Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Gregson007 napisal/-a:..in udobno ... :wink:
edino pri 257 je šla pa obvoznica že rahlo v kajlo :goodnevil:
pol nism edini k se mu je tako zadelo ane :D hahaah 8)
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Hrvaški video test od automotovision https://www.youtube.com/watch?v=oNcJSKEqESI :)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pa še moje skromno mnenje. Kot je razbrati iz komentarjev in testov gredo največje pohvale voznim lastnostim naše ljube Giulie. Tega žal ne morem ocenjevati, ker je še nisem imel priložnosti peljati. Sem jo pa včeraj videl prvič v živo na AT v Ljubljani. Prvi vtisi? Prvega vtisa sploh ni bilo. Po pravici povedano, sem se mirno sprehodil mimo nje brez da bi jo sploh opazil (opazil sem rdečo 4c). Naj povem, da sem šel po eno cev, ki sem jo naročil in že v naprej sem se veselil, da si bom lahko v miru in od blizu ogledal novo Giulio. Šele ko sem prišel do prodajalca sem se spomnil da bi morala biti nekje med potjo tudi Giulia. Res je bila, barva temno siva ali nekaj takšnega. Ni mi bila všeč ta barva, vse skupaj je delovalo precej pusto. Sam avto pa.... ne vem no, lepa je, vendar ni pustila name nobenega posebnega vtisa. Zadnji del mi je bil bolj všeč od sprednjega, enostavno ji manjka agresivnosti, značaja, osebnosti ali kar koli bi že naj bilo to, da bi izstopala. Notranjost je lepa, sredinski tunel precej visok, sedi se po mojem občutku zelo nizko. Prtljažnik ni posebej za hvaliti vendar se itak v 99% vozim s praznim. Za morje bi bilo treba malo bolj razmisliti kaj bo človek vzel s sabo kar pa sploh ni slabo saj večinoma vlačimo preveč šare s sabo.
Nekaj časa sem se potikal okoli avta, trgovca seveda od nikoder. Ne vem če so že naveličani zijal kot sem bil jaz ali so do vseh tako nezainteresirani??
Na koncu so občutki glede Giulie mešani. Vsekakor bi ji po moje bolje pristajala kakšna druga barva, mogoče na soncu izgleda lepša. Barvna kombinacija v notranjosti rjavo-črna ni izgledala slabo. Pozicija za volanom in občutek v notranjosti je dober, vse je na svojem mestu.
Avto izgleda dober, če bi moral ocenjevati bi ji za enkrat dal 7 od 10 trgovcu pa čisto 1.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

http://jalopnik.com/why-did-this-alfa-r ... 1788950662" onclick="window.open(this.href);return false;
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Evo znane so številke prodaje za september, če koga zanima. Alfi je prodaja glede na september 2015 zrasla za 40%

1. Mercedes-Benz C 21,063
2. Audi A4 17,030
3. BMW 3 15,816
4. Jaguar XE 2,880
5. A.R. Giulia 1,718
6. LEXUS IS 839
7. Volvo S60 717

Vir: Bestsellingcarsblog

Mislim, da more biti glavni cilj glede prodaje, da prehitijo Jaguarja, kar se ne zdi nemogoče, glede na to da se prodaja v UK še sploh ni začela, Angleži pa pokupijo kar precej avtomobilov tega razreda( Mercedes C konstantno med top 10 po prodaji).
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Meni se tudi subaru takole obesi, če bi imel samo zadnje desno kolo z oprijemom. Že v samem članku točno na tole usmeri. Dodaš gas da dobiš malo navora na diferencial in evo imaš premičen avto :D Me pa fejst zanima kako bi kakšen drug avto z zadnjim pogonom tole rešil :-k ajde če je LSD se premakne, ampak kakšen s podobnim konceptom z dvema sklopkama v difu...
Enake fore zganjajo ko testirajo terence, kjer nekaj z minimalnim gasom hočejo preplezat. Vsak pogon je specifičen in v vsakem se da takele luknje najdit.
Slika
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Torej tudi subaru ne pride čez 5cm robnik in tam obstane?

LP

Ponoven izbris neprimerne vsebine. Zdaj te bom javno opozoril, da ne provociraš več.
Zadnjič spremenil Josephe, dne Sr Nov 16, 2016 9:57 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja, ce ma tri bicikle v luftu, kar pa ni nikoli
Altmann

Malce Off...

Zanima me smisel obvezne prijave za ogled teme, ker da bi to naredilo bolj berljivo temo, moram reči, da je ni.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Se opravičujem, izgleda da niso bila vsa dovoljenja v redu nastavljena. Zdaj sem še enkrat vsa dovoljenja ponastavil in bi moralo biti vse tako, kot je pri ostalih forumih.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

jaz pa sem mislil da je namerno tako, da ostali obiskovalci foruma ne vidjo kregarije med alfisti :lol:
Slika
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Bolje da bi se ne videlo :roll:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nov reklamni video za Veloce 210hp dizel - še vedno ne razumem zakaj rinejo zvok Quadrifoglio k ostalim različicam, sploh ko reklamirajo dizla: https://www.youtube.com/watch?v=UDvF7DJ1bic" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zato, ker ti prodajajo iluzijo QV-ja za ceno dizla. In iz istega razloga ti sladoled po TV-ju prodajajo napol gole ženske tik pred vrhuncem.

Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Naj raje naredijo spodobno reklamo za Quadrifoglio (ali pa katerokoli Giulio, ker so trenutne reklame dokaj nezanimive oz. dolgočasne), in zvoku le te vijejo čim več eksluzivnosti.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Odgovori
  • Informacija