Porsche Cayenne TDI

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

In the past, Porsche has repeatedly played down the idea of offering diesel engines in their product line. The rationale is that oil burners don't fit the character of Porsche's sports cars. That may well be true for cars like the Boxster and 911 but the Cayenne is a different animal. Porsche has also said that the relatively low volumes of their models would make it hard to financially justify the development of a new diesel engine. Porsche is apparently now ready to introduce a diesel-powered Cayenne as soon as mid-2009. The Cayenne, which shares a platform with the Volkswagen Touareg and Audi Q7, would take a diesel engine from the VW group. The Touareg currently offers a 5 cylinder, a 3.0L V-6 and a V-10 diesel while the Q7 is offered with both the V-6 and a 4.2L V-8 TDI. If a Cayenne diesel is launched it would most likely be powered by the 326hp V08 diesel.
Slika

http://www.autobloggreen.com/2008/03/02 ... g-in-2009/



V glavnem žalostno, ostaja le še ferrari, maserati, lamborghini, aston martin in mogoče še kaj :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

moj sanjski avto....če sem prav dojel bistvo prispevka, bo v njem utripalo VW srce?? #-o
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Dokler bo Luca de Montezemolo CEO Ferrarija se kaj takšnega ne bo zgodilo. Pri Poršu pa se tako ve, da so najprej samo dobički, nato pa sledijo sami avtomobili ali pa štedilniki, če bi to nosilo denar.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ne samo srce :doubt: glede nato kakšen delež VAG koncerna ima trenutno v lasti Porsche ni čudno, da bodo novejši avto zmeram več VW kot pa Porsche :doubt: mislim, da si tak že Cayenne in Touareg marsikaj delita :|

Zanimivo, da se v takšne "preoblečene" VW-je ne vpikne kdo...tako kot npr. v preobleče Fiate #-o :?
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hahahaha švabi neumni :lol:. Kaj sledi? TDi 12.0 v Bugattiju? Ne dvomim pa, da se bodo odlično prodajali.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Da bo dizl v Cayenne nekako razumem, saj je to praktično Vw Touareg.

Bolj me čudi to, da ga bo Bmw verjetno dal tudi v RR... :doubt:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

BMW in MB sta ukinila proizvodnjo V8 dizlov, kar zelo pozdravljam.

Medtem ko se pričakuje da bojo prvi dizli našli svoje mesto v Bentlyjih. Audi in tudi VW itak forsirata dizle, ne glede na tip avta.

VAG koncern bo v par letih čisto pokopal velika imena avtomobilizma. Za razliko od Fiata približno 20-30 let nazaj, bo vsaj zaslužil dosti :D

@alchi...Cayenne sanjski avto #-o
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Alchi napisal/-a:moj sanjski avto....če sem prav dojel bistvo prispevka, bo v njem utripalo VW srce?? #-o
ne samo to, ampak prihaja prvi supersport dizel :lol:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

lizard napisal/-a:
@alchi...Cayenne sanjski avto #-o
Ja no...sem mislil rečt: ko bom v penziji in mi križ več ne bo dovolil usesti se v kako alfo...

Ma ne, leta nazaj ko sem ga prvič slišal rohneti sem si rekel da ga bom enkrat imel...sej vem da ga ne bom a vseeno...love at first sight...sicer pa takrat nisem "spoznal" alf...ja vem, sami izgovori. Pač kajenček mi je všeč...bite me:mrgreen:
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

dizla alfo al pa subaruja (boxer diesel)
Slika
Uporabniški avatar
Yigy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: To Mar 29, 2005 10:12 pm
Vozilo: 2006 Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Kraj: Celje

Porsche je ze tako s Cayennom stopil na cudna pota, zdaj je tu se dizel, potem Haldex 4x4 v Carreri (kot v VW) in na zadnje se avtomobili osnovani na VWih(manjsi SUV osnovan na Q5). Porscheju se vidi, da je tipicna znamka, ki gleda samo na profit.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Od profita se živi......koliko znamk je že propradlo ki so ubirale svojo pot.....veliko............
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:


Birdy oprosti, ampak to kar ti kažeš je enako kot da kažeš tistega Ferrarija, ki je karavan ali pa tistega, ki je 12m dolga limuzina. Noben od teh avtov ni prišel iz tovarne ferrari, ampak so vsi po vrsti predelave.


Glede biogoriv v super avtomobilih je pa zadeva jasna. E85 ima preko 115 oktanov in torej dopušča mnogo večje kompresije kot bencin. Torej daje precej več konjev od sebe pa še ekološki je po vrh vsega in ga je kot takšnega zelo pametno uporabljati v športnikih. Tudi CCX laufa na E85 in letos bo na etanol vozil peljhan rally, ker je dovoljen in seveda še kakih 10 konjev več vedno paše.


Pa ne mešat več hrušk in jabolk prosim ;)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tiste izjave z dobičkom so smešne.. sama "firma", pa naj bo to Ferrari, Lamborghini ali pa Dacia, nima svoje volje, za njo stojijo lastniki, tem pa gre vedno le za dobiček..

Sicer pa mene novica veseli.. Razvoj gre naprej in prihodnost je, vsaj kratkoročno, v čistih dieslih..
Odgovori
  • Informacija