Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MihaS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: To Dec 09, 2014 7:13 pm
Vozilo: AR Giulietta 1.4 MA 2015
Kraj: Maribor

Pa to je v Sloveniji:)?
lordinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Jul 23, 2008 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Ne. Ni pa daleč stran ;)
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Sem si Stelvia ogledal v Ženevi. Zunaj je lep, ko pa pridemo noter pa no ja, res všeč mi je bil le, ko je v njem sedela hostesa :mrgreen:

Dobro dizajn notri je kar lep, tisti gumbi za spomin sedežev, o katerih smo se pogovarjali res ne motijo toliko, motijo pa in resnično bi jih lahko bolje integrirali. No potem pa plastika v notranjosti. Nevem, od kje komu ideja, da so materiali boljši kot v Giuliji. Spodnji del vrat je še vedno ista plastika kot v Giuliji. Problem pa je, da se a plastika razteza višje gor v vrata. Morda niti ne bi bil razočaran, če ne bi bilo prej toliko hvale in če se ne bi prej usedel v novega Volva XC60. Kar se notranjosti tiče nima šans proi njemu niti Stelvio niti Macan.
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kako vam uspe na podlagi videnega in otipanega oceniti kakovost materiala?

Vedno so imeli Japonci poden materiale v notranjosti, švabi pa premium. In švabom se notranjost lupi in razpada, japonec pa po 15+ letih brezhiben interier. Toliko o ocenjevanju materialov glede na videno/otipano.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Švabi majo dobro kvaliteto notranjosti. Poglej kakšne VAGe, Mečke in bemfle z 500kkm+ Zmagovalec med njimi je po moje Audi.
VAG je imel res pri določenih modelih problem z nanosom ''gumi'' materijala čez gumbke.
Sicer pa na področju vzdržljivosti interijerja prav Alfa ni nevem kaj.

Če pa prav razumem pa sploh ni govora o tem ampak o občutku. Ja tudi v KIA Sephia nič ne razpada. Ampak plastika pa je taka kot iz recikliranih vrečk.


Edit: komentarja, objavljen post nad tvojim, ni potrebno kopirati
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ravno VAG-i poleg luščenja gumiranih površin še mehurjenje na ostalih delih. Pa niso bili samo gumbki ampak kar celi paneli vrat, armature. FLAR je imel tisto dranje s plastificiranimi armaturami in potem lepljivost... ](*,)
Bemfle in Audiji krivilo robove tako na armaturah kot vratnih paneli in so ven skakale vstavljene okrasne letvice.
Volvo krivi armature. Sicer manj, kot je bilo pri 850. Se sigurno spomniš...

In te plastike niso kot iz recikliranih vrečk, ampak so iz recikliranih "vrečk"! Iz reciklaže starih avtov. Je nek standard, kolikšen delež recikliranih delov mora biti v novem avtu. In iz recikliranih zadev so tudi kabelske izolacije, kar povzroča obupne težave. In tega je precej ravno pri bemflih. Ja, kvaliteta povsod rapidno pada, cene pa v nebo.

In občutki glede tega so zelo zavajajoči. Čas pokaže.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Če so vsi ti nemci, korejci, japonci, volvoti itd... narejeni iz recikliranih vrečk, zakaj se še vedno dobro prodajajo imajo visoko ceno, solidno držijo ceno, so na vseh testih po zanesljivosti višje od Italijanov.

FCA zagotovo dela nekaj narobe, da se situacija ne popravi.
Prepričan sem namreč, da stelvia čakajo še slabsše številke kot giulio.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Plastične vrečke so PE-ld, torej polietilen nizke gostote. Kaj točno na avtu je PE, ne vem, notranjost zagotovo ne! Določena plastika je ABS, določena PVC, določena tudi POM, polioksimetilan. Ali pa konoplja, kjer je dovoljeno.

PE je mehak in deformabilen, recimo zamaški za plastenke so PE, pa kakšni ovoji itn.

Sem delal nekaj časa v reciklaži in poznam te zadeve kar dobro.
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

alfasan napisal/-a:Prepričan sem namreč, da stelvia čakajo še slabsše številke kot giulio.
O temu nismo dvomili :lol: :lol:
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Damijan napisal/-a:Kako vam uspe na podlagi videnega in otipanega oceniti kakovost materiala?

Vedno so imeli Japonci poden materiale v notranjosti, švabi pa premium. In švabom se notranjost lupi in razpada, japonec pa po 15+ letih brezhiben interier. Toliko o ocenjevanju materialov glede na videno/otipano.
Govorim o tem, ali je plastika mehka ali trda to je vse. Pravim, da ima konkurenca mehko plastiko tam kjer ima Stelvio trdo in na forumu se je pisalo, da ima najbrž Stelvio po celih vratih, tudi na spodnjem delu, mehkejšo plastiko. To pač ni res, to je to. Saj ne pravim, da je sedaj zanič avto ampak samo, da me je Volvo v notranjosti precej bolj prepričal.

Edino kar lahko rečem glede kvalitete plastike je, da je bil spodnji del vrat v Stelviu kar precej popraskan ker na salonu ljudje nič ne pazijo torej bomo videli, kako bo v realnem življenju. Sicer pa nevem kako bi ti drugače ocenjeval materiale pri novem avtomobilu kot tako? Počakal 15 let in potem podal sodbo?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pri novem nemogoče! :)

Lahko rečeš samo všeč/ni všeč. Ne moreš pa reči/pisati kvalitetno/nekvalitetno.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

alfa_samec napisal/-a:Plastične vrečke so PE-ld, torej polietilen nizke gostote. Kaj točno na avtu je PE, ne vem, notranjost zagotovo ne! Določena plastika je ABS, določena PVC, določena tudi POM, polioksimetilan. Ali pa konoplja, kjer je dovoljeno.

PE je mehak in deformabilen, recimo zamaški za plastenke so PE, pa kakšni ovoji itn.

Sem delal nekaj časa v reciklaži in poznam te zadeve kar dobro.
Kolegialni pozdrav.
PEHD je npr posoda za vetrobransko steklo, iz ABSa so odbijači...notranja plastika je npr. Hostaform - nekaj od tega delajo v TBP Lenart. Armaturke - vsaj starejše - pa so PU, ki je z reciklažnega stališča problematičen, ker pač ni termoplast.
Do pred nekaj let, ko sem še delal na tem področju, se reciklati plastike v avtomobilski industriji skoraj niso uporabljali.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

To je rečeno v hecu... mislim da je bila ta frazo enkrat Clarkson izustil.

Glede kvalitete in ''nemcev'' pa nočem bit več OFF. :-)(
Altmann

Danes sem si koncno lahko vzel malo vec casa in pogledal zadevo bolj v detaile,

Stelvio
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Splosni vtis; Koncna obdelava Stelvia je vsaj na tem nivoju kot sta Daimler in Porsche. Materiali na pogled in otip brez pripomb, oziroma leseni vlozki so mojemu okusu 100% lepsi in bolj dodelani kot pri prej omenjenima izdelovalcema. Zunanjost, vsi spoji kot se sika temu razredu avtomobilov.
Glede voznih lasnosti bom pa kako vec spesnil cez teden dni ali dva.

Imam obcutek, da je bila Giulia namenjana ogrevanju novim kupcem. Mislim, da je to TA Auto, na katerem je Alfa Romeo res gradila, oz. gradi novo obdobje znamke.
:cheers:
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Lepo se to sliši :) Kje boste pa imeli možnot ga testirat?

https://www.youtube.com/watch?v=TW988uDYNGI" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Odgovori
  • Informacija