Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Marchianio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr Mar 09, 2016 2:12 am

Pa kdo sploh bere te slovenske teste razen slovencev? Enostavno so brezpredmetni
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nekdo je omenil, da arabski šejki nikoli ne bi kupili Alfe ali nekaj takšnega ... No, en šejk iz ZAE si je privoščil kar celo paleto, da dopolni svojo zbirko, ki jo že ima. Dostavo je menda uredil Ferrari prek F1 ekipe (govorice, ni potrjeno).

Slika
Slika
Slika
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ena slika in 5 alf še ne negira moje trditve. Verjetno so alfe kupili za svoje delavce italijanskih korenin, ker jih je kar nekaj pri arabcih. Šejki pa v garažah nimajo avtov cenejših od 100.000 eur/dolarjev. Razen cliota. Če se ga mladi šejk ni odrekel. Ahatalan clio.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ena slika in 5 alf še ne negira moje trditve.
Normalno, da ne. Niti 500 slik in 5000 Alf ne bi zadoščalo ...

Edit: ne, alfasan, ne bo. Ker boš napisal, da nisem dokazal tega s 5001. Alfo. In tako dalje ...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ko boš prilimal 500 slik in 5000 alf, ki so jih kupili Šejki in zraven navedel še kakšno referenco se bom pa v forumu javno opravičil, da sem se zmotil, ker sem napisal, da šejki ne marajo alf.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Slika
Slika
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Če bi v tem famoznem testu dali še zraven novega passata bi glede na kriterije sigurno zmagal :D
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ne da se mi iskat po seznamih dodatne opreme.. kaj giulia ponuja od asistencnih sistemov?
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Serijska QV tokrat v bitki na Baloccu z dirkalnimi modeli BMW in Audi na slick gumah:

Slika

Slika
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

sleby napisal/-a:ne da se mi iskat po seznamih dodatne opreme.. kaj giulia ponuja od asistencnih sistemov?

Pri teh asistenčnih sistemih si ne morem kaj, da ne bi pomislil na klavrnega ljubimca, ki se spravlja v posteljo k lepotici in rabi kup gadgetov, da opravi stvar. Ne hvala, me prej odbija kot impresionira. In kaj ti pomagajo asistenčni sistemi, če na slovenskih cestah vozijo fansišmensi nove nemške avte kot tazadnji balkanci...

Če bi imel čarobno paličico, bi si pri novih avtomobilih želel tri stvari
- da bi znova naredili pregledno karoserijo z nižjimi boki in tanjšimi stebrički, Poul Bracqu se je zdelo pomembno, da je notranjost svetla in je stranska okna povzdignil preko linije strehe - nastala je avtomobilska ikona MB Pagoda in ja - to je bilo pred 50 leti. Danes ima Jaguar XE tako visoke boke, da 18"felge zgledajo povsem zgubljeno, streha je potlačena, ne vem ali vozim podmornico ali T-34
- da bi vodo za pranje vetrobranskega stekla dolival preko čepa, ki bi bil nameščen na robu med steklom in havbo - tam kjer so brisalci. Tako mi havbe ne bi bilo potrebno več odpirati. Vsaki lastnici novega Twinga bi se zdela to dobra ideja.
- da namontirajo kakšno termo-flašo v hladilni sistem motorja, ki bi ohranila toploto kakih 10 ur. Mi pozimi ne bi bili treba 4krat na dan štartat hladnega motorja.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

sleby napisal/-a:ne da se mi iskat po seznamih dodatne opreme.. kaj giulia ponuja od asistencnih sistemov?
Serijsko čisto vsi modeli

Kategorija VARNOST:

- Opozorilnik nenamerne spremembe voznega pasu
- Programirano centralno zaklepanje EVIC
- Alfa DNA
- Sistem samodejnega zaviranja v sili (AEB)
- Start&Stop
- VDC + ASR + MSR + HBA + Hill Holder

Doplačilo:
- radarski tempomat
- Sistem za nadzor mrtvih kotov (Blind spot)
- Samodejni sistem za dolge luči (samo QV)
- alarmna naprava


Kategorija udobje in funkcionalnost:
- senzor za dež
- Tipalo za mrak (samodejni vklop žarometov)
- Centralno zaklepanje z daljinskim upravljanjem
- Električni pomik stekel spredaj in zadaj
- Izklop sovoznikove varnostne blazine
- Kit za polnjenje pnevmatik (Fix&Go)
- LED zadnje luči
- Ogledalo na sovoznikovem senčniku
- Tipalo za tlak v pnevmatikah (TPMS)

za doplačilo pa še marsikaj drugega ...

Telematika/Avdio:

- Ukazne tipke na volanu za upravljanje avtoradia
- DAB

Vse ostalo je stvar paketa, modela in doplačil.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Pri novopridobljeni Žuljeti nisem niti z vogalom očesa pogledal spisek opreme, niti o tem nisem spraševal, preprosto sem sklepal, da ima opreme dovolj. Avto sem kupil zaradi tega kar "je" in ne zaradi tega kar "ima". To sta dva različna koncepta, beri Erich Fromm: Haben oder Sein, tenka in preprosto napisana knjižica.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Ja, dodatna oprema je dvorezen meč. "More things to go wrong," mi je nekoč dejal neki Britanec ob tovrstnem pogovoru.

Lp ...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

No, men se zdi oprema, ki jo ponuja povsem dovolj. In tisti, ki ste proti asistencnim sistemom.. kaksen queue assist ipd. pa bi kdaj ze prav prisel, ali ste vsi na vasi doma?
Slika
Odgovori
  • Informacija