Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@miholl: Še 1x; nehaj se že delat neumnega in izmikat - sploh ni bistveno kdo je govoril o interierju, ampak o vsebini komentarjev; katero si, domnevam da namenoma potvarjal in podtikal, da so na forumu govorili da ima Giulia kvalitetnejši interier od C klase. Se sploh spomniš točno katere dele interierja C klase se je takrat kritiziralo?

Giulia je pri direktni primerjavi kos opreme za kos opreme itak cenejša od C-klase. Če svoje zaključke ne bi delal na horuk (en tak primer je samo ozvočenje, ki pri Giulii iz videa ni HK, ki med drugim ima alu pokrove, ali pa Lusso paket, ki nudi v usnje oblečeno armaturo in komplet vrata...), ampak bi si vzel pol ure in predelal cenike bi dobil precej bolj objektivno oceno.

Tako pa si zgolj pokazal da ne poznaš ne enega in ne drugega avta, saj si raje len in delaš sklepe po nekem YT videu. Obnašaš se pa potem kot da si požrl znanje obeh modelov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jaz sem dal sam video realnega uporabnika avta ki pac primerja drug konkurencen avto ki stane priblizno isto.

Razlika v notranjosti je pa kar precejsna pri priblizno istem denarju
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Lahko ponavljaš to v nedogled pa ne bo res, je pa to še zadnja replika na tvoje izkrivljanje dejstev - čemu to počneš ne vem; niti ne vidim motiva zakaj bi nekdo to počel. Jasno je edino to, da imaš že vseskozi namen na različne načine prikazat Alfo slabšo kot dejansko je.

Torej, oba avta sem mel na testu za 1 dan, imel cene/ponudbe, in oba interierja temeljito pregledal - oceno in opis sem (kar na dolgo) podal nekje v tej temi in se s tabo ne morem strinjat. Na kratko, ja C ima celostno gledano boljši interier, in za vse to seveda zahteva tudi višjo ceno od konkurentov. A ima par stvari v notranjosti, ki so presentljivo cenene (v enih paketih opreme sicer bolj kot v drugih).

Ti pa lahko iz kavča preko youtube videov delaš svoje zaključke.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa vs. Mercedes
Zakaj?
Detajlni pregled avta, kot to dela lizard. Hm. Jaz imam avto za vozit. Me pa zanima, če tisti, ki imajo mercedesa detajlno pregledajo alfo.
In še enkrat Čunk Lee ne paše na premium. Moje mnenje. Namreč ravno lizard piše o nivoju kakovosti alfe, ki jo takoj zatem demantira s priporočilom Čunk Lee plastike.
Admin ne obnašaj se kot S. Korejski diktator in ne briši mi postov.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Zakaj se brezveze prepirate in zganjate kraval?
To ponavadi počno tisti, ki prisegajo le na eno znamko in model, a nevedo da konkurenca ponuja ponavadi več in da se je smiselno poglobiti v to kaj kupujep in zadevo pregledati od A do Ž.
Danes žal dobiš vse sorte in verzije različnih modelov, ki so badge-engeneering in imajo večinoma samo drugo ime oziroma so preznačkani.
Primerjavi Alfe in Mercedesa tudi ni napačna, saj sta AutoTriglav in AC-Intercar brata oziroma se nahajata pod isto streho, loči pa ju le AMZS :-$
Ne splača se ](*,)
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

in kaj ima AvtoTriglav in AC-Intercar dejansko skupnega s kvaliteto notranjosti oz. izdelavo avtomobilov nasploh? Jaz mislim, da dejansko med MB in Alfo ni neke direktne primerjave, ko se odločaš za nakup (razen če gledaš samo čez denar) oz. se gre v tem primeru čisto za sva različna kroga kupcev (razen AMG in QV). Alfo lahko direktno primerjam npr. z BMW 3 ter Jaguarjem XE saj je pri omenjenih poudarek predvsem na dinamiki vožnje oz. "športnosti", MB pa pač dela bolj na luksuzu ter udobju med vožnjo (čeprav se tudi novi MB presenetljivo lahko peljejo precej "športno"). Audi pa je ravno nekako na sredini, tehnološko dovršen, zelo kvalitetno sestavljen vendar v bolj osnovni opremi s FWD in brez aktivnega podvozja ravno ne ponuja nekih presežkov v vozni dinamiki v kombinaciji z AWD pa brez konkretne konjaže tudi ne ponuja nekega užitka. Skratka izbire je dovolj, v kolikor to dopuščajo finance si lahko kupiš avto čisto po svojem okusu (v kolikor nisi fanatik na znamko)...v čemu je sploh point stalnega prerekanje v tej temi? Pejte na pir ali x-meet in se tam zmenite :)
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Da se vam da eno in isto sranje skoz prerekat...v zadnjih 2-3eh straneh nisem prebral nicesar normalnega glede Giulie...skoz sem razmisljal na kaj me vse to spominja in sem se koncno spomnil da je bilo nekaj casa na Siol.net pod avtomobilizem sekcijo ista fora...trije, stirje modeli so se kregali nonstop o enih in istih stvareh pod katerimkoli clankom in cez cas je bilo vse skupaj res ze dolgocasno tako kot to res postaja postano tle gor. Kje so kaksne novice, govorice, slike, vtisi lastnikov/testov o avtomobilu... :roll:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Se sploh spomniš točno katere dele interierja C klase se je takrat kritiziralo?
Bom jaz pomagal, ker se spomnim o čem se je šlo.

Bistvena razlika je bil na armaturo nataknjen LCD displej pri Mercedesu in Audiju vs. integriran sistem v Alfi. Eni smo rekli, da je lepši integriran sistem, drugi so preferirali monitor, ki je nataknjen na armaturo.
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

lizard napisal/-a:@Matej46: Sem še enkrat bolj natančno pogledal tale difuzor; in gre za dejanski difuzor ki se zamenja z originalnim - torej bo treba sneti celoten odbijač. Če pa bo pa pasal gor samo na navaden ali samo na Veloce odbijač, pa je težko reči.

Še kataloške številke:
Difuzor z dvonim izhodom za bencinske izvedenke - 71808116 (cca. 350€)
Zadnji del izpuha od Veloce 2.0 280 - 50546806 (cca. 450€)


Pustite alfasana na miru, človek samo provocira ker je nevoščljiv Mateju. Da bi vsaj bil izviren in zabaven; pa mu navkljub trudu da bi bil to ni uspelo še niti z enim postom na forumu v večih letih. Željo ima dosti večjo od talenta.
ok ta naj bi pasal na mojga, a to je gladek ali ma tako
kot veloce?
sorry moram vedet :D
evo slikca da namo sam kritiziral :)
tnx
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

Ma noce mi nalozit imam prevelike formate
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ta difuzor je navaden in je iz Moparovega kataloga originalne dodatne opreme:
http://www.mopar.eu/Resources/restyle_2 ... lia_en.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Se oproščam za OT, ampak ti bicikli "Alfa Romeo" so pa res ta zadnji jajc. Če iskreno želijo dvigniti renome znamke bi morali pazit kam namalajo svoje ime.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Drži, pa lahko bi vlekli tradicijo in naredili kakšno klasiko kod so to počeli nekoč!
bacco979
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Po Jun 03, 2013 7:34 am
Vozilo: 2014 Giulietta 2.0 16v

Kar se tiče biciklov, se meni tole ne zdi ravno cheap... http://www.compagniaducale.net/?portfolio=competizione/ Je pa res da ne sodi ravno pod temo Giulia
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Od kar so bicikli fansi, je veliko avtomobilskih znamk začelo ponujat bicikle s svojim logotipom. Vsa ta kolesa so tehnično bolj tako-tako, cenovno 2x predraga, v primeru BMW 3x, vseeno za nepoznavalce dovolj dobro izgledajo, da se potem važijo pred znanci.

bacco979: te specialke so vsaj 10 let za časom.

Da se vrnemo k Guilii: če pri nakupu pametno handlate in vam ponudijo 200 eur dodatnega popusta ali bicikel Alfa Romeo: zagrabte popust.
Odgovori
  • Informacija