Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Zakaj bi spuščal ceno izdelku, ki jo je vreden! Slovenski trg je pljunek v morje za Alfa Romeo.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
zraice
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:01 pm

Najmanj 5 jurjev previsoka cena glede na konkurenco...
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Pozdravljen,

za 150 KM je cena tam tam mogoce kakega jurja se manj, govorim o zacetni, za 180 KM AUT pa je cena previsoka za moje pojme za 3-4 K EUR.

lp,Matevz
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja cene v Sloveniji so previsoke , spremljam nemški net in so tam nekje 33-34.000€ s 5000 KM in to 180 km z boljšo opremo kot pri nas. Ena je celo 30.000 € zaradi prodaje letnika 2016 tako da ?????
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

nekje pred časom na tem forumu sem zasledil komentar, da so se bmw 3ke F serije začeli pojavljat v slo ko so bili že 1-2 leti stari, enaka zgodba bo z Giulio...sem prepričan če bi imeli tudi plače takšne kot jih ima sever in ne samo cene, bi bila slika drugačna...

tudi sam bom en izmed tistih, ki bom iz tujine pripeljal rabljeno aut :D
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

alfasan napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Sem že napisal večkrat: realna številka prodanih Giulij na našem trgu je okoli 30 primerkov glede na % prodaje ostalih vozil v tem segmentu. To so 3 Giulie ali manj mesečno.
V SLO imamo 4 pooblaščene trgovce: AT LJ, AT CE (Stepančič), AT Maribor in MB Petrovčič in nekaj ostalih "nepooblaščenih" prodajalcev. vir:alfaromeo.si
Recimo, da bo vsak od pooblaščenih prodal po 6 avtov na leto, to skupaj znese 24, ostalih 6 pa bodo prodali manjši "nepooblaščenci".
Pa se prvo osredotočimo na velike 4 trgovce. Frekvenca njihove prodaje bo natanko 1 avto na 2 meseca. Če pa vemo, da imajo v uporabi tudi testne avte, ki se navadno prodajo po 3 mesecih, moramo upoštevati tudi te avte. Pa recimo, da servis na leto obrne 4 testne avte, torej na vsake 3 mesece in jih proda. Do 6 nam torej manjkata še 2 avtomobila, ki pa nista testna temveč recimo temu, da sta po naročilu.
Potem so pa tukaj manjši prodajalci, ki pa skupaj prodajo 6 avtov. Seveda imajo tudi oni testne avte, pa recimo, da ima vsak samo 1 testni avto, ki ga mora tudi prodati. Ker pa gre tam prodaja bolj slabo imajo testni avto malce dlje časa. Pa dajmo tole poenostaviti in recimo, da manjši prodajalci skupaj v promet spravijo 3 testne avte in 3 po naročilu.
Dajmo zdaj potegnit črto.
Od 30 prodanih avtov jih bo torej prodanih 19 testnih in 11 po naročilu.
Ker vemo, da je cena testnih nižja lahko samo sklepamo, da bo povprečna prodana cena glede na konfigurator zagotovo vsaj 20-25 % nižja.
Zdaj naj me pa kdo krega, ko sem pisal, da so cene o katerih se piše po forumu nerealne enako kot so nerealni podatki o porabi.
Prosim da mi tolerirate avto-citat.
V zgornjem postu sem bil očitne preveč optimističen za kar se še enkrat opravičujem. Mi je kar precej neprijetno zdaj, da sem se lahko tako zelo zmotil. Sam sem napisal da se bo na trgu (fizični nakup) letno prodalo 11 avtomobilov, statistika pa kaže da so bili prodani samo 4 v pol leta, kar znese 8 v celem letu. Moja napoved je bila tako 72 % natančna.

Pa ne moraš po 6 letih na trg plasirat avtomobila potem pa mislit, da ga boš prodajal kot zlato in se skliceval na renome iz leta 1929.

@marinaio: Ni problem samo slovenski trg. Problem je globalni trg.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Da ne boš mislil takoj da ti kontriram alfasan ampak Giulia se je začela prodajati zadnja 2 meseca v 2016. Pred pol leta je nisi nikjer mogel kupiti :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

@alfasan: v tem tvojem sestavku je spet več nesmislov in neresnic kot pravopisa ... Daj resno, lepo te prosim, da spet ne zaide tema v popolnoma nesmiselno prepiranje o dejstvih, da preden pritisneš gumb objavi, dobro prebereš kaj si napisal in dobro premisliš ali se vse kar je zapisano tudi dejansko sklada z resničnostjo.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Smisel ali nesmisel dejstvo je, da se za en drek prodaja in tega ste krivi tudi nekateri forumaši, ker ste onanirali na giulio namesto, da bi sprostili mošnjo in si privoščili real life filling = popravili statistiko.
zraice
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:01 pm

Te pa ti popravi statistiki in vrzi ven 40 jurjev za avto srednjega razreda, laguna ti pride pol manj... pa vem da ni isto ampak za 40 jurjev dobis stanovanje...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Meanwhile bavarci prodajajo:
Posebna ponudba Izbrani Užitek, za BMW serije 3 Limuzina 318d, vključuje:

LED žaromete z napravo za pranje in asistentom za dolgo luč
17" lita alu. platišča Double-spoke 292 s praznovoznimi pnevmatikami
asistenta za uravnavanje hitrosti z zavorno funkcijo
dodatek za prostoročno telefoniranje z USB vmesnikom
alarmno napravo
M usnjen volan
avtomatsko klimatsko napravo
ogrevana športna prednja sedeža
nadzor razdalje pri parkiranju (PDC), spredaj in zadaj
avtomatsko zatemnitev notranjega vzvratnega in zunanjega ogledala na voznikovi strani

31.990€
Ponudba velja za vozila za katera bo kupoprodajna pogodba sklenjena do 31. 3. 2017. Redna cena vozila, z vključeno opremo iz posebne ponudbe, je 42.618 €, po veljavnem ceniku na dan 1. 11. 2016, ki se lahko spremeni z izdajo novega cenika.
Verjetno bodo prodali ene 3-4 komade...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Jaz gledam Mal statistiko prodaje po Evropi zadeva se prodaja dobro oz. Prodaja se je povečala napram prejšnjih mesecev. Je pa kot ste eni že ugotovili, slovenski trg premajhen. Dejstvo je da se je v večjih evropskih državah giulia prodajala že maj junij 2016 pri nas pa če se ne motim september oktober. Večji trg več testnih vozil, zdaj pa se trgovci že počasi hočejo znebiti letniki 2016 in spuščajo cene. Če si pogledate mobile.de boste videli kako giulio dobiš za cca 30000-36000€ res da ni nova ampak testna. Za mene je preprosta logika počakam se do poletja, da vidim kam bo šla cena potem pa uvoz 100%. Drugače pa giulia se naprej preseneča na testih po celem svetu tako , da se splača počakati.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@TribesMan: Saj bodo tudi pri Alfi imeli kakšne super akcije ko bo Giulia na trgu 5 let in bo zaključevala svojo življenjsko pot - aktualni BMW 3 bo na trgu še dobro leto, in tudi facelift je že dal skozi... in normalno da stimulirajo kupce z dobrimi cenami saj model ni več svež. 2018 prihaja namreč BMW 3 G20.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

lizard: podobno opremljena Giula stane 40670€ (s tem da nima športnih sedežev, ker jih ne moreš niti izbrat).

Zdaj mi pa z resnim obrazom povej koliko ljudi misliš da bi kupilo Giulio, ob razliki v ceni 8500€, pa neglede kako star model je BMW?
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Težka bo, ker z damjanom ne priznavata akcijskih cen in popustov, ki jih dobiš v salonu in cena, ki jo nakoncu plačaš ni pomembna.
Sta jasno povedala, da je važna samo cena na ceniku in ta bmw stane okoli 42k eur ( je spodaj navedeno ).
Mi pa ni jasno, kje gledate prodajne rezultate v tujini, ker kar najdem jaz, je precej podobno statistiki pri nas.

LP
Odgovori
  • Informacija