pro_ceed

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-če odmislimo da smo na alfa forumu,kaj si mislite o tem avtu :?:
-ponujajo 7 let garancije,dizel,konkretno 115KM ima ketno,cena s kar dost opreme 14 500,prvo leto registracija in kasko zastonj
-samo hipotetično vprašam :wink:
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

na 10 m zgleda ok, potem pa vidiš da ima korejske korenine. Sodim po 3h ceed'ih ki sem jih testiral.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Alfaspider napisal/-a:na 10 m zgleda ok, potem pa vidiš da ima korejske korenine. Sodim po 3h ceed'ih ki sem jih testiral.
-katere si testiral in kaj konkretno misliš :?:
-sam sem testiral 1,4 najslabšo verzijo,sem imel čas pač,zanimalo me je kaj da teh 110 KM,ko prideš v obrate je "kr neki"
-avto je,meni osebno,lep,ima dost opreme,materjali niso švoh,počutje za volanom,dobro
-deluje kompaktno,podvozje trdo,lega povprečna,seveda ni alfa
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Izgleda zelo zanimivo, kako se izkaže v praksi pa ne vem. Lahko povem samo to, da kar sem imel do sedaj stika z Kio ni bilo nič dobrega.....verjamem pa, da so se v zadnjih letih izboljšali, ker včasih je bila kvaliteta porazna....
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sprobal Ceed in i30.

Oba sta okej, ceed dosti lepši znotraj, 1.6 dizel pa vrhunska zadeva za ta denar...

Materiali znotraj niso ravno na golfovi ravni, so pa vseeno svetlobna leta pred starejšimi kiami.

Garancija je mamljiva, malce kratki servisni intervali,ampak vseeno,garancija je garancija...

1.6 115ks dizel je zelo poskočna zadeva,in tudi precej tih se mi je zdel - dobra zvočna izolacija, ugodna poraba - med 5 - 7 litri-tiščanje po ac.

Včasih manjka 6. prestava.

Zelo dober serijski audio sistem je že serijsko vgrajen - kar me je zelo presenetilo,je pa mela že stara Kia Clarus serijsko Clarion avtoradio.

Prostora spredaj je dovolj, zadaj tako-tako,konkurenca ni nič boljša - v bravotu je še večja gužva zadaj.

Meli včasih Kie doma - ki so delale zelo dobro in ble okej,vendar je Ceed popolnoma drug svet...



Če ti je všeč, nimaš kej zaj....
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm men je kr usec avtek, edino prvi konc in pa notranjost zgledata nekam cudno :oops: :roll:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Treba je sam na hitro povedati, da je 5 let garancije na cel avto, dodatni dve leti pa samo na motor in menjalnik. Servisi so malo dražji kot drugje, ampak nič posebnega.
Zelo lep avto in po ocenah fifth geara tudi dosti kvalitetno narejen.
666
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Miholl napisal/-a: Oba sta okej, ceed dosti lepši znotraj, 1.6 dizel pa vrhunska zadeva za ta denar...

Materiali znotraj niso ravno na golfovi ravni, so pa vseeno svetlobna leta pred starejšimi kiami.

Garancija je mamljiva, malce kratki servisni intervali,ampak vseeno,garancija je garancija...

1.6 115ks dizel je zelo poskočna zadeva,in tudi precej tih se mi je zdel - dobra zvočna izolacija, ugodna poraba - med 5 - 7 litri-tiščanje po ac.

Včasih manjka 6. prestava.

Zelo dober serijski audio sistem je že serijsko vgrajen - kar me je zelo presenetilo,je pa mela že stara Kia Clarus serijsko Clarion avtoradio.

Prostora spredaj je dovolj, zadaj tako-tako,konkurenca ni nič boljša - v bravotu je še večja gužva zadaj.




Če ti je všeč, nimaš kej zaj....

sem ga testiral en slab teden in se 100% strinjam z Mihollom !
Uroš
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se komu sanja koliko koštajo servisi za to čudo? Ker domnevam, da se moraš kar skeširat (ozr. konstantno keširat), če hočeš met to 7letno garancijo, drugače jim ni računice.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

bojda okol 200 eur, 1.6 dizl ma ketno, 2.0 dizl pa ne...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz pa mislim, da se ni treba tako "skeširati", ker KIA s tem modelom išče svoje dobro ime na trgu. Nekako tako kot je pred leti počel Hyundai in si ga je priskrbel. Drugače pa zelo lep avto. Za moje pojme med TOP 3 po zunanjem dizajnu v svojem razredu. Če bi se ga dalo dobiti 3 leta starega bi ga že imel :mrgreen: , ker mi je res zelo lep. Sm malo probal tudi to čudo, ker me je zanimalo, no vozne lastnosti bi lahko bile boljše ali pa se je le meni zdel avto malo lesen. Mi pa dizajn po drugi strani odtehta slabe lastnosti, saj se itak zelo malo vozim po ovinkih :lol:
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

učer kupil kolega.... jajca....plastika v notranjosti kot una za kinder jajčke delat. Skor sem se urezu k sem hotel mal na levi ročki ""poblendat" . Potem pogledamo končno obdelavo....sramota... jaz 15k EUR ne bi nikoli dal za to..Deisng pa je korejski, tko da no comment. KIA ostaja KIA.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Dizajn kot tudi izdelava je evropski/ska

Zanimivo da se ti zdi slaba plastika, ko pa vsi v en glas govorijo kok so dobri materiali v notranjosti in kako solidna je izdelava. i30 si je zaslužil celo 5ico za končno izdelavo...

Verjetno bo treba probat konkurenčen avto,ker se mi zdi da maš mal 166 (beri 3 razrede višjega avtomobila) sindroma :D
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Od bravota, golfa, aurisa, c4, megana ... ima ceed 10x slabšo notranjost (materiali, oblika sedežev, material sedeža). Tako zelo poceni spet ni, tako da jaz ne vidim ravno zakaj bi bila to edina logična izbira če kupuješ nov avto.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja jaz sem šel iz salona v salon - Renault - Fiat - Kia...

V kii se zdi pocenska samo tista strešica nad števci, Bravo ima sredinski naslon obupen, prav tako ni armatura nek biser od materijala, megan je najslabši od vseh 3.

Za zice nevem kaj ti ni všeč, v kombinaciji z ledrom so prav lepi, je pa res da so udobni in ne športni, kot marskdo želi oz. mu je to merilo za dober zic.

Cenovno je konkurenčen mogoče samo bravo (bencinar), megan pride zdaj zdaj nov in ne bo poceni, za golfa tut vemo da ni ravno đabe,da o Toyoti ne govorim...
Razlike je prec 3-4 jurje kar je pa že bivših miljon sitnih...

Aurisa pa še nisem probal/sedel v njem...
Odgovori
  • Informacija