Renault Laguna GT

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

Enen redkih renaultov ki me prepriča. =D> :D

4 kolesno krmiljenje ki ga sploh ne razumem. kako je možno da se zadnje kolesa nad 60km/h obračajo v isto smer kot sprednja - sploh zavije kaj :? :lol:

še en zanimiv poslentek - Renault Laguna GT vs Porsche Boxter S http://youtube.com/watch?v=QaTnd3ozcaE
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Za svoj odgovor bom uporabil kr dva komentarja ki sta bila pod filmčkom:
where do you get this things from dude...
Porsche Boxter S is a s**** anyway
:lol: :lol: :lol:

Sistem pa deluje na istem principu kot na zadnjih Preludkah... Tole je opis Renaultovega sistema:
At low speeds, the clever system is designed to boost manoeuvrability, so below 37mph the rear wheels turn in the opposite direction to those at the front. They can only rotate by 3.5 degrees, although that’s still enough to cut the standard Laguna’s turning circle from 12.05 metres to 10.80 metres.
Pri visokih hitrostih pa tako kot si omenil:
Above 37mph, the rear wheels are programmed to turn in the same direction as those at the front, to boost stability and road holding. At these speeds, the rear axle permits only two degrees of turn, while the maximum turn angle of 3.5 degrees is available only during emergency situations.
It’s at higher speeds that the set-up really impresses, though. There’s more feel than in the regular model, and the Active Drive chassis is extremely effective at controlling body roll.
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Zelo dobro =D> to ima podobno Nissan Skyline GT-R - sistemu se reče Super-HICAS four-wheel steering :wink:

Kakšen je pa motor?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

A nima tak sistem tud Citroen Xsara? :? Drgac pa presenetljivo. Kmalu bodo...praqvzaprav so ze "family saloon" avteki hitrejsi kot sportniki ala Porsche in podobno :lol:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Čičal v njej sredi Pariza....res hud Reno... (glede na to da je Reno)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Saj res da ima vsako oko svojega malara, ampak nova Laguna je pa tako ekstremno grda da malar oslepi !
Pravi prvi avto za slovenceljna, drugi pa Golf.
Uroš
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

To pa res, jaz ko sme jo prvič videl, sem mislil, da so se zmotili. Sedaj ko so naredili pri Mercedesu še GLKja vidim, da s etrend odurno grdih avtomobilov nadaljuje.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
dejch79
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Po Sep 17, 2007 11:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No jaz sem vozil novo Laguno 2.0 dci. Imel testno en dan.
Avto je kot ste omenili, grd,resnično grd. Tako da sem se večinoma z njo vozil samo ponoči :lol:
Ampak notri se ne sedi slabo, tudi vožnja ni tako slaba. Le nekako nervozen avto se mi je zdel.
No kar se pa tiče oblik novih avtomobilov. Super če bodo nadaljevali v taki obliki. Bomo vsaj Alfisti ne cesti požemali več obračajočih se glav za nami :)

Lp
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

Uroš napisal/-a:Saj res da ima vsako oko svojega malara, ampak nova Laguna je pa tako ekstremno grda da malar oslepi !
Pravi prvi avto za slovenceljna, drugi pa Golf.
ja....tudi mene ni nevem kako ušeč. sej sprdni del ni napačen, ampak rit je pa obupna. v tej različici (sport gt al kako je že) pa mi slpoh ne zgleda napačna. bol kot zunanjost pa me prepriča notranjost. sedi se zelo dobro, armaturna pa deluje precej inovativno
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Edini Renault vreden mojega denarja:

Klik
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Gorkichev napisal/-a:
Uroš napisal/-a:Saj res da ima vsako oko svojega malara, ampak nova Laguna je pa tako ekstremno grda da malar oslepi !
Pravi prvi avto za slovenceljna, drugi pa Golf.
ja....tudi mene ni nevem kako ušeč. sej sprdni del ni napačen, ampak rit je pa obupna. v tej različici (sport gt al kako je že) pa mi slpoh ne zgleda napačna. bol kot zunanjost pa me prepriča notranjost. sedi se zelo dobro, armaturna pa deluje precej inovativno
Se strinjam da je grda ma fotr navadno 2.0 dci. Sprednje luči bodo kmalu do brisalcev gor potegnili #-o zadaj je preveč visoka, notranjost no ja sedeži (vsaj zame) niso udobni pretrdi, volan je pretenek :) se moreš mal matrat da ga z eno roko "motaš", pr menjalniku moreš malo paziti ko daš v 6. da ti ne gre po nesreči u 4. Ima pa zlo dobre bremze 8) samo pobožaš pedalo pa se že ustaviš.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Teo napisal/-a:To pa res, jaz ko sme jo prvič videl, sem mislil, da so se zmotili. Sedaj ko so naredili pri Mercedesu še GLKja vidim, da s etrend odurno grdih avtomobilov nadaljuje.
Meni pa Laguna nikakor ni grd avto, ok zadk bi lahko bil malce bol zakljucen, ampak nasplosno ni slab avto, ni pac povprečen in na prvi pogled prjazn. Seveda ni kakor Laguna coupe concept, ampak dalec od grdega avtomobila kot npr. Megane ali Vel satis. Ce bi kupovat avto tega razreda in da je nov, bi meni osebno bil kar problem med Laguno, Mazdo 6 in Alfo 159.
Odgovori
  • Informacija