Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@TribesMan: Lahko ti enako odgovorim kot sem napisal zgoraj. Akcije prihajajo in odhajajo, enkrat je cenjši oz. več dobiš pri Audiju A4, drugič pri MB C klasi, tretjič pri Jaguarju XE,... na koncu se pač vsak potencialni kupec sam odloči kaj ga prepriča v nakup določenega avtomobila. Cena konec koncev niti slučajno ni eden in edini faktor pri nakupu avta.

Nekdo bo vedno ne glede na vse kupil BMWja, ker ima take (zabetonirane) preference, nekdo drug pa vedno Audija, primerjava cen enega in drugega gor ali dol. Nekdo tretji pa bo skakal iz enega na drugega zgolj iz firbca, skratka trg je dinamična in kaotična entiteta, kjer veliko število faktorjev vpliva na uspešnost prodaje. Nekdo ki si trenutno želi 318d ima sedaj odlično priložnost... nekdo ki pa je odločen za novo A4ko pa seveda manj.
Po drugi strani pa - zakaj ljudje kupujejo iPhone če pa povsem enakovereden Samsungov model stane manj (predvsem v akcijah)? ker pač hočejo meti iPhone-a, in pika, ostalo jih sploh ne zanima. Tisti, ki pa si ga želijo, ampak nimajo dovolj denarja bodo pa na vse pretege iskali ponudbo z nižjo ceno ker pač hočejo iPhone-a, ne glede na to kakšne akcije bo ponujal Samsung. In teh primerov je še malo morje.
Akcije v končni fazi obstajajo za to, da stimulirajo kupce v nakup, saj ponavadi obstajajo omejen čas in dajo kupcu vedet da se sedaj to po čem hrepeni splača kupit, če ne bo zamudil priložnost. Seveda prepriajo tudi potrošnike ki so odločeni za kakšen drug produkt - in smo spet pri dinamiki in kaotičnosti trga, in psihologiji marketinga ter prodaje.

Nakupi niso vedno povsem racionalen proces, vprašanje če kdaj sploh so.
Zadnjič spremenil lizard, dne Če Jan 12, 2017 7:44 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

TribesMan napisal/-a:lizard: podobno opremljena Giula stane 40670€ (s tem da nima športnih sedežev, ker jih ne moreš niti izbrat).

Zdaj mi pa z resnim obrazom povej koliko ljudi misliš da bi kupilo Giulio, ob razliki v ceni 8500€, pa neglede kako star model je BMW?

Ti povem jaz, pri nas noben ker smo zaplankani. V tujini je pa druga pesem, pa se giulia je cenejsa tam.

Jaz pravim da 2016 stevilke je brezveze gledat ker je bil avto na voljo samo par mesecev pa se to ne z vsemi motorji. Mal se vsi nadihajte pa pocakajte vsaj do sredine leta 2017 pa bo vse veliko bolj jasno.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Josephe napisal/-a:Težka bo, ker z damjanom ne priznavata akcijskih cen in popustov, ki jih dobiš v salonu in cena, ki jo nakoncu plačaš ni pomembna.
Sta jasno povedala, da je važna samo cena na ceniku in ta bmw stane okoli 42k eur ( je spodaj navedeno ).
Mi pa ni jasno, kje gledate prodajne rezultate v tujini, ker kar najdem jaz, je precej podobno statistiki pri nas.

LP
V ceno Giulie je vštet 2500€ popusta, ki ga daje uvoznik.
V salonih pa, zaenkrat, še ne dajejo dodatnih popustov...
Altmann

V tem trenutku govoriti o uspesnosti prodaje Giulie je popolni nesmisel. Je prevec testnih in salonskih Giulij med temi prodanimi. Ta mesec bo verjetno prodaja zopet poskocila. Prisla je Benzinska izvedba, katero morajo prodajalci zopet kupiti.....
Trenutno je merodajno le in samo statisticen podatek in se to v odnosu prodanih skupaj - prodanih fizicnim osebam (koncnim kupcem).
In ta/to dejstvo trenutno kaze slabo popotnico za Giulio.

Prerekati o ceni je ali ni prava, je pa se vecji nesmisel. Taksna je in pika. Oziroma, kot je lepo napisal @lizard:
lizard napisal/-a:
Nakupi niso vedno povsem racionalen proces, vprašanje če kdaj sploh so.
:cheers:
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Glede imidža bi pa lahko debatirali. Ko daš skupaj giulio in BMW 3 se mi BMW prav smili kako zgleda. Pa tista cena BMW za 32000€ je 118 d ki nima niti 150 KM. Itak slovencki gledajo samo Audi BMW Mercedes tak pač je. Tu so Italijani s prodajno servisno novi modeli kvaliteta izdelave zajebali in so Nemci med tem časom pridno delali. Sedaj se pa to pozna. Sam giulia je povsem druga pesem in gre za vrhunski izdelek, ko svabam počasi primanjkuje idej kaj in kako saj so zadnje čase njihovi avti vsi isti, hvalijo se pa samo s temi pametnimi telefoni v avtih in pozabljajo vse druga po mojem so Mal zašli. Giulia je bomba , stelvio in vse naslednje alfe bodo vrhunske in to je pomembno za obstoj te znamke.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

TribesMan napisal/-a: V ceno Giulie je vštet 2500€ popusta, ki ga daje uvoznik.
V salonih pa, zaenkrat, še ne dajejo dodatnih popustov...
ne bo držalo...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... UT%20Super" onclick="window.open(this.href);return false;

na to, katera cene je že tako nižja kot po ceniku, se da dobit še dodatni popust, samo pridit pa kupit moreš...sem bil na pragu al ta Giulia al stanovanje...verjetno vsi vete za kaj sem se (racionalno) odločil :)

tako da, če pokažeš interes in sicer res da predvsem če je avto na zalogi, je tolko večja možnost da dobiš še nižjo ceno...se pa sigurno z dobrim pogajanjem da tudi ob naročilu dobit kakšen popust...
Zadnjič spremenil Aless, dne Če Jan 12, 2017 8:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Zdaj mi pa z resnim obrazom povej koliko ljudi misliš da bi kupilo Giulio, ob razliki v ceni 8500€, pa neglede kako star model je BMW?
en je že tu, če bi imel denar zanjo bi jo, je pa zame trenutno Giulia v previsoki klasi + prevelik avto. Zakaj nisem lani kupil nove Giulietta ampak raje rabljeno? ker je avto kljub faceliftu star in ne mislim kupit nov avto, ki je star že takoj 3 leta star pa neglede nato kolk stane, pol raje rabljenega kupim pa prišparam polovico (samo barva me je stala 1000-1500eur, ker belo bi lahko dobil toliko ceneje z isto opremo)

vendar kdor razmišlja ali kupiti BMW za 30 ali Giulio za 40k in je mojega mnenja mu razlika v ceni ne bo pomembna (poleg tega normalen človek denar za tak avto ima). tako kot nam ni bilo pomembno 10 let nazaj da smo za gradne puntota dali 13.500eur čeprav je bila začetna cena 10.000 eur + ni nam bilo pomembno da smo ga čakali 4 mesece po naročilu, čeprav bi lahko še isti dan odpeljali enega iz salona.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Saj ni take razlike BMW 3 2.0 d 184 KM sport oprema mi en naj pokaže za 32000€ .
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Premaknjen OT v za to namenjeno temo o prodajni strategiji AR.
Altmann

Koncno je prisel dan, da sem lahko preizkusil tudi Benzinsko izvedbo.

Alfa Romeo Giulia 2.0 Turbo 16V 147kW (200PS) AT8

Prav veliko ne bom pisal, ker mi je kar malce nerodno z mojim skromnim znanjem komentirati strokovnjakom na forumu, zato bom plilozil raje fotografije.
Malce sem imel smole, ker ceste niso bile ravno idealne za kaksne vragolije po njih, tako sem danes vozil zelo kultivirano, z nekaj izpadi vmes, a to zanemarimo :mrgreen: ...

Bila je to crna lepotica...
Slika
Slika
Slika

.. z bolj kot ne oskubljeno opremo....
Slika

obicajnimi sedezi, ki so pa imeli elektricen pomik v vse smeri in tudi nastavitev ledvenega dela. Seveda tudi s pomocjo elektrike
Slika

multimedia z manjsim od zaslonov
Slika

in naslednjim motorjem
Motoren & Leistung
Abgasnorm EURO 6
Beschleunigung 0-100 km/h (Sek.) 6.6
Kraftstoffverbrauch außerorts (l/100 km) 4.6
Kraftstoffverbrauch kombiniert (l/100 km) 5.9
Kraftstoffverbrauch innerorts (l/100 km) 8.4
Wendekreisdurchmesser (m) 10.8
CO2-Emission kombiniert (g/km) 138
Max. Drehmoment (Nm bei U/min.) 330 / 1750
Max. Leistung (PS) 200
Max. Leistung (kW bei U/min.) 147 / 5000
Höchstgeschwindigkeit (km/h) 230
Hubraum (ccm) 1995
Bohrung (mm) 84x90

Zylinderanordnung in Reihe
Anzahl Zylinder 4
Verdichtungsverhältnis 10.0:1
Anzahl Ventile pro Zylinder 4
Anzahl Gänge 8
Kraftstoff - Benzin
Getriebe
8-Stufen-Automatikgetriebe

sem kar skopiral uradne podatke in se opravicujem, ker so v nemscini
Slika
Slika

Za konec naj recem, da je meni osebno to popolnoma drug avto kot Diesel izvedba. Od hrupa se slisi pis vetra in nekoliko pnevmatike. Motor igra usesom prijetno melodijo, se posebno ko clovek "pohodi gas v poden" cez prvo stopnjo. Kot bi iz enega konjica naenkrat dobil celo cerdo iskrivih konjev, vauuu....
Presenetila me je glede na Diesel tudi koncna obdelava. Bella je dejansko na nivoju premium vozil!

:cheers:

napovednik:
Slika
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

odlično, lepo je slišat tole :cheers: . Tale "mali" multimedijski zaslon pa res nekako ne paše...moral bi biti tavelik že po defaultu saj jih praktično ne stane kaj dosti več. Veloce bo potem samo se pika na i :D .
Altmann

mislis na takega... ja, je razlika

Slika

a tudi manjsi ni, da bi rekel motec, ali da ne bi bil citljiv ali uporaben.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

polžek :nsnail: :ukliam:
Slika
Altmann

Polzek, polzek.... :mrgreen:

Slika

posebno uziten v kombinaciji po tem receptu :-$
Slika
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Kakšna pa je razlika na volanih... tak ki je pri veloce ga ponavadi pri dizlih ni oz. n izbran kot dodatna oprema vsaj v večini primerov.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Odgovori
  • Informacija