Moja Bivša - R19 16V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Upam da ni nič narobe, če predstavim še mojo bivšo raketo, ki je kljub starosti še vedno eden mojih najljubših avtomobilov. Če gre pa komu v nos naj se pa tema briše.

U glavnem....

Kakšne 2 leti nazaj sem imel dosti sposojanja domačega avta, ki ponavadi ni bil na voljo ravno takrat ko ga rabiš, tako da sem začel iskat nekaj zase.

Že takrat je bila v igri alfa 145, vendar sem po parih ogledih in bolj kot ne podrtih avtih obupal nad alfo za nekaj časa. Tako sem čisto po naklučju zasledil na internetu oglas za Renault 19 1.8 16V. Oglas prodajalca:

Slika

Ker sem tako ali tako hodil v Maribor na fax, 19ka je bila pa v Laškem sva s kolegom skočila pogledat. Po ogledu in kratki preizkušnji vožnji ni blo več dileme, plačamo in odpeljemo.

Seveda ko pridem domov je blo treba takoj par slik naredit. Slike so primerne letnemu času (začetek marca) in vremenu.

Namontiral se je avtoradio (Pioneer 6800):
Slika

Potem pa poslikat:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zdej mislim da je že čas da povem kaj o avtu:

Prevoženih ko sem jo kupil, 208kkm, letnik 95, 1.8 16v 99kw, 11let je bil lastnik starejši gospod, tako da je bil in motor in karoserija v odličnem stanju, brez rje, komplet v original stanju.

Kar se tiče opreme ni imela samo abs-a, klime in pa usnjenih sedežev, ostalo je imela vse kar se je dalo dobiti pri R19 16V + bonbonček komplet črna notranjost, ki so jo imeli samo zadnji letniki 19ke.

Ker smo bli že 15 marca pa je blo treba menjat feltne smo kupil še bele žmigovce:

Slika

Krajšo antenco, ker original je kar malo prevelika:

Slika

Športni filter (na 4000rpm se je zadrla nenormalno) :

Slika

Opral smo jo, spucal, dal gor original litke, pa je že kar solidno zgledala:

Slika
Slika
Slika

Sledil je servis, menjava zadnjega lonca ki je pregnil in vžigalnih kablov, ter zajle za sklopko, ki mi jo je utrgal 500m pred domom. To je bil pa tudi edini problem ki sem ga imel z avtom starim 12-13let in 215kkm prevoženih.

Še ena slika števčka, povprečna poraba pa glede na mojo takratno vožnjo presenetljivo nizka.

Slika

Naprej smo se pa spravli na notranjost, komplet osvetlitev je šla v modro (slaba slika):

Slika

Prej:
Slika
Slika

Potem:
Slika
Slika

Sedeži so original iz ene razbite 19ke ki je šla za dele, dobil sedeže za 100€. 8)

Mal je blo treba tud muziko zrihtat, po večkratnem spreminjanju, je bla tole končna verzija:

Impulsov prednji sistem, stealthov ojačevalec, caliber kabli...

Slika

Tegale pioneerja 305f...

Slika

Je kmalu zamejal Dragster, 15" 8) :

Slika

Dobil sem še original podalšek na sredini odbijača, ki mi je manjkal:

Slika

Ker nisem ravno pristaš kroma, sta šla prednji znak in antenca v črno, za moje pojme je avto zgledal veliko bolše.

Slika

Pa še ena iz srečanja, par 19tk na kupu.
Slika

Potem je bil spet čas za servis, 400€, vsi 4 diski + ploščice, vsi 4 ležaji, olje filtri, se je kar nabralo...

Pa še par zadnjih slikc, kakšen mesec, mesec pa pol preden sem kupil 166ko.

Slika
Slika
Slika
Slika

Stara želja po alfi se je počasi spet prebujala, tako da sem začel gledat za alfami, ampak ni bla več na tapeti 145 1.4, če bom menjal grem na V6, drugo sploh ni alfa. Na netu sem že prej enkrat spremljal ambrotovo ki se je prodajala, ko sm zbral denar, pa pogledat, in to je blo to.

19ka je mogla kraljici odstopit svoj prostor.
Slika

Čez dva dni je 19ko odpeljal kolega in se pri 245kkm, še vedno vozi brez problemov, res hvaležen avto.

Sicer pa če bi bilo doma malo več posluha (prostora je zadost), bi 19ka ostala doma in bi se zrihtala za "vikend ride", pa se ni izšlo.

Zdaj uživam z alfo, upam da bo laufala vsaj pol tolko dobro kot 19ka, če pa ne pa grem še zmeraj lahko po drugo 19ko. :lol: :lol:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

še en bivši renojevc :mrgreen:

lepo si imel, tudi jaz sem bil z svojim cliom zelo zadovoljen, vendar je za razliko moj še zmeraj doma, vozi ga punca :D
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-vso spoštovanje do tvoje 19-ke (novejši modeli se itak po kvaliteti ne morejo primerjat s njo),ampak prav si se odločil,alfa je le alfa :wink:
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

lepa zgodbica :) bi lahko že skoraj knjigo napisal hehe. Tudi pri nas se je že kar lepo št. renojev obrnilo.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tile 16 ventilarce so bile fine zadeve, drugače si imel pa lepo spedenano =D>
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

tud en kolega je meu tole, zdej ma bmwja pa vcasih se zmeraj malo pogresa 19ko:)

tvoja pa zlo lepa
marius
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Sep 09, 2007 1:15 pm
Vozilo: AR156 2,4JTD 2000
AR156SW 2,4JTD 2001
AR147 1,9JTD 2002
AR Spider 2,0T.S. 1998
Kraj: Prevalje

Renoja ne moreš pogrešat, Alfo pa zelo. Moje mnenje!
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

lih tko k lahk eni alfo lahko drugi "renoja". eni pa spet kej druzga... cmon to je klub ljubiteljev alf ne pa sovraznikov kar ni alfa :lol:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

rokkas napisal/-a:lih tko k lahk eni alfo lahko drugi "renoja". eni pa spet kej druzga... cmon to je klub ljubiteljev alf ne pa sovraznikov kar ni alfa :lol:
Word :wink:
marius
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Sep 09, 2007 1:15 pm
Vozilo: AR156 2,4JTD 2000
AR156SW 2,4JTD 2001
AR147 1,9JTD 2002
AR Spider 2,0T.S. 1998
Kraj: Prevalje

Imel sem Renoje, nisem postal ljubitelj te znamke in za nobenim mi ni bilo žal. Samo pravim pa, da Alfa je le Alfa in ta ti resnično priraste k srcu kljub nekaterim pomankljivostim.
P.S. Se opravičujem, da smetim tvojo temo o 19.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

marius napisal/-a:Imel sem Renoje, nisem postal ljubitelj te znamke in za nobenim mi ni bilo žal. Samo pravim pa, da Alfa je le Alfa in ta ti resnično priraste k srcu kljub nekaterim pomankljivostim.
P.S. Se opravičujem, da smetim tvojo temo o 19.
Ni panike, debatirajte, samo da ne preraste v kregarijo.

Sicer pa ma vsaka svoje prednosti. 166ka je veliko bolj prostorna, udobna kljub temu da je spuščena, veliko hitrejša po ravnejših cestah. R19 pa kljub letom moram rečt da bolj zanesljiva, boljši feed-back na volanu kot 166ka, VELIKO hitrejša po bolj ovinkasti cesti (166 prevelika, pretežka za ostre ovinke) .

Zame idealna kombinacija bi bla, da bi imel obe doma, pa 166ko za daljše ture, R19 pa za kakšen giro po kakšni ovinkasti cesti, pa za lokalne relacije.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
xfxpwnz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 425
Pridružen: Po Jul 21, 2008 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Zadnja slika mi je zelo vsec :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi jaz sem bivši renojevec in ravno R 19 je bila razlog za to - leta 1995 sem si privoščil novo 1.4 limited bele barve. Prebarvati sem dal ogledala, čez kakšno leto je sledilo nižanje in gumijasti "spojlerček" na prednjem delu. Za platišča ni bilo denarja, ker sem sem imel kar visoko mesečno anuiteto kredita za stanovanje (7 let), pa je bila še vseeno zelo všečna. Po nižanju se je peljala mnogo bolje. Pri opremi pa sem pogrešal samo klimo.
Tudi meni se je kar priljubila in takega avta ne pozabiš kar tako....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Kar všečna tale 19-ka, gre pa tud fajn me je kolega peljal en krog
Odgovori
  • Informacija