Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

legenda1979 napisal/-a:Kamor koli že cilja Giulia, je treba iskreno priznati, da ji ne gre najbolje. Lahko zdaj filozofiramo o tem spet 10 strani ampak prodajne številke so jasne: Giulia se prodaja slabo, precej slabše, kot so računali pri Alfi.
Forum je namenjen filozofiranju in izmenjavi različnih mnenj! Zato je forum.
Imaš pa še kako prav in predvsem na žalost, da prodajne številke niso ok.
Krivo pa po moji pameti ni to, da nimajo 81kw dizla kot je bil uspešnica pri forstwagnu ali 110 kw turbo bencinar kot je bil neuničljivi zopet forstwagnov motor temveč cena, cena in še enkrat cena.
Alfa je želela ugrizniti v denarnice premožnejših, pa se je upekla, saj jih je manj kot tistih malce manj premožnih (cca. 6-7k €).
Se mi zdi podobna želja po kompeticiji z velikimi znamkami kot bi se v pasjih borbah borila športno obrita z aerodinamičnimi pentljami okrašenimi ušesi, s hilsovimi briketi futrana čivava in zavaljen z makaroni futran rotvailer.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Ja, pa AlfaRomeo bi lahko tudi zapolnila luknjo med malimi bolidi (kod jo je imel včasih Lotus) in malo po družinskih vozilih kot sta Citroen C4 in C5 ; lahko bi zapolnila prazne luknje, ne pa ciljala tako previsoko
Saj če pogledate je Seat pravtako naredil kiks, pa čeprav je v VW grupacija in ga promovirata Tanja Žagar in Andrej Jereb, a zaman...Seat je pravtako izgubil svoj čar, ki ga nikakor ne uspe povrniti
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

omg Modras...my eyes bleed.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

ARfan napisal/-a:omg Modras...my eyes bleed.
???
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alfa med modeli C4 in C5 ???! Upam, da tega ne doživim ... =; :doubt: #-o
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Glej Modras...za konkurenčne izdelke po kvaliteti/ceni Citroenu C4/C5 bi morala skrbeti znamka Fiat in ne Alfa Romeo...naprej pa niti ne mislim razglabljat in se strinjam z MaStrjem . BTW kaj imata Tanja Žagar in Jerb pri globalni prodaji Seata :)? Ker namreč Slovenija res ni merodajni trg za ocenjevanje uspešnosti prodaje po posameznih modelih oz. znamkah :).
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Drži, tu nisem zaradi pametovanja in prepiranja, to naj te ne skrbi.
Hotel sem povedati, da je pri Seatu enaka zgodba, a jim žal ne uspe povrniti slave in imena, kod so ga imeli v 80' in 90' ko sta se omenjeni znamki, ko je bil Seat še pod Fiatovim okriljem prodajali za med po domače rečeno.
Prodaja tudi na splošno kod vemo ne cveti, sploh pa že neštetokrat povedano da narod tudi ne kupuje več oziroma podcenjuje nenemške znamke.
Hkrati pa smo tako kod si povedal premajhen trg in se nemoremo primerjati z ostalimi.
Zanimivo pa je, da pri naših bosanskih in srbskih kolegih gredo Fiat, Seat, Ford in Honda za med, pri nas pa prodaja bolj kod ne stagnira oziroma deluje na pozitivni ničli.
Odnos do strank kod ste povedali je tudi bolj slab, saj ko sem danes šel v AvtoTriglav se nihče ni zmenil ne zame, ne za ostale, ki so čakali v vrsti, pa salon je bil bolj pust, saj je v njem razstavljen le osnovni Fiat Punto in Ducato kombi furgon.
Razočaralo me je, kako to da ni razstavljene nobene Alfe in ostalih (pod)znamk Fiatove grupacije, medtem ko je v enem od salonov v Beogradu, kjer sem bil lansko leto, razstavljena celotna paleta vključno z ABARTH-om, Lineacessori, tovornim programom IVECO in Alfo Stelvio.
A ni žalostno kako so naši zaostali?
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Narobe Modras :wink: , prodaje že raste par let in je v 2017 na rekordni ravni v Sloveniji, Ameriki in Evropi.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

jaz mislim da lafa z to strategijo ni zgrešila čisto nič. avti so sveži, lepi in tehnično zanimivi. stanejo pa glih toliko kot švabske cigle, tako da potrebuje samo čas da se spet ustali.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

portos1986 napisal/-a:Narobe Modras :wink: , prodaje že raste par let in je v 2017 na rekordni ravni v Sloveniji, Ameriki in Evropi.
Napaka!
Očitno ne spremljaš dovolj scene pri nas, ampak na splošno v EU.
Pri nas večina žal še vedno prisega na švabske cigle in vedeti moraš da večina hodi v Alfine salone bolj firbcati kod kaj drugega.
Povej mi koliko jih vidiš kaj na naših cestah?
Jaz sem v zadnjem mesecu videl le 2 in sicer eno v Grosupljem, drugo pa v Murski soboti.
Zanimivo, da se na novo čaka 4 mesece oziroma skoraj pol leta ter da prodajajo večinoma rabljene in to osnovne izvedbe.
Kaj ti to pove?
Zanimivo da jih pa v BIH in Srbiji dobiš takoj oziroma so na razpolago tako kot v naši sosednji Italiji.
V EU in čez lužo pa je slika seveda povsem drugačna, a stanje seveda žal ni takšno kod je bilo v 80' in 90' ko so američani na veliko kupovali modele 75,90,155 in 164.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Hjoj Modras #-o poglej si prodajo nasplošno, ne samo Alfa Romeo. Ti si napisal "Prodaja tudi na splošno kod vemo ne cveti..." Hotel sem ti samo povedati, da je prodaja avtomobilov nasplošno odlična in da to za Alfo ne more biti izgovor. Giulija se slabo prodaja iz enega in edinega razloga, ker ma značko Alfa Romeo na sebi. Če bi imela katero koli Nemško značko bi bil prodajni hit.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Kaj ti ni tu jasno in zakaj se spet ponavljaš?
Seveda, da je pri nas kod že neštokrat povedano : kar ni nemško je nažalost pri nas podcenjeno!
Prodaja večinoma stagnira, spletna stran pa se je večinoma popravila in je skoraj na nivoju ; govori se tudi nekaj o zamenjavi zastopnika in sicer da bo po novem AlfaRomeo Slovenija ; upam, da čimprej pride do tega in da se zadeva uredi tako kod je treba, saj kot vemo je AvtoTriglav čudaški odkar obstaja oziroma že 20let in več zavaja
Če se mene vpraša bi morali malo spustiti ceno in ponuditi čisto klasiko brez odvečne ter nepotrebne elektronike ter tako kod sem že povedal urediti tudi ostale zadeve
Žalosti me namreč tudi to, da pri nas niso poskrbeli dovolj kod pred leti, ko sta AutoDelta in AutoTriglav pošiljala še letake oziroma kataloge domov in smo mi mulci to listali ter čitali ; zanimivo, da pa so omenjeno naredili pri Toyoti in Hondi
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

Glede vstopne opreme Giulije bi morali ponujati šibkejši motor bencinski in dizelski in še nižji nivo opreme za NIŽJO CENO. V teh časih je to nujno, če pogledamo predvsem nemško konkurenco. Naprimer BMW 3 1.6 dizel ali pa M3 pa za to ni nič slabši avto, če ima en švoh dizel motor v ponudbi. V osnovni opremi trojke ne moreš podreti zadnje klopi je za doplačilo. Pasati vsaj prejšna generacija nima zadaj eliktričnega pomika stekel. Kar hočm povedat je da je trg tak, da moraš imeti na voljo čist oskubljeno verzijo za dokaj nizko ceno in ful opremljeno ki je lahko tudi 2x dražja od osnovne. Isti primer octavia osnovna cca 15000€ najdražja RS 4x4 krepko čez 40000€ in prodaja konstantno raste. Seveda kot je blo že povedano obvezno karavan ne glede nato da je ven prišel stelvio.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

kaj se toliko sekirate? je alfa ribnila 1x, 2x, 3x pa bo še kašen krat ;)
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Barci, lepo si to napisal.
Cenovni razpon je zelo ogromen in če malo bereš ter listaš kataloge, prospekte in ostale brošure ter si probal/a različne znamke in modele ti je takoj jasno komu so namenjeni/namenjene.
Po drugi strani pa je Alfina paleta glede na konkurenco zelo slaba in ne drži več tolikšne tradicije kod včasih ter se je preveč vsilila v komercializacijo.
Odgovori
  • Informacija