Škoda Roomster

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pozdravljeni!
Moja soproga prodaja omenjeno škodo, ki si jo lahko pogledate tukaj: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3077762&show=1
Mi jo je resnično škoda, ker je uporaben in dober avto, a kaj, ko si želi manjšega in varčnejšega.

Kupuje pa grande punta, in sicer 1.3 dizelna, z 90 KM. Zanimajo me vaše, prijateljeve - zanesljive izkušnje z omenjenim modelom. Nekaj sem sicer bral na fiat klubu, predvsem me je turbina malce spravila v dvom - v cevi pred turbino naj bi se nabiral kondenz, ki lahko povzroči, če le-ta zmrzne, okvaro turbine.
Veste kaj o tem?
Alternativa je tudi novi clio 1,5 dci (82 KM), kateri je po vašem mnenju boljši, zaneslivejši?

Hvala za vsak vaš nasvet!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Meni je še na starem puntu (l.2004) povilo lopatice zaradi kondenza. Takrat sem ga kupil iz druge roke in ni bil opravljen obvezni vpoklic ali pa pri Veitu niso bili pozorni na to. Gril iz NM mi je takoj povedal zakaj se je to zgodilo. Sedaj naj bi imeli v cevi nekakšno mrežico, ki to prepreči.

Sedaj imam corso 1.3 cdti, ki je dvojčica grande puntota. Poraba od 4,7 do 5.5, sedaj ima 60.000 km. Pri 3.000 km me je skoraj poustila na cesti zaradi konektorja za pedal za plin, odkar so to uredili pri avtotehni Vis LJ (v NM se jim tudi sanjalo ni zakaj gre), ni bilo nobene težave več kar se tiče vožnje. Pregorela je še ena črtica za odtaljevanje zadnjega stekla in to bi bilo to.

Je pa corsa z 90KM resno podhranjena za moj okus. Stari punto z 75KM mjet-om in 5 prestavami je bil po občutku bolj poskočen.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Hvala, Alfaspider, za izkušnjo iz prve roke. Ali je ta mrežica, ki si jo omenil, na vseh letnikih grande puntih? Pri corsi so menda to težavo (kondenza) rešili z manjšim premerom vhodne cevi v turbino. Verjetno so pospeški malce slabši zaradi teže avta, stari so bili lažji, a tudi manj varni.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Moja punca vozi Puntota mjet 90ps in je zelo ok. Kupila sva ga precej pod ceno, ker je imel okvaro na menjlaniku. Ležaj v 6ti prestavi je tulil. S ceno popravila sva prišla nekako na tržno ceno (oziroma še vedno malo pod), sedaj pa avtek služi kot je treba.

Trenutno 90k km in na 16tkah zadovoljive vozne lastnosti, poraba zmerna okoli 5.5l/100km in užitek v vsej dodatni opremi. Blue&me je itak zakon, Hill holder in asr pa tudi mnogokrat v pomoč. Pri speljevanju v hrib seveda, za asr pa upam, da ga punca ne testira prevečkrat. :)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Odgovori
  • Informacija