Avtomobili ki pomenijo nekaj več

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori

Znamka, ki je ustavrila največ ugleda, duše, tehnike, privržencev je...

Ferrari
61
55%
Lamborghini
2
2%
Maserati
9
8%
Alfa Romeo
25
23%
Mercedes
5
5%
BMW
4
4%
Porsche
1
1%
Aston Martin
1
1%
ostali
3
3%
 
Skupaj glasov: 111
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

SHadowX napisal/-a:
StReEt AlFa napisal/-a: Bravo, dokazal si svojo inteligenco in poznavanje avtomobilskega sveta #-o #-o
:-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|=

1. Problem proizvajalcev ni v pohlepu, ampak imajo vsi zelo drag razvoj, ki ga pri takšnem avtu plačaš. Enkrat pojdi na testno v avtohišo peljat enga MB. Pa boš videl, koliko stvari ti lahko nudi več, kot pa tvoja ljudska 166 2.4 JTD :^o

2. Če bi malenkost bolj poznal avtomobilističen svet, bi si mogoče prišel gor, da 3.2 motor v VW Tiguanu sploh ne obstaja. In če bi znal brat bi uvidel, da se govori o "veliki" trojici BMW, Audi in MB. Torej gre za Q5-ko, če nisi sposoben po sliki ločit. (zgleda, da te malo slepota daje, glede na to kaj voziš)
Sigurno ti bo odgovoril tudi rockson, s katerim sva se spoznala pred nekaj leti, ko sva se oba preizkusila kot avtomobilistična novinarja.

Najprej te prosim, da se ohladiš, poješ zvrhan krožnik žgancev z mlekom, obrišeš nos, potem pa se malo informiraš.

Mogoče boš takrat razumel kakšno subtilno insenuacijo. Q5 in Tiguan si namreč delita platformo in motorje enako kot je to primer pri Touaregu in Q7.

S tem pogori tudi tvoj argument o super dragem razvoju, saj so v primeru Q5 "razvijali" le obliko. Pri tem so stroški razvoja porazdelijo skoraj na polovico pri obeh modelih. Pa kaj ti razlagam, saj nedvomno poznaš kakšni so varčevalni ukrepi v moderni avtomobilski industriji.

Resnično ti predlagam, da se naučiš malo bolj strpno komunicirati, in namesto, da takoj začneš udrihati po postu, ki ga niti ne razumeš v celoti, si ga le preberi še enkrat namesto, da izpadeš zaletav najstnik...
Huh, me nekaj časa ni blo tukaj. pa vidim, da se je debata razvnela, me veseli. :) Pa tudi kolikor berem je na zavidljivem komunikacijskem nivoju, če odštejem enega uporabnika.

@Shad - hvala, da si že namesto mene razsvetlil nevedne =D>
Dodatek - Touareg si deli platformo še s Cayennom. Torej je porazdelitev stroškov še toliko večja.

Razvoj vsakega novega modela avta je drag - podjetje pa se odloča o tem kako velik budget bo projekt imel. Večji kot je budget bolj ima projektna ekipa proste roke za inovacije (bolj ali manj potrebne). Takoj ko imaš v igri iste platforme, so stroški razvoja drastično nižji - s tem bi lahko bila tudi cena.

Primer Xsara picasso in C4 picasso - prvi je na platformi Xsare, drugi pa ima povsem na novo razvito platformo (ni na platformi C4). Že iz tega razloga si avtomobila sploh ne moreta biti cenovno konkurenčna.

Ampak ok - smo tudi že malo off topic s tem.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

DaemonMe napisal/-a: Sicer pa - nekdo je omenil, da so cene premium znamk prenapihnjene. Wrong! Kako je lahko cena prenapihnjena, če jo ljudje plačujejo? Osnovno pravilo ekonomije in tržne logike. Cena bi bila npr. prenapihnjena, če bi Kia Ceed (da se navežem na eno drugo temo, ki je neslavno propadla) v tem trenutku stala 30.000 EUR. Ker bi si jo dejansko lastila dva človeka na svetu. Dizajner in lastnik tovarne Kia. Oba v reklamne namene. Nihče drug je ne bi niti povohal. Cena bi bila prenapihnjena, ker ne bi imela realne podlage v tržni ekonomiji.
Z vidika realnih stroškov proizvodnje avtomobila in ponudbe opreme imajo premium znamke pač sorazmerno večji RVC. V tem smislu prenapihnjena cena.

Se pa strinjam s tabo, da je cena odraz stanja na trgu. Dokler soljudje pripravljeni odšteti več denarja za zvezdo, veternico ali kroge, bodo proizvajalci to tudi izkoriščali. Kdo pa ne bi?
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

In kje je tukaj tisto “nekaj več“? :mrgreen:
Ne vem zakaj se pustite tako zlahka sprovocirat zelencem...in potem mamo še eno totalno OFF temo.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

bass napisal/-a:In kje je tukaj tisto “nekaj več“? :mrgreen:
Ne vem zakaj se pustite tako zlahka sprovocirat zelencem...in potem mamo še eno totalno OFF temo.
Men je pa kar kul tole.

Smo našli v bistvu dva nivoja. Normalen nekaj več, in superioren nekaj več :lol: :mrgreen:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

bass napisal/-a: ...zakaj se pustite tako zlahka sprovocirat zelencem...
Če si z "zelencem" mislil mene, ker sem samo nekaj mesecev na forumu in si lastim Alfo šele slabe tri mesece, se zelo opravičujem za smetenje foruma in motenje miru med vami "resnimi" Alfisti.

Če je to problem naj me administrator odstrani z foruma in mojo temo izbriše.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

KobolM napisal/-a:
bass napisal/-a: ...zakaj se pustite tako zlahka sprovocirat zelencem...
Če si z "zelencem" mislil mene, ker sem samo nekaj mesecev na forumu in si lastim Alfo šele slabe tri mesece, se zelo opravičujem za smetenje foruma in motenje miru med vami "resnimi" Alfisti.

Če je to problem naj me administrator odstrani z foruma in mojo temo izbriše.
Ej, umir se, pa globoko vdihni parkrat :) Pol pejt pa na eno pivce za živce
:cheers:
Tole je letelo na street alfa al kaj je že.
Lp
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Sm popolnoma miren in ne rabim pira za ohladiti živčke. :D

Pač, vedno povem če me kaj moti in se ne pustim provocirat.

Mah, pustmo stat, tukaj teče dabata o avtih.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

rockson napisal/-a:
DaemonMe napisal/-a: Sicer pa - nekdo je omenil, da so cene premium znamk prenapihnjene. Wrong! Kako je lahko cena prenapihnjena, če jo ljudje plačujejo? Osnovno pravilo ekonomije in tržne logike. Cena bi bila npr. prenapihnjena, če bi Kia Ceed (da se navežem na eno drugo temo, ki je neslavno propadla) v tem trenutku stala 30.000 EUR. Ker bi si jo dejansko lastila dva človeka na svetu. Dizajner in lastnik tovarne Kia. Oba v reklamne namene. Nihče drug je ne bi niti povohal. Cena bi bila prenapihnjena, ker ne bi imela realne podlage v tržni ekonomiji.
Z vidika realnih stroškov proizvodnje avtomobila in ponudbe opreme imajo premium znamke pač sorazmerno večji RVC. V tem smislu prenapihnjena cena.

Se pa strinjam s tabo, da je cena odraz stanja na trgu. Dokler soljudje pripravljeni odšteti več denarja za zvezdo, veternico ali kroge, bodo proizvajalci to tudi izkoriščali. Kdo pa ne bi?
Se strinjam, rockson. Dodana vrednost je pri premium znamkah neprimerljivo višja od recimo znamk nižjega srednjega razreda ali celo nižjega razreda. Zato je bilo pred časom tudi govora, da lahko nižji razred tovarni zagotovi preživetje samo v primeru nenormalno velike prodaje. In to naj bi, tako se je bralo, uspelo Fiatu z novim Puntom in Puntom Grande.

Spet po drugi strani pa je nesmiselno in hkrati kar smešno govoriti o previsokih in prenapihnjenih cenah, kot se oba strinjava, če se določen model prodaja in dosega prodajne številke, ki tovarni prinašajo konreten dobiček. Tukaj gre za zakonitosti tržišč in psihologijo kupcev. Dokler bomo kupovali iracionalno oz. čustveno in ne vedno povsem logično (in to počnemo prav vsi - samo morda pri različnih stvareh), se bodo prodajali Ferrariji, Alfe, BMW-ji, Dormeo, Rio Mare, Calgon in še kaj.
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Zanjimiva prigoda izpred par dni...

V gostilni sedimo s kalpo in debatiramo, debata nanese na avte, pač kaj bi si kdo kaj kupil za cca 25000 EUR.
Moj odgovor Alfa 159 TI 2.4 JTD, pomoje bi za tak denar z Alfo dobil največ.
Hitro sem bil potolčen v stilu: "Alfo? Dej, ma sej si "mona"...", "...za tak dnar si kupiš AVTO, ne pa Alfo."
Pol so padli predlogi Audi A6, BMW 5, Audi A4, BMW 3, Novega Lancerja, ... in izjave, da za tak denar dobiš avto, ki nekaj šteje, da tak avto bolj enostavno potem prodaš, da dobiš avto ki se manj kvari...

In na žalost sem se skoraj z vsemi trditvami moral strinjati; vem Alfa te prepriča ko se vanja vsedeš in jo zapelješ.

Če bi vsi kupili avte po svojih predlogih in bi sem potem dobili na piru:
bi jas imel avto z naveč konji, z skoraj vso opremo, avto ki res lepo zgleda, avto ki se odlično pelje in ki ima lego boljšo os Audija in Lancerja, morda le malenkost slabšo kot BMW.

Vendar, če bi vprašal mimoidoče, bi po večini dobil odgovor: "Alfa je res lepa, toda tale maladenič si je pa kupil Audija oz. BMW-ja, fajn mu gre!"

To je tisto, kar da avtu dodatno vrednost
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfa 159 ima najboljšo lego v svojem razredu, kot je bilo že neštetokrat prikazano:
http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Če se pa sekiraš za sosede je pa najbolj uzet mečko. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

bass napisal/-a: Alfa 159 ima najboljšo lego v svojem razredu, kot je bilo že neštetokrat prikazano
...vem, vendar je občutek če voziš malo bolj agresivno, z BMW-jem boljši zaradi zadnjega pogona.

Sm se nekoliko nerodno izrazil v prejšnjem post-u.

In se sploh ne sekiram za sosede, gre za to kako ljudje reagirajo, če menjaš avto.
Za določene znamke je izjava "Imaš nov avto, lepo, lepo..." za druge pa "Olala, tak avto si si kupu!"
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

bass napisal/-a:Alfa 159 ima najboljšo lego v svojem razredu, kot je bilo že neštetokrat prikazano:
http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Če se pa sekiraš za sosede je pa najbolj uzet mečko. :mrgreen:
Res ima avto fantastično lego - to lahko potrdim iz prve roke. Trenutno se ne spomnem v kateri oddaji sem slišal, ko so testirali, da ni popolnoma izklopljiv VDC - če je tako potem je to za "Cuore Sportivo" slabo.

Res 3/4 voznikov se tega gumba nebo pritaknila, ampak možnost, da lahko...je tudi pomembna :mrgreen:

No, da preidem k bistvu - moje izkušnje z 159 so sledeče. Peljal sem 3x 159 na malo daljšo pot in v parih sem se peljal tako zraven. Pri vseh avtih je rahla nestabilnost čutit pri visoki hitrosti. To povezano z tem, da sta moja tašča in od Unicorna foter z normalno vožnjo zlizala letne gume v veliko manj kot 15k km me vleče nato, da je geometrija koles tako naravnana, da ima avto čimboljši oprijem - kar ni slabo, ampak če pomislimo, da drugim znamkam uspe dosečti enako oz. podobno agilnost brez pretirane obrabe gum, nestabilnosti na AC itd. :doubt:

Za "premium" znamko vsekakor to ni to :doubt:

Mogoče je pa to, da ti avto nekaj več pomeni tudi, da si pripravljen določene stvari "spregledati". Npr. obrabu gum, nestabilnost, težo, performanse na ravni z drugim napram včasih, ko so bili boljši, besede drugih ljudi,....

Malo me je zaneslo, vendar še vseeno mislim, da nisem off-topic :mrgreen:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

na račun neposrečene tovarniške optike je moj bratranec iz Avstrije dobil vpoklic (159). Pri nas to seveda ne deluje, razen če sam sitnariš.
Po mojem je prvi pogoj za vstop v ligo "premium" učinkovita poprodaja in marketing. To pa je v SLO velika beda, žal.
Uroš
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kako je sploh s to optiko pri 159icah, ima neposrečeno le določena serija? Če ja, katera?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

lizard napisal/-a:Kako je sploh s to optiko pri 159icah, ima neposrečeno le določena serija? Če ja, katera?
Lahko sploh govorimo o neposrečeni ali zgolj namerni, da ima avto boljšo lego in se ta posledično zmanjša z spremenjeno/novo nastavljeno optiko :-k

Bom pa vsekakor predlagal tašči, da ji na novo nastavijo optiko, ker je res brutalno za 11km ravnine do službe in nazaj pri 70km/h zvozit gume :?

Verjetno se tu najbolj pozna teža :doubt:
Odgovori
  • Informacija