5 dni na teden vsak dan napolnijo rezervoar goriva, kar znese 22 dni po 50 litrov X 1.344 za 100 oktanca = 1478,4€).

Splača se zagotovo bolj imeti testne vožnje, pa tudi če se vsak dan skuri en tank goriva. In to za faktor 7 ... Pa tudi, če potem Alfo peljejo na odpad.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Polovica kupcev je prej vozila nemške znamke

Slika


Po besedah Sergia Marchionneja so po Evropi do konca aprila zbrali skupno več kot 10 tisoč naročil za Stelvia. Največ v Nemčiji, Italiji, Franciji in na Otoku.

Bolj zanimivi so podatki, ki jih na sedež FCA posredujejo trgovci v Italiji. Pri njih naj bi se za Stelvio odločilo polovica tistih, ki je prej v garažah imela nemške premium znamke (Audi, BMW, Mercedes in Porsche), še bolj pa jih razveseljuje dejstvo, da je med kupci več kot 15 odstotkov žensk. No, prodaja je za začetek kar spodbudna, a za zdaj so še precej daleč cilju, ki so si ga zadali, da bi še pred letom 2020 letno prodajali 400 tisoč vozil. Jasno, da pri tem še največ računajo na ameriški in kitajski trg, kjer prodaja še ni stoodstotno stekla. V ta namen so z majem povečali proizvodnjo v italijanski tovarni v Cassinu, kjer dve izmeni dnevno izdelajo okrog 100 vozil.

Vir: Avtomanija, http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=16995" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

http://siol.net/avtomoto/novice/bo-novi ... meo-442673" onclick="window.open(this.href);return false;


Edit: Premaknjeno v ustrezno temo ...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Popust na popust pa se bo začela zadeva premikat :D Sicer pa upam da bo vsaj uvoz rabljenih v SLO cvetel kot pri 159...


Edit: Komentarja direktno nad odgovorom ni potrebno kopirati ...
aljazzz12
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: So Apr 18, 2015 1:49 am

Samo da prodaja raste :)
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

na A kanalu že drugi večer zapored zasledil reklamo za Stelvia :D
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

tudi na rtvju so..
300e mesecno :lol:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To so večinoma cene za 1 predvajan 30 sekundni spot. Drugače ProPlus ima veliko, veliko višje cene, v primetimeu tudi 6000€ za 1 spot ...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

letelo je na oglasevano ceno stelvia. namrec v oglasu povejo, da ga dobis ze za 299 eur mesecno.
Slika
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

"Ze za" 300€ mesecno :D En fini obrok kredita za stanovanje na 20 let, a mi svicarji :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Aja, pardon. Sem narobe razumel kaj točno je bilo mišljeno s tole cifro :)
Odgovori
  • Informacija