pro_ceed

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

9900 :D
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hm glede na nove tezave moje lube 156 SW, tokrat mi je menjalnik ostal v cetrti prestavi in noce ven ! In me ze 3jic pustil na cesti :evil: celo razmisljam, da bi si kupil novega pro ceeda. Ven da je dalec od 156ke kar se tice uzitka v vozji, sam je dost ugoden in verjetno bolj siguren avto... zal
Bom se premislil kaj pa kako...

A je kod vozil 1.4 in 1.6 bencinca in bi lahko povedal kaksna je razlika, a se splaca 1.6i uzet ?

lp
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

V kolikor berem tvoje poste, res nimaš sreče z avtom :| Zato ti tud jst svetujem, da čimprej zamenjaj, ker se ponavadi samo stopnjuje vse skupaj, kar si pa mislim da opazil tudi sam... Pro ceed se tudi men zelo dopade, sploh zaradi garancije (čeprav zadnje čase to ponujajo vsi)... Če boš vzel, vzami motor s ketno
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

1.4 v hjundaju je švoh, ker sta podobna avta bi ti svetoval 1.6 še bolj pa 1.6 crdi.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-vozil sem oba bencinca,pa neke hude razlike nisem čutil,od obeh bi pričakoval več
-dizel nisem vozil,ampak vsi pravijo,da je boljša izbira
-tudi sam sem bil zagret,pa za alfo premalo dobim,ker pa je kača tip top,nima smisla,da jo dam pod ceno,v naslednjih letih pa ne bom več toliko zgubil na ceni :wink:

PS-ketno ima tudi dizel :wink:
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

No dizel ne pride v postev, ker je nekaj drazji + tega pa delam do sihta cca 13 km (v eno smer) in za dizle to pac ni lih dobra relacija. (pa cca 18 000km letno). Pac alfo sem uzel dizelco, ker je bila takrat boljsa ponudba.

Sicer bom pa videl kaj bo dejansko z alfo narobe.

Cez par let ko bom verjetno pri denarju :) bo pa verjetno 159 padla ! No nikoli neves....

JA problem danasnjih bencincov je tudi da mas obcutek da nikamor ne grejo... sem imel polota letnik 98 z 1.6 - 75km pa je letu k svina (vsaj v pospeskih)!
zzigon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Avg 15, 2005 9:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

še moj pljunek v ta pisker:

pro_ceed je prav lep avto (ja kia in lep gresta po novem skupaj), zunanjost je privlačna, skladna in celo mikavna

notranjost je dobra, neprmimerno boljša kakor pri predhodnikih in (jst sem sicer sedel v nalovdani verziji) meni se ne zdi po materialih pretirano slabša...pohvalil pa bi predvsem sunen volan, ki ga je užitek vrteti v rokah (ok, ni tako prijeten kot lesen v alfi, a vseeno za korejca ni slab)

bistvo:

za 9.900 dobiš zelo soliden avto in za ta denar težko, če ne skoraj nemogoče, dobiš boljši NOV avto!

jst bi jo mel, samo ne vidim poante v tem, da bi šel iz 166ke za slabih 5jurjev na kio za 10jurjev...mi računica nekako ne potegne....moram pa priznati, da me je pro_ceed kr malce zamikala (mel bi črno s sport opremo)

lp
ž

PS: in ja, BMWforum je res na nivoju proti večini, če ne vsem drugim...tako pač je =D>
iKst
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 3:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Tale Kia je bila pri meni tudi v izboru za nov avto. Testno sem vozil 1.6Crdi pa se mi je osebno zdela malo švoh (avto ni lahek) Amapk vseeno se spodobno premika, čisto dovolj za zmerno vožnjo.

ZELO všeč mi je bila vodljivost avtomobila. Karoserija se ne nagiba pretirano, volan je precej direkten. Podvozje je mogoče malo trše, ampak je pač bolj "športno" naravnan.

Jaz sem gledal 2,0 dizl varjanto, ki ima 140 konjev in res spodobno opremo. Vse to za 17k eur kar je vsaj 3k ceneje od konkurence.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pro Ceed je vreden svojega denarja. Vendar prav dosti več pa tudi ne. Saj je super avto, sploh za tako ceno. Ubistvu danes za tak denar še Cliota težko dobiš.
Na začetku je bil tudi meni zelo všeč. Vendar danes ko ga pogledam mi je skoraj najbolj brezvezen avto. Ima obliko ki se je človek naveliča v pol leta. Poleg vsega pa jih je danes že toliko na cestah, da so bolj pogosti kot novi Golfi in Clioti.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ko pa svojo alfico pogledam,me kar mine,da jo zamenjam za drugo znamko :wink:
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

v naslednjem tednu bo tudi v moji garazi zacela parkirati pro_ceedka. i gave up :)
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Moja mama ima tudi pro ceed :) Tista verzija za 9900 je pa oskubljena kot dober golf III. Tako oskubljenega avtomobila tega razreda ne dobiš na trgu, zato tudi takšna cena - manjka klima, el. stekla, CZ, ... Ravno za 1500€ robe, ki jo potem dobiš za 12.000 že pri npr. Bravotu, Meganu in ostalih predstavnikih non premimum golf razreda.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jah klima je 500 eur, to mislim da bi res morali dat ze v osnovni model...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah... price/performance je precej fiksna zadeva... KIA na žalost ne more narediti avtomobila pol ceneje kot Fiat. Nimajo niti teoretičnih šans, zato je treba nekje šparat...

Razlika se pojavi samo med "premium" in "navadnimi" znamkami, ampak tu se plačuje nekaj tudi za značko...
himi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Okt 11, 2009 9:27 pm

Tista verzija za 9900 je pa oskubljena kot dober golf III. Tako oskubljenega avtomobila tega razreda ne dobiš na trgu.
Oprema osnovnega pro_cee'da sploh ni tako švoh, res pa je, da mu manjka klima. Daš pa še 500 evro zraven pa maš vse nujno, plus za razred večji avto kot ga za podobno ceno ponuja konkurenca, kar pa je bistvena razlika.

Tudi vi Alfa fani veste da se nobena 147ka ne pelje tako dobro kot 159ka.

Torej, če imate na izbiro Clio ali pa pro_cee'd je odgovor precej jasen.
Odgovori
  • Informacija