Nakup avta za 800,00 EUR....oz. na koncu malce več :)

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z Suzuki Swiftom letnik 95, 1.3 motor z 68 konji?
Kako je kaj z motorji ali so trpežni, kakšna je poraba ob normalni vožnji.
Pri starejših letnikih, okoli 90 vem da so bili problemi z rjavenjem, pri kasnejših letnikih, pa nisem zasledil kake pretirane nagnjenosti k temu.

Sicer ima avto zelo veliko opreme in se mi zdi kar dober nakup za svoj denar....če bo vse posreči ga grem jutri pogledat....

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1817624#

Lp
Zadnjič spremenil Foggy, dne Ne Feb 10, 2008 8:21 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

sicer se me ne tiče in ni mi u interesu narest še ene glupe kregajoče se teme samo mi ne gre iz glave zakaj nebi recimo kupil 33ke k ima bolši motor (1.3 ali 1.5 i.e sta neuničjiva (pogojno)) hitrejši in za razliko v ceni jo kar lepo obnoviš + da je lepša + da je Alfa Romeo glede na to da si ljubitelj? še manj racionalen nakup se mi zdi kot je že sam nakup 33ke :oops: :) ?? kakšna 93 ali po možnosti če dobiš 94 letni s klimo...

res mi ne gre v račun ...?
meu bi use kar ma križ pa kačo u krogcu!!!!!
-----------------------------------------------------
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avto je za svoj denar PREDOBER, gajbica v kolikor ni zgonjena nudi lepo majhno porabo,presenečen boš kako "leti", avto je zaradi same teže in razvojnega leta res poskočen. :wink:

Toda tako nekako po tehtnem premisleku ne najdem avta v katerem bi se ne peljal napram temu.

Ne razumi napak, toda če bo tole v uporabi za karkoli drugega kot le za mestno vožnjo, upam samo da nisi podpisal oporoke, toliko huje če kupuješ za koga drugega :wink:

Menim da za fond do 1500 eur, lahko dobiš marsikateri boljši avto, ki pa tudi ni od alfe :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne vem če bi se Anja strinjala z 33ko :mrgreen:
Sem jo imel dve leti, tako da se je tudi vozila z njo, vendar se ji ni dopadla. Glede na denar katerega sva pripravljena dati za drugi avtomobil in kaj zahtevaga od njega (majhna poraba, max. 7l. majhni stroški vzdrževanje, poceni registracija) ni nobene alfe na trgu, ki bi to ponujala.
S tem, da če bi se že odločil za 33ko, bi zelo težko dobil lepo ohranjeno in nepregnito....

Če se vrnem nazaj k swiftu, sem na drugih forumih zasledil, da je motor zelo trpežen, neproblematičen in kar poskočen.
Med drugim je tudi ugoden za registracijo (400 EUR kompletna brez bonifikacije).

PS
Avto se bo vozil relacijo Lj-Grosuplje po AC, kasneje pa več ali manj samo mesto. Fond je pa 800,00 EUR :wink:
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

hvala z apojasnilo ... razumem :wink:
meu bi use kar ma križ pa kačo u krogcu!!!!!
-----------------------------------------------------
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Varnost vem, ad ni njegova vrlina, vendar se ni tako slabo odrezal:

http://www.youtube.com/watch?v=9bz3oLN9 ... re=related

Sicer pa noben avtomobil narejen v zgodnjih 90ih ne ponuja omembe vredne varnosti, tudi sam sem imel kar nekaj le teh in sem še vedno živ, drugače se pa tudi z zdajšnjo 147 nebi hvalil glede varnosti :wink:
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

si ja bolan sedet v swiftu je isto kot v 33 ( te nč ne čudi da so jim rekl leteče krstice marsikdo je zakluču v tem avtu ) pišuka moj p 106 je bol trd od tiste škatle pa je iz kartona. Nevem no res da je motor brez problema sam aa ne hvala ker tisto pa je krsta.
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Se popolnoma strinjam z stuntzom, raje iščite kak 106 ali saxo!



http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1741532#
145 QV,33,145,147,159 TI
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Peugeot 106 odpade, če je povsem brez opreme, opcija je tudi AX, kateri mora imeti allure opremo, saxo je predrag, mogoče pride v poštev tudi CLIO ampak obvezno 1.4 RT, nekaj bo že.....

PS
oglasi iz Prekmurja me ne zanimajo (samo Lj z okolico), bom dal več za nafto kot je avto vreden :mrgreen:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Moj predlog je tole:

Slika

Dizajn je vredu za letnik 93, lahko bi se reklo napreden :wink:
Motorji so zelo dobri, predvsem ECOTEC variante.
Imajo probleme z rjo, marsikatera :wink:
Drugače pa zelo dober avtek, ki je bil narejen na vrhuncu Oplove popularnosti(Astre Gsi, Calibre Turbo 4x4, Omege...)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma swift je odličen nakup. Mela punca 10 let , sicer 1.3 gs (oprema od gti), pa ni blo z njim nobene težave. Vse kar se je menjalo na njemu je bilo olje in filtri 1x letno, 2 kolesna ležaja, 1x zavorne ploščice in hladilnik, pa še to po 13ih letih uporabe. Poraba je bila okol 6 litrov.Edina težava je rja, ki je njen avto tudi povsem uničila. Je pa res, da se prav čuti da je šasija nikakva, saj avto kar zvija, ko ga pohodiš na polno v kak ovinek, da obupne trakcije sploh ne omenjam. Definitivno odličen nakup, sam za zaletavat pa ni glih narjen.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-imel sem AX 1,1i,in 60KM ponuja veliko,največ med primerljivimi (presneto hiter in štarten),avto ima manj kot 700kg,pije okrog 6 litrov,deli smešno poceni
-žena je imela čelno (no,malce pod kotom) pri veeeliki hitrosti,ta drug avto (jugo) je skoraj stal na mestu,ampak presenetljivo dobro je prestal trk (žena tudi,hvala bogu)
-zdaj ima AX tudi hčera,žal 1,0i,ampak pije še manj,za študenta ni boljšega :wink: :doubt:
-pri AX-su moraš samo pazit kako stojijo zadnje kole,morajo biti ravne,drugače treba menjat celi most,čez 100 000km rad spusti dihtunga na glavi
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

moja sestra je mela letnik 93 modelno leto 94 , in avto je delal kot urca... 6 let brez servisa ( popolnoma nic menjano NIC! samo gume ) pa niti 1ga problema. poraba vec kot ugodna 5 do 6 L
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

AX vem, da je super avto, smo ga imeli doma 1.1 allure od novega in z njim prevozili 160.000km brez problemov, dokler ni bil totalka (odvzeta prednost in z 50km/h v bok swifta). Tako da iščem kaj takega, za po mestu skoraj ne vidim boljše altrenative.

Swift pa odpade, danes sem si ga ogledal in to ni avto za nas, gre sicer dobro, zavore so obup, da večjih ni, in avto ni kompakten. Glede na to, da je bil od zunaj dokaj lep in da niti ni tako star, nisem pričakoval lukenj v pragu #-o

Tako, da verjetno se bom vrgel samo v iskanje AXa z 1.1 motorjem in po možnosti z allure ali TRE opremo :wink:

Lp
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Mi smo mel tud ax 1.1 allure doma od novega. Avto je res potegnu in bil res dobro opremljen (centralno, električne šipe, obratomer, pliš na sedežih,...). Poraba pod 6 litrov, pa še prtljažnik je kar spodoben (265 litrov). Sam ko se je pa mat zapičla z njim v križišču pri 5 km/h na uro v passata je pa avto zamaknilo, počla prednja šipa,prednje luči, havba, odbijač pa so bili zreli za zamenjavo, sem se pa mal zamislil, ker passat je mel le odrgnjen odbijač. #-o Kaj pa kak proton?
Odgovori
  • Informacija