Audi A4 - B8

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Audi je predstavil javnosti slike svojega novega A4, če bi mu lahko rekli novi, namreč verjetno ga bo večina povprečnih ljudi le stežka razlikovala s sedanjim. Sploh pa je Audijevi podobnosti med modeli, ki je sicer mogoče pretirana, vsaka zamera vendarle odveč, saj je njihova filozofija pač takšna oz. nemška, kjer v dizajnu prevelika odstopanja, sploh nemška publika in privrženci znamke slabše sprejemajo. No jaz jim sicer to podobnost zamerim, ampak pustimo to... :)

Naprej zgleda, skoraj identičen Audiju A5, pravtako tudi zadek ni dosti drugačen. Prav zadek, mi je osebno neposrečen. Namreč pri konceptu Novulari je bil precej lepši in nevem zakaj ga enostavnu niso uporabili pri novi A4ki in A5ki. Naprej zgleda precej dobro, malo agresivno (zanimivo koliko mask iz VW koncerna je postalo agresivnejših po predstavitvi Alfe 159), ampak me predvsem motijo zelo kičaste ledice v prednjih lučeh, katere bi dosti bolj pristajale kakšni tunning hiši, ki predeluje Audije, kot pa tovarniškemu modelu.
Pri Audiju pravijo, da je nova 4ka najbolj športen avtomobil v svoje razredu. Am, ne... :lol:

Avto pa si boste lahko v živo ogledali od 13. Septembra naprej v Frankfurtu...

Novi Audi pa je tudi precej zrasel, dolg je 4'7, širok pa slabih 1'83 metra. Stoji na isti novi platformi, kot njegova več ali manj kupejvska različica A5.

Motorji so sledeči, ki so že kot pri A5ki postavljeni zaradi nove platforme malo bolj nazaj (mislim, da vsega 15 cm):

- 3.2L FSI V6 265KM/330Nm - 6,2 sek. do 100 km/h
- 1.8L TFSI 160KM/250Nm - 8,6
- 3.0L V6 TDI 240KM/500Nm - 6,1
- 2.7L V6 TDI 190KM/400Nm - 7,7
- 2.0L TDI 143KM/320Nm - 9,4

Pospeški so za moje pojme malo za lase privlečeni, sploh tale 3.0 TDI, ki ima po podatkih že v Audiju A5 5,9 sekunde. Počakati bo treba na uradne teste.

Novinec ima tudi precej majhen količnik zračnega upora, kateri znaša le 0,27.

Neglede na vse to mi je Alfa 159 še vedno daleč daleč prva izbira v tem segmentu :P. Evo še slike:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pa lep pozdrav vsem!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-meni se dopade,čeprav je malo preveč podoben ostalim pri hiši (no,tudi pri alfi ni dost drugače),malo pa pretiravajo z ledicami,jaz bi jih postavil v ravni liniji,ne pa neke ovinke delat
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

lep augly lep :D :mrgreen: :mrgreen:

glede podobnosti hišnim modelom mam občutek da je šla cela evropa v to smer(žal tud alfe)...

edino zadek je pa zelo sumljivo podoben 330Ci
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce bi zaromete mal popravl bi mogoce se kul izgledal, tako pa mi je lepsi prejsnji model.
vseeno pa nebi niti razmisljal, ce bi se odlocal med a4 in 159;)
Slika
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

ta audi je tehnično zelo dovršen - tako kot A5. nova platforma omogoča da je motor postavljen bol nazaj. to mu to upliva na ugodno razporeditev mase. glede tega je naredil audi velik korak naprej - prejšnja generacija ni veljala za nevem kako športen avto.

me pa notranjost spet navdušuje. tudi motorji obetajo veliko. samo tisti pospešek od 3.0 TDI je zgrešen. ni mogoče da idizel leti bol kot benzinar podobne moči in prostornine. pa še težji je . 2.0 TFSI bo najboljša izbira !!

če že imam 50 000 €............. :mrgreen: BMW 335CI (modra Leman, Mpaket,19˝, .I-drive..... 8) :mrgreen: )
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

BMW 335x ... 306PS,twin turbo,4WD,...hja če bi imel preveč denarja ja #-o
sm se pa že parkrat vozu z njim ... stvar res gre in se tudi ceste drži =D> =D>
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če mam tak denar kupim Alfo 159 3.2 in grem do Autodelte in pridem ven s 350 konji ;) kak BMW 335xi mi sploh na misel ne pade.

Sicer pa 15 cm bolj nazaj pomaknjen motor v A4ki in A5ki ne dela čudeže v razporeditvi teže.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

335x.. vse lepo in prav, sam zgleda pa kot hyundai. je pa tale nova a4 mnogo lepsa od 3jke.
Slika
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

ze po stevilu novih audijev/bmwjev se vidi da v zadnjem vasu audi zmaguje na polni crti... meni je Audi 8 veliko lepsa kot BMW7, A6 lepsa od Bmwja 5. Je pa res da nova Bmw trojka je pa bomba... No ja sam mi(fotr) mamo doma audije ze veliko let tko da sem mogoce mal pristranski. Sploh ko mi je en kolega od fotra za en krog posodil S8 ki jo pripeljal iz nemcije... je skor tak filing k alfo pelat :lol: he he
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nova trojka je še najgrša izmed teh BMWjev ki si jih naštel ;), medtem ko pa ima 3 Coupe (mogoče si mislil tega) daleč najlepši prednji del izmed vseh Bmwjev trenutno v ponudbi, ampak zadek je bolj ubogi... :P Tale A4ka je mnogo lepša!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

no ja sej to sm mislu http://www.theautochannel.com/news/2006 ... 8.2-lg.jpg... ker recmo stari bmwji so mel pa stil. ena taka 8 je se zdaj krasen avto.. saj meni:)

drugace jaz bi vzel motor 3.0TDI ker je fenomenalen motor... tega ima sedaj fotr v 6 in potegne ko avijon... potem se pa se prestavi v S in :evil: :evil: :evil: . vse to z zelo zmerno porabo:)
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

vse kar bom reku, ko smo glih na off :
vozu sem 335iC in lahko recem sam nekaj, alfa nima protiutezi temu avtu v temu segmentu.
vse z izjemo armature k je ista kt v navadni trojki je hudo blizu popolnosti

piko na i bi mu naredil LSD, ki bi delal tud ko izklopis elektroniko. drugace je pa sama hvala

lega na cesti *****
pocutje v avtu ****+
motor *****+
poraba(glede na konje in ostale performance) ****+
...
..
.
pa sem zagrizen alfist(moja mati pa pristasica bavarcev) in si veckrat nasprotujeva na to temo, sam vseen, tukaj bavarci zmagajo

ps
je pa res da kar se tice izkljucno samo zunanjega dizajna je pa brera tisto-ta pravo. nima bmw katerkol kej iskat

moje osebno mnenje

on topic
wov ne morem cerjet audi je zacel meni prblizen prebavljive riti delat(pac to zaobljeno cudo do sedaj mi je blo gravz)
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Se strinjam s tabo birdy, nova 3-jka coupe je res dobra razen armaturke. Sem vozu tudi novi A5 3.0 tdi in je tudi prava raketa. Sej ne rečem brera je lepa, sem vozu 3.2 V6 in nima za burek proti A5 da o 335 ci sploh ne govorimo. Tako da na osnovi testnih voženj bi se težko odločil za brero kljub temu da mi je najlepša.
Slika
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

Perme napisal/-a:BMW 335x ... 306PS,twin turbo,4WD,...hja če bi imel preveč denarja ja #-o
sm se pa že parkrat vozu z njim ... stvar res gre in se tudi ceste drži =D> =D>
v 335 ni možnost štirikolesnega pogona.

glede brere.......oblikovno je vrhunska =D> ....tehnično pa lahko konkurira samo peugeotu 407 coupe #-o
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Gorkichev napisal/-a:
Perme napisal/-a:BMW 335x ... 306PS,twin turbo,4WD,...hja če bi imel preveč denarja ja #-o
sm se pa že parkrat vozu z njim ... stvar res gre in se tudi ceste drži =D> =D>
v 335 ni možnost štirikolesnega pogona.

glede brere.......oblikovno je vrhunska =D> ....tehnično pa lahko konkurira samo peugeotu 407 coupe #-o
podpis pod tole =D>
Slika
Odgovori
  • Informacija