Renault Laguna Coupe

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

samo moje mnenje, ampak se mi nekak zdi da je laguna coupe:
Slika

citroen C6:
Slika

PLUS

AM DB....oziroma kerikoli
Slika

še laguna rit:
Slika

se samo meni zdi očitno kopiranje? vedno, ko jo vidim v reklami od zadaj, mislim da je anglež, ko pa od spredaj, pa da je citroenčić...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Mene pa od zadaj spominja na BMW serijo 6. Sicer je pa dandanes že težko narediti avtomobil, ki te ne bo spominjal na kak drug model.

Sicer se mi pa nova Laguna Coupe zelo dopade in je prav všečen avto, medtem ko je navadna Laguna zelo grda.

Lepo da tudi pri Renaultu malo popravljajo dizajn, saj je tudi novi Megane zelo všečen.

Lp
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ta številka avtomobila je meni idealna. Torej coupe za štiri odrasle. Na primer Alfa 159 coupe... :-s
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Slike delajo krivico temu avtu. V živo je krasen, ko pelješ za ali pred njim prav tako. V kombinaciji z 2.0T motorjem pa se konkretno premika in odziva pri višjih hitrostih (AC)- preverjeno.

Zelo dober izdelek, cena pač cena za takšnega coupeja , mislim pa da tole ne bo niti približno isto izgubljalo vrednosti kot navadne lagune.
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

mene pa se najbolj fascinira njihov sistem 4 kolesnega zavijanja in vse pohvale da so koncn dali en avto s tem ven

ja vem honda je to ze mela v enmu modelu

in ja sovrazim subaru da je 4WS opustil pri njihovem konceptu SVXa, tako da je do proizvodnje prsu samo se AWD

ma mogoce kdo kje kako razlago na kakem principu deluje, prikaz delovanja ipd....karkoli
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

http://www.youtube.com/watch?v=Wh7bBQdzCFU

Potem pa imaš več teh videov pod related :)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

Pepsi napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=Wh7bBQdzCFU

Potem pa imaš več teh videov pod related :)
ceprav sm uspel ugotovit da ma ocitno nek racunalnik ki upravlja z zadnjimi kolesi, sem bolj mislu stvari kot so:
-od cesa je odvisen odklon in smer odklona zadnjih koles
-a premika kolesa s hidravliko al s koracnimi motorcki ipd....

reklame sm pa drgac ze vidu ;)
cresh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

birdy napisal/-a:mene pa se najbolj fascinira njihov sistem 4 kolesnega zavijanja in vse pohvale da so koncn dali en avto s tem ven

ja vem honda je to ze mela v enmu modelu

in ja sovrazim subaru da je 4WS opustil pri njihovem konceptu SVXa, tako da je do proizvodnje prsu samo se AWD

ma mogoce kdo kje kako razlago na kakem principu deluje, prikaz delovanja ipd....karkoli
jah point 4WS je da se tudi zadnja kolesa obračajo, kar zelo pomaga pri ovinkih ampak nič pri pospeševanju. Vsaj tko ma honda narejen. Tko da če mene vprašaš je AWD precej boljša zadeva od 4WS
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

A ni mel tud Mitshubishi Galant štiri kolesno krmiljenje svoj čas?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Udovč napisal/-a:A ni mel tud Mitshubishi Galant štiri kolesno krmiljenje svoj čas?
pa alfa passive steering za zadnja kolesa 15 let nazaj?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

tito156 napisal/-a:Ta številka avtomobila je meni idealna. Torej coupe za štiri odrasle. Na primer Alfa 159 coupe... :-s
Ta avto imaš na prodaj... reče se mu Brera... #-o
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

cresh napisal/-a:jah point 4WS je da se tudi zadnja kolesa obračajo, kar zelo pomaga pri ovinkih ampak nič pri pospeševanju. Vsaj tko ma honda narejen. Tko da če mene vprašaš je AWD precej boljša zadeva od 4WS
se 1x:
jasno mi je to da tudi zadnja kolesa zavijajo in da to nima veze s pospesevanjem.....

vprasanje je bilo: kdaj zadnja kolesa zavijajo in KAM, ker koker se neumno slisi, navadno NE delajo v nekem razmerju napram sprednjim, ampaq delajo po neki dokaj zapleteni funkciji, v kolikor ni celo cel racunalnik posvecen racunanju kaj, kje in kdaj bi premaknu

ter kako je izvedeno samo premikanje
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

In point te teme je............ :roll:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Alfa33 napisal/-a:In point te teme je............ :roll:
.....bil primerjat design lagune coupe z nekimi drugimi modeli, pa je zašlo v povsem napačno smer #-o :lol:
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

Sistem pri laguni coupe je "4Control" (sprva imenovan »Active Drive«): do dolocene hitrosti se zadnja kolesa obracajo kontra sprednjim za 3,5st(lazje parkiranje, manjsi rajdni krog do 1m napram samo prednje krmiljenim), nad 60km/h pa se kolesa obracajo v isti smeri, kar ponuja odlicno lego v ovinkih.

kako ima pa to zadevo reseno, pa ne vem (racunalnik verjetno kar fajn racuna v povezavi z ABS in ESC)!
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Odgovori
  • Informacija