BMW

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Js nevem čemu so opustil tale stil:

To so men prav najboljši BMWji vseh časov, če se postavim v njihov čas in pogledam kaj je konkurenca...

Slika

Slika

Slika

Potem pa se je počasi začelo čedalje bolj na dol, samo poglejte kakšni so novi BMWji... Skropucala grda... 5ka je še fajna, 3ka zgleda zadaj kot Lanos ipd... 7ka kot da je zadaj omara zakitana noter, 6ka isti princip zadaj je pa nesramno lepa spredaj...1ka oj oj joj...

Zadnji BMW po mojem okusu je bil E46 medtem ko mi je e36 naravnost grd izjemo kupeja kamorkoli ga pogledam :roll:
Zadnjič spremenil Pepsi, dne Pe Apr 11, 2008 8:20 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Takšne kot si dal zgoraj slike sem pa jaz imel :mrgreen: BMW E30 x2 (prvič 316i, ki je po preskočenem jermenu postal 318is + tuning :lol: ....drugič pa 325i, olajšano in z 1.8 diff-u :badgrin:) in pa E34 :mrgreen:

ps. tole se bo vse zbrisalo razen, če moderator prestavi vse o BMW v drugo temo :lol:
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Ti stari bemfni so res hudi...
Pa osmica mi je tut dobra...

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

BMW je zame postal premalo drzen. Tanova Trojka 5 vrat je brca v temo. Na temu avtu zame ni nič sportnega.

Lahko bi se spomnili, koliko so si upali, ko so naredili prvega CSL-a. Mislim, da je hudo izstopal v tistih časih:

Slika
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

športni?

odvisno kaj je za koga športno? genralka na 100k km? lep zvok motorja? športna zgodovina?

Beseda športne limuzine pri BMW.ju ne pomeni da greš čez vsako jamico kot na vlakcu smrti. Pomeni da v primerjavi z edino konkurenco - Audi, Mercedes - se pelje za odtenek bolj športno... beri je bolj trd , kompkten... karkoli...

sam dizajn avtomobilov je izredno subjektiven kot sam prepir kateri kebap v Lj je najboljši.. :D ... vse novejše gajbe (e46, e39, in pa seveda vse katerej je pepsi opisal kot nagnusne :) ) so odlični avtomobili, večinoma narejeni za hitre avtoceste in pa občasne neumne izpade čez kakšne ovinke...

par dni nazaj sem prišel iz Nemčije z povprečno porabo 8,8 kar za 4 x in pa 230 konjev bencin z 1700kg niti ni slabo...

Vsi ki lajate v luno in sanjate o nekih mega avtomobilih kot je bil prvi CSL pa zaman... tak avto ni finančno zanimiv za BMW, kateremu kljub neznosno grdim avtomobilom že nekaj časa gre dobesedno odlično saj prodajo takorekoč vse... M pa je bil in ostaja zakon... tudi za vzdrževanje :evil: ...
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

stvar ki mi je vsec pr bmw je to, da se drzijo tradicije RWD ki so jo samo dopolnili z opcijskim AWD-jem .... malo je takih znamk, ki se lahko pohvalijo s tako tradicijo (mercedez, subaru, supersportniki....citroen :mrgreen: - njemu se namrec lahko po vecini zahvalimo za fwd)

tako da glede tega res cast bmw&kompaniji da vstrajajo
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

@mitja155

Preberi dobro preden uporabljaš moje mnenje :wink:
Pepsi napisal/-a: Zadnji BMW po mojem okusu je bil E46 medtem ko mi je e36 naravnost grd izjemo kupeja kamorkoli ga pogledam :roll:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No če mene vprašate je Bmw s serijo 5 zadnje generacije zadel v polno. Avto je vizualno zelooo privlačen in bi ga ne glede na to, da so mi všeč alfe takoj imel. Edina hiba je, da jih je preveč na cesti, saj ga ma že vsak mesarček ali avtoprevoznik. Serija 1 in 7 sta povsem kulturni na pogled. Zares velik oblikovni kiks je res serija 3 v limuzinski izvedbi, ki ne glede iz kota iz katerega jo gledaš izgleda porazno. Se pa precej odkupi v kupejevski verziji, sploh če je na zadku obešen kakšen M. :wink:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

1ka je meni preveč neskladna spredaj... Samo mnenje pač, ni mi všeč ker so gor luči 40x17cm... Res so prevelike... Pa da ne bi kdo narobe razumel mojo kritiko...

Tudi sam bi imel marsikaterga bemfla takoj, kritika gre predvsem na to da kakšni so bli včasih samosvoji , res tisto si ga še v temi prepoznal od daleč :lol: ...

5ko pa res malo tepe ravno njena visoka prodaja... Ubistvu je to zelo dobr za BMW, je pa res da te (vsaj mene) recimo malce odvrne imeti takšen avto, ki jih je ogromno :doubt:

prejšnja sedmka je pa še danes u UBER avto za pogledat ko ga vidiš po mestu =D> =D> Se prpelje mim ne veš al te bo kdo poču al bo kašna misica stopla ven :lol:

Tole je res hudo za pogledat 8) , še boljš je če si ga lastiš...

Slika
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

7ka je zlo lepa čeprav so tudi pacienti ki ga "polepšajo" npr: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2007658# #-o
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Jonny napisal/-a:7ka je zlo lepa čeprav so tudi pacienti ki ga "polepšajo" npr: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2007658# #-o
Dober Gangsta car :D
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

7 je res huda limuzina, edin kar bom reku glede 7 je tole:

14 dni nazaj se je kolega selil pa me je prosu ce mu posodim subija(k je karavan), za ta cas mi je dal svojo 740i (tako kt je na sliki) - avto je pac limuzina in tud vozi se tak, samo ko pa mi je stevcek za gorivo vidno lezu dol me je stvar minila - 21l/100km po BC sem mel porabo pa vozu sm ga lepse koker vozim subija(10-11l/100km) ali pa se primerjava z maminim avtom 528i 11,6l/100km po BC v mestu ....7 je lepa, avtomatsko mas vec placa na cesti, k se ti umikajo, nben ti ne hupa itd....samo ne pr tej porabi #-o
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

stara 7 je res hud avto.. se pa tudi med novimi najde kak lep izdelek. meni je nova 3 coupe zelo lep avto recimo.
Slika
simm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Okt 30, 2008 10:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

birdy napisal/-a:7 je res huda limuzina, edin kar bom reku glede 7 je tole:

14 dni nazaj se je kolega selil pa me je prosu ce mu posodim subija(k je karavan), za ta cas mi je dal svojo 740i (tako kt je na sliki) - avto je pac limuzina in tud vozi se tak, samo ko pa mi je stevcek za gorivo vidno lezu dol me je stvar minila - 21l/100km po BC sem mel porabo pa vozu sm ga lepse koker vozim subija(10-11l/100km) ali pa se primerjava z maminim avtom 528i 11,6l/100km po BC v mestu ....7 je lepa, avtomatsko mas vec placa na cesti, k se ti umikajo, nben ti ne hupa itd....samo ne pr tej porabi #-o
Najprej en lep pozdrav vsem Alfistom!
Imam bmw e39, V8 540i (stara jajca, da ne bo pomote :D ) ... nisem mahnjen na znamko, konec koncev so to menda "čefurska kola", ampak da ne bi po nepotrebnem ugibali o porabi, bi bilo morda za koga zanimivo, koliko v resnici "kurijo", da si ogleda meritve, ki smo jih opravili na vsakoletnem Gerchyevem Touru!
Če koga zanima, da ne bi samo ugibali, tole je link:
http://www.ge39.com/vt2008.htm

cca. 300 km nadpovprečno hitre vožnje, vožnja v klanec itd. merjeno s polnim tankom ne le BC!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

meni je pa od novih lepa samo serija 5 in 6. ta stari 850 pa še vedno zmaga.

sem si pa lastil 316 coupe M izvedenka letnik 88... športen avto? ja seveda, pol pa svizec zavije čokolado sajvestekam :lol:
Odgovori
  • Informacija