Avtomobili ki pomenijo nekaj več

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori

Znamka, ki je ustavrila največ ugleda, duše, tehnike, privržencev je...

Ferrari
61
55%
Lamborghini
2
2%
Maserati
9
8%
Alfa Romeo
25
23%
Mercedes
5
5%
BMW
4
4%
Porsche
1
1%
Aston Martin
1
1%
ostali
3
3%
 
Skupaj glasov: 111
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Vsi vedo, da imajo Alfe zelo dobro lego na cesti.

V med serijskimi avtomobili jih je res malo ki se lahko kosajo z Alfo, toda pri malo bolj športnih verzijah avtomobilov oz. športnikih pa Alfa na polni črti pogori. #-o

Samo poglejte Top Gear-ovo lestnico.

Nogena od športih Alf ( 147 GTA, 156 GTA, Brerra 3.2, 8C...)
ni bila pretirano pohvaljena, kar se tiče dirkaških zmogljivost na njihovo progi in tudi časi testiranih Alf niso bili ravno vrhunski.

Nekaj krivde je tudi na tem, da nimajo pametnega motorja, vendar kritike gredo tudi na račun podvozja.

Na tem področju pa Alfi še nekaj manjka.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ozi napisal/-a: Verjetno se tu najbolj pozna teža :doubt:
Sicer je popoln offtopic ampak mimo tega pa več ne morem. Prenašal sem te neumnosti dovolj dolgo sedaj pa se ne morem več zadrževat.

A je kdo od vas sploh kdaj pogledal koliko tehtajo konkurenti?
Pa dejmo pogledat:

1535 kg - Alfa Romeo 1.9 JTDm 16V
1560 kg - Mercedes Benz C 200CDI
1520 kg - BMW 318d
1460 kg - Audi A4 2.0 TDI DPF

Torej je masa manjša od tone in pol bolj izjema kot pravilo pri konkurenci, zakaj potem nekateri bluzite o brutalno visoki masi alfe 159?

Seveda tudi preprosta serijska napaka(ja tudi druge znamke poznajo spremembo nastavitve podvozja po začetku prodaje iz istih razlogov) ni le serijska napaka, sosedov Jože je slišal od enega mehanika, da so to naredil, da se avto sploh drži ceste, drugače je itak jajc.

Prosim samo eno stvar, če lahko kdo dokaže, da je alfa 159 blazno težja od konkurence in zato praktično nevozna, naj to že enkrat stori. V nasprotnem primeru nočem nikoli več slišati pravljic o granitni teži tega modela.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

Jao kako si smešen, vsi ti morajo vse dokazovati :lol:

Alfa naj bi bil športen avto, tiste ki si jih pa ti napisal so pa luksuzni potovalni konji. Torej, če gre za športnost bi naj imel kakšnih 100 kg manj od potovalne konkurence, če pa pogledaš tvojo tabelo ima še pa celo 75 kg več od audija :roll: . Takšno težo bi lahko imela lancia, alfa si pa tega ne more privoščit, razen če bi imela močnejše (boljše) motorje, kar je že pa spet druga zgodba...

Si pa ti kr fenomen :lol:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne vem kje si ti prebral, da je 159 športni avtomobil in bi zato moral biti najlažji, najhitrejši in posledično imeti najmočnejši motor #-o

Glede obrabe gum, če mislite da imate pretirano, malo spremenite način vožnje in morda bo kaj bolje. Na koncu boste pa celo ugotovili da ste sedaj hitrejši kot ste bili prej, nikoli se ne ve :roll:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:
Ozi napisal/-a: Verjetno se tu najbolj pozna teža :doubt:
Sicer je popoln offtopic ampak mimo tega pa več ne morem. Prenašal sem te neumnosti dovolj dolgo sedaj pa se ne morem več zadrževat.

A je kdo od vas sploh kdaj pogledal koliko tehtajo konkurenti?
Pa dejmo pogledat:

1535 kg - Alfa Romeo 1.9 JTDm 16V
1560 kg - Mercedes Benz C 200CDI
1520 kg - BMW 318d
1460 kg - Audi A4 2.0 TDI DPF

Torej je masa manjša od tone in pol bolj izjema kot pravilo pri konkurenci, zakaj potem nekateri bluzite o brutalno visoki masi alfe 159?

Seveda tudi preprosta serijska napaka(ja tudi druge znamke poznajo spremembo nastavitve podvozja po začetku prodaje iz istih razlogov) ni le serijska napaka, sosedov Jože je slišal od enega mehanika, da so to naredil, da se avto sploh drži ceste, drugače je itak jajc.

Prosim samo eno stvar, če lahko kdo dokaže, da je alfa 159 blazno težja od konkurence in zato praktično nevozna, naj to že enkrat stori. V nasprotnem primeru nočem nikoli več slišati pravljic o granitni teži tega modela.
Vidim, da tudi tebe pri vsej tvoji razgledanosti zavede kakšen post in vzameš stvari, ki ti pašejo iz konteksta, da jih lahko potem z podkrepljenimi dejstvi argumentiraš.

Prosil bi, da si še enkrat preberš na kaj sem se v mojem postu navezoval in na kaj je letela teža avta. Ker sem hotel samo izpostavit geometrijo koles kot edinega krivca za obrabu gum sem to napisal.

Torej vsi tvoji Jožeti in vsa tvoja nestrpnost glede te teme/teže sta se sprostili ob nepravem trenutko :doubt:

Sarkazem ON:

Pravzaprav smo pa itak na A.L.F.A. forumu in nas druge znamke itd. ne zanima.... :rofl:

Sarkazem OFF:

To je mišljeno kot joke, da nebo kdo resno vzel :mrgreen:
Foggy napisal/-a:Ne vem kje si ti prebral, da je 159 športni avtomobil in bi zato moral biti najlažji, najhitrejši in posledično imeti najmočnejši motor #-o
Cuore sportivo :-k - Klik

Ali pa na uradni strani AR v SLO:
Ikone, ki so od nekdaj povezane s svetovnim kolektivnim spominom Alfe Romeo: športno srce, neukročena vitalnost, zvok motorja, elegantne oblike, italijanski dizajn.
Foggy napisal/-a:Glede obrabe gum, če mislite da imate pretirano, malo spremenite način vožnje in morda bo kaj bolje. Na koncu boste pa celo ugotovili da ste sedaj hitrejši kot ste bili prej, nikoli se ne ve :roll:
Bom rekel tašči naj neha divjati, ker ravnine res niso primerne za 159 in 70km/h #-o
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

StReEt AlFa napisal/-a:Jao kako si smešen, vsi ti morajo vse dokazovati :lol:
Hja, če ne morejo dokazati ponavadi med drugim pomeni, da ne poznajo stvari, si zmišljujejo, ali preprosto lažejo, drugo bi bilo, če bi rekli: "Sicer nimam pojma, ampak imam občutek, da je avto težek". Vehementno trditi, da je avto debela krava pri tem pa ignorantsko prezreti konkurenčna merila pa je že malo neumno.
StReEt AlFa napisal/-a:Alfa naj bi bil športen avto, tiste ki si jih pa ti napisal so pa luksuzni potovalni konji. Torej, če gre za športnost bi naj imel kakšnih 100 kg manj od potovalne konkurence, če pa pogledaš tvojo tabelo ima še pa celo 75 kg več od audija :roll: . Takšno težo bi lahko imela lancia, alfa si pa tega ne more privoščit, razen če bi imela močnejše (boljše) motorje, kar je že pa spet druga zgodba...
Alfa je športna, konkurenca pa potovalna? Zanimivo, za BMW so vedno razlagali kako je športen in namenjen vozniškim entuziastom, nekaj podobnega sedaj sam zase trdi tudi Audi. Ker pa je Alfa pač Alfa so ostali potovalni Alfa pa športna? Hja res ne vem kdo je bolj smešen. :lol:

O Lancii raje nebi, ker je Fiatu uspelo meni osebno zelo priljubljeno znamko uničiti do popolne nerazpoznavnosti.

Alfa je znamka, ki poskuša preživeti in ne postavljati merila športnih limuzin(to zaenkrat najbolje uspeva raznim BMW-jem Audijem in AMG oddelku MB, ki so bojda bolj potovalno usmerjeni). Plan lastnika za znamko pa je preprost, saj je edini, ki jim je poznan, večje število prodanih vozil, navsezadnje je tako Fiat splezal iz rdečih številk. Če je delovalo za njih zakaj nebi za Alfo. Tako je Alfa pač bolj in bolj priljubljena med vsakdanjimi smrtniki in njen trg je večji. Obstaja pa pri tej strategiji ena določena težava, in sicer normalni smrtniki za razliko od "Alfistov", dirkaških navdušencev in ostalih ni tako odpustljiva do manjših težav s kvaliteto, slabim renomejem, ter filozofijo estetike pred praktičnostjo.

Torej imamo hibrida, nekje med "pravo Alfo" in "ljudskim vozom" a obenem ni nič od tega. Za dirkače po duši pretežka, preveč varna in s preslabotnimi motorji in seveda brez duše. Za povprečnega voznika pa ima premalo odlagalnih prostorov, nepraktičen prtljažnik, itd.
StReEt AlFa napisal/-a:Si pa ti kr fenomen :lol:
Če se moram primerjati, imaš kar prav ja. :D
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ozi napisal/-a: Vidim, da tudi tebe pri vsej tvoji razgledanosti zavede kakšen post in vzameš stvari, ki ti pašejo iz konteksta, da jih lahko potem z podkrepljenimi dejstvi argumentiraš.

Prosil bi, da si še enkrat preberš na kaj sem se v mojem postu navezoval in na kaj je letela teža avta. Ker sem hotel samo izpostavit geometrijo koles kot edinega krivca za obrabu gum sem to napisal.

Torej vsi tvoji Jožeti in vsa tvoja nestrpnost glede te teme/teže sta se sprostili ob nepravem trenutko :doubt:
Ja imaš prav, zato sem tudi napisal, da je offtopic, vendar vseeno, če se ne motim nisi ravno prvič obtožil 159, da ima težave z dieto.

Priznam pa, da se mi ni dalo obuditi teme o teži 159 pa sem izkoristil to temo.

Res sem odreagiral nestrpno vendar ni bilo namenjeno direktno tebi ampak bolj vsem tistim, ki blodijo o preveliki teži modela 159, ponavadi redko vikam ljudi na forumu zato množino uporabljam takrat, ko imam v mislih več osebkov. :D
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

@Ozi "Bom rekel tašči naj neha divjati, ker ravnine res niso primerne za 159 in 70km/h "

raje jo napoti k Stepančiču in naj investira tistih 30€ za bobro opravljeno optiko in bo obraba normalna, namesto filozofiranja o ne vem kakih nestabilnostih ipd.
Uroš
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nič nisi neprimerno reagiral, Ozijevo kurcanje gre tudi meni že na jetra, odkar je šla GTVjka je prav naporen. Let it gooo Ozi, let it gooooo! Kup si alfo že enkrat, k si k tečna baba s PMSom, on&on&on...ne bit dosadan, čeprav sej jst bi bil tud, če bi moral micro vozit... :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

KobolM napisal/-a:Vsi vedo, da imajo Alfe zelo dobro lego na cesti.

V med serijskimi avtomobili jih je res malo ki se lahko kosajo z Alfo, toda pri malo bolj športnih verzijah avtomobilov oz. športnikih pa Alfa na polni črti pogori. #-o

Samo poglejte Top Gear-ovo lestnico.

Nogena od športih Alf ( 147 GTA, 156 GTA, Brerra 3.2, 8C...)
ni bila pretirano pohvaljena, kar se tiče dirkaških zmogljivost na njihovo progi in tudi časi testiranih Alf niso bili ravno vrhunski.

Nekaj krivde je tudi na tem, da nimajo pametnega motorja, vendar kritike gredo tudi na račun podvozja.

Na tem področju pa Alfi še nekaj manjka.
156 GTA je bila na Top Gear?
ce tako gledas, je alfa sama pridelala te top modele, pri vecini ostalih znamk pa so to inhouse tunning podjetja naprimer M divizija, AMG, STI(ne vem kako se imenujejo), potem lahko vzames v obzir recimo 147GTA Autodelta, ki je s sprednjim pogonom priblizno dve sekundi pocasnejsa od nove impreze STI in EVOta X.

Sama zasnova podvozja je pri alfah ponavadi ena boljsih, naprej je pa precej odvisno od nastavitev in trdote. tako po lastnih izkusnjah bi rekel, da so pri nekaterih modelih imeli predvsem slabo kombinacijo trdote vzmeti, ARBjev, in amortizerjev. Ce si zagnan voznik, take stvari ni problem porihtat, za relativno nizko ceno.
Pa skoda da so tako hitro opustili mehanski torsen diferencial, ki jih je pomoje stal res minimalno, glede na to kaj ponuja.

Mi je pa cudno, recimo 159 je precej hvaljena kar se tice lege, medtem ko pravijo za recimo brero z isto osnovo obratno.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dejstvo je, da se brero primerja s TTjem in podobnimi malčki, kar je kot bi primerjal pitbula pa pekinezerja.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

bass napisal/-a:Dejstvo je, da se brero primerja s TTjem in podobnimi malčki, kar je kot bi primerjal pitbula pa pekinezerja.
edina alternativa na starega TT-ja je bila prav GTV, novejši TT pa takšne konkurence v alfi nima. GT ni niti blizu, ne po moči, ne po motorjih in ne po voznih lastnostih. seka ga samo po lepoti :lol:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

bass napisal/-a:Dejstvo je, da se brero primerja s TTjem in podobnimi malčki, kar je kot bi primerjal pitbula pa pekinezerja.
Sej jo je Alfa predstavljala kot športni kupe (ali pa GT da me ne bo kdo za jajca vlekel s tistima dvema sedežema zadaj ) in ne kot luskuz varianto ala A5 kamor ta avto dejansko sodi. :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

bass napisal/-a:Nič nisi neprimerno reagiral, Ozijevo kurcanje gre tudi meni že na jetra, odkar je šla GTVjka je prav naporen. Let it gooo Ozi, let it gooooo! Kup si alfo že enkrat, k si k tečna baba s PMSom, on&on&on...ne bit dosadan, čeprav sej jst bi bil tud, če bi moral micro vozit... :mrgreen:
:rofl:
Uroš napisal/-a:@Ozi "Bom rekel tašči naj neha divjati, ker ravnine res niso primerne za 159 in 70km/h "

raje jo napoti k Stepančiču in naj investira tistih 30€ za bobro opravljeno optiko in bo obraba normalna, namesto filozofiranja o ne vem kakih nestabilnostih ipd.
Nič ni filozofiranje, ampak dejstvo kar se čuti! Če si nekateri ta model sami lastite in alfo kujete med zvezde se vam iskreno opravičujem, če sem vaš ponos z prejšnjim postom prizadel. Ampak dejstvo je, da to ni bilo pri eni 159 - kaj naj potem vsakemu, ki si bo kupil 159 rečem...kul si kupil samo optiko pejd nastavit, ker v tovarni niso znali ornk nardit :doubt:
Zadnjič spremenil Ozi, dne To Dec 09, 2008 7:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

glej ne da se mi več, kot že nekaj krat rečeno če kdo želi probat mojo lahko to uredimo kadar koli in verjemi nič ni nestabilna na avtocesti ali ne vem kje, pnevmatike pa lahko izmeri kdorkoli.
Če so pa ljudje tako strašansko razočarani nad tem avtom, da ni nikoli za povedat kaj vzpodbudnega pa ne vem zakaj ne prodajo ta crap in kupijo kaj drugega. Kot že rečeno so imele ene serije izboljšano optiko ki bi jo naj uvoznik preko vpoklica uredil. Ker tega ni bilo pač priporočam da to vsak sam uredi.
Kar se pa tiče kovanja med zvezde pa pri meni nisi našel pravega. Le debata o 30 eurov vredni izboljšavi se mi zdi malo mimo.
Uroš
Odgovori
  • Informacija