Kia Ceed

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kakšno mate kej mnenje o sledecem avtu? Sam se zanimam za ta model z 1,6 motorjem in 122KM z opremo LX fresh. Ne vem sam, ce ima ESP... Drgace pa za ta denar in garancijo zadeva nima konkurence. Sem gledal se Mazdo3, sam ima mn opreme pa tud 1,6 motor je prekleto svoh in vrjetno kr dobr podhranjen. Ker sm mel zdej 4 leta avto k je za svojo kilazo podhranjen nocm vec take napake narest. :)
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ni slabo. Bo pa kmalu zunaj Hyundai i30, ki je praktično enak avto, le da je verjetno bolj kvaliteten, ima boljši imidž, daljšo tradicijo...marsikomu pač ljubši. Skratka eno stopničko nad Kio, kot npr. Audi in VW. Tudi motorji bodo v i30 enaki...Cena pa ne bo bistveno večja...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sm zgleda grsi, pa tud dvomm da bo bol kvalitetn...
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Izgled je stvar okusa. Kvalitetna sta v bistvu oba, saj je to praktično ista firma. Je pa i30 narejen v Evropi. Kot rabljen pa precej bolj drži ceno. Poglej npr. 1995 letnik Lantra ima večjo ceno kot enak letnik Golf, ki je bil nov celo dražji... Za kaj takšnega še Kii manjka tradicija in dobro ime.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

vozil sem dizla in je super avto, delajo ga v EU, pa HALO 7 let garancije !!!
mi še 3 nimamo
če te kaj bolj zanima pokliči P&D Avto Maribor dir.g.Darko Pignar
Uroš
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Nekje sem bral da i30 ne bo imel 7 let garancije kot CeeD.
ajd
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

proti avteku nimam nic, sam dejte se prej pozanimat, pod kakimi pogoji velja garancija in kaj tocno je v tej 7 letni garanciji(in po kerimi pogoji)

da naute pol ugotovil da je ne vem dajem primer ker nisem bral pogojev, garancija proti prerjavenju 7 let na motor pa 3 itd....(vsaj tko izgleda isuzu 7 let garancije, s kero se tok hvalijo)

tak da preden bi ga jest sel kupit zarad garancije bi se na tvojem mestu mocno pozanimal:
kaj zajema garancija in kake so omejitve
koliko je cena rednih(za garancijo nujnih) servisov
kje lahko opravljas te servise da ti se priznajo garancijo
...

drugace na sam avtek sem tudi sam ze vrgel uc in sem si mislu: evo to je pa za mojo sestro.

tko da vsaj meni ni zgledal napak. sam se pa se nisem pelal notr niti ga pelal(no se vsedu se nisem)
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

7 let velja za motorni sklop (motor, menjalnik), sevisi so na 15k km.
ajd
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Uroš: Hmm zdej sm v sluzbi pa ne morm klicat. Slucajno ves ce LX Fresh oprema vsebuje tempomat pa ESP al TCS? Prvo sicer ni pomembno, bi pa rad mel slednje.

Hvala za odgovore.

7 let garancije pa pokriva motor in menjalnik, 5 let je pa na ostale dele. Pa hyundai ne bo imel toliko garancije. Sicer pa kar se tice cene rabljenih vozil ni nekih blaznih razlik. Z novimi modeli ne bo nekih izstopanj, vsaj zelo opaznih ne.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

žal ne vem, pokliči in povej da si moj kolega...
Uroš
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

V opremi LX je serijsko 4 vreče, 2 zavesi in ABS. ESP (izklopljiv!) je na voljo za doplačilo. Fresh pa je klima.

Aja, ESP stane cirka 350 ojrov.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-se pravi,ne boš več alfist :?:
-svetujem ti da probaš 1,6 in teh 122KM,mogoče pričakuješ preveč :doubt: ,in ko boš imel končno ceno,ki si pripravljen za kio odštet,primerjaj z 147,ki več ali manj ima vedno kakšen zajeten popust,čeprav je že "star" model,alfa je alfa,kia pa nikoli to ne bo :doubt:
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Nasledn avto sigurno ne bo Alfa. Pa ne zato, ker me je znamka razocarala, to je dalec od tega. Ampak nazalost si jo nebi mogu prvosct. Rabljeno bi lahko, sam to pa samo preko avtohiše tem pa ne zaupam. Menjam pa avto samo zaradi tehničnih. Vsako leto se jebem s plini in s temi glupimi zakoni in mam pol k**** skrbi in stroskov zaradi tega. Zato sm se odlocu, da grem pac na nov avto dokler pac ne bom si lahk res prvoscu Alfo kot se spodobi.

Odlocam se med Kio Cee'd pa Mazdo 3. Vedno sm sicer hotu met Mazdo, sam nekako premal ponuja za svojo ceno. Sploh je pa 1,6 motor pri mazdi svoh in na podhranjen avto ne mislm it. Dizl je pa kokr vem od Pugija... Kar pa me glih ne dela samozavestnga. :)
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Imel sem mazdo 3 z 1.4 mašino. Ni neki dirkalnik, gre pa vseeno solidno. Tako, da bi bila 1.6 po mojem čisto dovolj. Je pa trojka že starejši avto, ceed je pa vseeno še nov...Sicer stvar okusa, ampak mazdo 3 bi obvezno imel 4 vratno. Mi je precej lepša.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

tito156 napisal/-a:Poglej npr. 1995 letnik Lantra ima večjo ceno kot enak letnik Golf, ki je bil nov celo dražji...
Od kje ti pa ta ideja? :lol:

Na, za primerjavo:

Lantra

Golf

S tem, da najvecji optimist ceni svojega 12 let starega Golfa III na 3800 evrov... Slika

Korejski avto? Nikoli vec, hvala.

lp
Odgovori
  • Informacija