Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vsak ponuja popuste, tudi alfa. Nevem kje je problem. Bmwja ki ga kupis v trgovini je nov, tako kot alfa. Tud tuki ne razumem kje je problem.
Te cene ki sem jih napisal niso stvar pogajanja ampak trenutna ponudba, oglasevana na avto.net in na strani bmw dilerjev (se servise mas v ceni do mislim da 100k km).

Kako ceno pa pri zavaravanju upostevajo pa verjetno nobenga ne zanima ko gre nov avto kupit.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Eni ti pa dopovedujemo že 80 strani v tej temi, da primerjaš popolnoma nov model Alfe in 7-let star in odhajajoč model BMW-ja. Jasno, da bodo popusti različni. A ni?

Ko bo dal BMW ven popolnoma nov model serije 3 leta 2018, se tudi ne boš zanj kot fizična oseba pogajal z 10.000€ popusta na osnovno ceno. Poudarek je na fizična oseba, ne sp ali doo itn.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Za predsednika fca in cen sem se hecal. Zdaj pa prosim nehajmo s temi cenami. Drugače v Nemčiji jih imajo že pod 30.000€ z 10.000km prevoženih s 180 KM super oprema. Za 35.000€ dobiš že avtomatika res pa je da niso nove. Jaz cen v Sloveniji sploh ne gledam. Poglejte v redu opremo in bosti videli razliko že oba ekrana sta v nemški izvedbi večja zadnji zračniki na zadnji klopi itd..... Dmv je pa itak minimalni glede na izpust cca. 300€. Pa veliko večja izbira . Lp
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Če ima kdo 30k in bi imel Giulio se jo res splača it v DE iskat, ena je že pod 28k z 17 col feltnami, xenonom.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1

Tale je pa še boljša, DMV je 280 €, z ostalimi stroški in potjo je pomojem manj kot 1000 € vse skupaj.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Tale druga je zanimiva. Definitivno se splača uvoziti sploh, če imaš kakšnega kolega, ki se ukvarja s tem.
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Za drugo je pot 200 € v obe smeri če greš z avtomobilom( greš z vlakom v eno smer pa je še ceneje ker je potem 100 € pot za nazaj), DMV je pri nas 300 €, homologacija 80 €, Tablice + neki davki tam v DE 200 €. To je pa to v bistvu, potem si pa že na istem, kot če bi kupil avto pri nas torej še zavarovanje in registracija. Vse skupaj 600-900 €, odvisno od tega kako greš tja. Tej moji okvirni izračuni so po Via Michelin in temle linku http://borut.net/uvoz-avtomobila-iz-nem ... -drzav-eu/.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Kako isto tako kot je v Nemčiji 27000€ te pride pri nas nad 35.000€ ali celo več.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Eni ti pa dopovedujemo že 80 strani v tej temi, da primerjaš popolnoma nov model Alfe in 7-let star in odhajajoč model BMW-ja. Jasno, da bodo popusti različni. A ni?

Ko bo dal BMW ven popolnoma nov model serije 3 leta 2018, se tudi ne boš zanj kot fizična oseba pogajal z 10.000€ popusta na osnovno ceno. Poudarek je na fizična oseba, ne sp ali doo itn.

Imata audi in mwrcedes zlo podobno prodajno politiko kot bmw, in ponujata ppdobne visoke popuste pa imata oba nove modele v tem segmentu za od 25-27 jurjev, tko da ta tvoja teorija ne pije vode.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Bmw, Audi in MB imajo v ponudbi in na polno oglašujejo akcijske modele z opremami Edition, Edition1 in Style. So ti modeli precej cenejši od primerljivega osnovnega, ali pa imajo enako ceno kot osnovni, le nadopingirani so z goro opreme. Pa še ti so iz leta 2016, so pa novi. To drži. In te akcijske, nadopingirane se primerja z Giulio s cenika. Dobro, da še ne vlečete primerjave z lanskim (mislim da) krdelom M, katerim so znižali cene za 25%, ker ni šlo prodat... http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=14892" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nevem kje opazis da je avto 2016 letnik. Oz kje opazis da je 2017 letnik.

Pa dvomim glede na prodajo bmwja, mercedesa in audija da so to avti ki stojijo v skladiscu pol leta ali leto ker jih noben ne kupi.
No vsaj glede na prodajne stevilke bi blo to cudno

Akcije gor ali dol dejstvo je da so razlike precejsne
aljazzz12
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: So Apr 18, 2015 1:49 am

Nekaj svežih prodajnih številk.

5 april 2017
Italijanski podatki registracij avtomobilov v marcu in v prvem četrtletju leta 2017, poudarjajo uspeh Fiat in Alfa Romeo Giulia tipa. (google translate)
Slika

Cel članek: http://www.alvolante.it/news/tipo-e-giu ... e-3-351685" onclick="window.open(this.href);return false;
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Caci napisal/-a:Kako isto tako kot je v Nemčiji 27000€ te pride pri nas nad 35.000€ ali celo več.
Hej tisto 180KM so izgleda že prodali, ne bo nič z uvozom :D No razen če se je kak forumaš opogumil in bo uvozil, v tem primeru bi pa v zahvalo za to da sem avto našel prosil za en krog :mrgreen:
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Danes sem tudi jaz na hitro obiskal AT v Ljubljani, ker pač Giulie od blizu še nisem videl... 8-[
Kot sem že ob gledanju slik mnogokrat dejal, mi tudi v živo ni vzbudila tistega "vauuu" občutka, kot mi ga je 159-ka. Pa ne me narobe razumet - Giulia je lepa za popizdit, ni pa bilo tistega ščemetanja :mrgreen: Vseeno bo čez leto in pol, največ dve zamenjala mojo piu bello.
Je pa tudi mene zmotilo par zadevic:
-Stopničastega odpiranja vrat praktično ni bilo čutiti - skoraj kot bi odpiral kuhinjska vrata doma.
-Položaj USB in AUX priključka sta na najbolj nemogočem položaju :evil: ](*,)
-Plastika iz Clio 1 in mrežasti žep za prvimi sedeži....ah, no ja....
-Zračniki zadaj le v določenih modelih oz. opcija, prav tako naslon za roko #-o

Lahko pa pohvalim (sploh ne vem, če je bilo to že na forumu omenjeno) samoodpiranje prtljažnika =D> Nalagalna luknja je širša in postavljena v nižji položaj, kot je to pri 159-ki, volumen je pa tam-tam. Mislim, da je na forumu že neka primerjava.
Položaj sedenja je precej drugačen - nižji in se ga da dobro prilagoditi. Glede na moj način sedenja v 159-ki in v Giuliji, ostane več prostora za zadaj sedeče v Giuliji. Nasploh se mi zdi, da ga je več v slednji. Hod menjalne ročice je krajši. Material sedežev, armature in vrat - nimam pripomb, razen zgoraj omenjene plastike.

Je bilo pa kar nekaj Giulij moč videti danes.

Slika


QV sicer ni bilo, je bila pa zato prelepa črna Veloce, ki je na ven precej podobna najmočnejši. Res hud stroj! =D>

Slika


Noter pa še dve; rdeča je prodana, rjavkasta je pa predmet opisa ...

Slika

Slika

Slika


Niti nisem želel ne vem kaj slikariti, ko pa je že toliko tega tu gori ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Zanimive slike in izkušnje.

Čudno se mi zdi pa glede opreme in sicer da sta zadnji naslon za roko in 12V vtičnica za doplačilo :(
A je še kakšna zvijača glede opreme?

Gulia Qadrifoglio premagala M3

Še ena karambolirana čez lužo za 1500€
Odgovori
  • Informacija