Avto do 13.000 eur?

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Torej ,če bi zamenjali znamko za kaj bi se odločili do 13.000 , obvezno karavan!
A4-ko B7 model, 407 , V 50 , passat.

Lp
Zadnjič spremenil soso, dne Ne Sep 20, 2009 9:13 am, skupaj popravljeno 1 krat.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-opa,boljša služba :?: :D
-no,za 13000 bi jaz razmišljal o novem avtu,res da ni glih v "željenem" razredu,ampak novo je novo,ne pa 100 000 in več km :doubt: :wink:
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

tudi sam sem kupoval v enakem cenovnem rangu... izkušnje z nakupom:
A4 B7 ne boš dobil za tak dnar z spodobno opremo, če pa ja bo pa imela veliko km. Enako velja za passat 3C, ki je sicer 1000-1500 eur cenejši. 407 so mi vsi odsvetovali, ker naj bi bilo veliko okvar-napak. Volvota ne poznam, tako da tukaj ne morem povedat kaj primernega, za 159 pa so tudi enako kot a4 - ali predragi ali brez opreme...
Kolega uvaža vozila po naročilu. ima zanesljive vire vozil - torej z preverjenimi km in garancijo za vozilo. Če te ne moti da ima avto (predvsem a4 ali passat) prevoženih 140000-170000 km, mi javi pa ti dam njegov kontakt, pa se lahko dogovorita, boš prišel sigurno ceneje skozi kot pa če kupiš vozilo pri nas z rizikom da je vozilo bilo poškodovano ali z prevtenimi km...
seveda se bo nekdo opičil v odgovor in povedal da naše prodajalce ne cenim in da niso vsi napizdovalci... žal jim enostavno ne zaupam in raje grem sam po vozilo v tujino..
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfafil napisal/-a:-opa,boljša služba :?: :D
-no,za 13000 bi jaz razmišljal o novem avtu,res da ni glih v "željenem" razredu,ampak novo je novo,ne pa 100 000 in več km :doubt: :wink:

Mah kaki :), 10x rajši 159ka kot novi Grande Punto. Tu sploh ni primerjave - udobje, materiali, lega, oprema, itd...


soso: Kaj zdaj ti točno hočeš? Če te zanima kaj o Alfi 159 vprašaj to v temu primernem delu foruma. Ker mene res ne briga, če ti kupuješ avto in zdaj tu naštevaš kateri so potencialni modeli.

Če pa hočeš, da ljudje vidijo, da si sredi nakupovanja avta pa pojdi pisat blog, ali pa na FB objavi, da kupuješ avto. Sem prepričan, da bo dosti ljudi tam to zanimalo.

Pa ne zameri, nočem biti nesramen, ampak nevem kaj je namen, da odpreš temo in napišeš kaj ti trenutno počneš v življenju. Sploh nisi zastavil nobenega vprašanja.

S potencialnimi avti naredi testne vožnje, enega od teh kupi in ga predstavi če hočeš, na kateremkoli forumu ti srce poželi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

-alfafil, služba že 3 leta ista :D
-mikkaa145 sem že razmišljal tudi o tem ,da bi ga uvozil se kr malo pozna pri ceni, čeprav bom prvo probal poiskat kupljenega pri nas. Če se odločim za uvoz pa hočem bit zraven - se slišiva za kontakt.Hvala
- lizard tudi sam nočem bit nesramen, vendar če meni tema ni po godu jo enostavno prezrem. Bom pa za tvoje veselje malce spremenil temo in dugače zastavil vprašanje.Da bi pa hotel ,da ljudje vidijo ,da kupujem avto pa nimam nič od tega ,saj na forumu osebno poznam samo dve osebi in je verjetno ljudem vseeno ,če imam jaz novi avto ali ne ,saj itak ne bodo imeli nič od tega jaz pa lahko dobim kakšen dober nasvet/predlog. Težko se je danes odločit kateri avto kupit je preveč pleha na izbiro.In
zakaj sem zastavil tako vprašanje?Ker me preprosto zanima za kaj bi se odločili namesto alfe. Teste bom pa itak naredil

Lp

P.S. Spremenjeno :wink:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

407
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

No prav, pa ti povem iz prove roke. Passat (sploh ni konkurent Alfe 159) in Audi A4 B7 enostavno nista primerljiva z Alfo 159. Peugeot pa je pravtako konkurenca Passatu in ne Alfi 159.

Med naštetimi je Alfa enostavno razred zase, tako da sploh ne sodijo zraven. Audi je še najbliže, ampak je osnova avta že zelo stara in ima Alfa že samo v notranjosti konkretno bolj "nobel" občutek, bolj sofisticirano podovozje, boljše dizle, neprimerno višji nivo varnosti, in konec koncev je vsaj milijon krat lepša. Upam si reči, da ja tudi prostornejša, ker B7 ima katastrofalno malo prostora.

P.S. Aja Alfo 159 si črtal iz potencialnih bodočih avtov. No potem pa predlagam obisk VW, Audi in Peugeot foruma, bojo znali precej več povedat kot mi tukaj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no,za cca 13 000e dobiš tudi bravota,pa še koga pri konkurenci,v glavnem jaz bi 90% razmišljal o novem avtu,ljudje smo si pač različni,eni bolj reacionalno razmišljamo :doubt: :wink:
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

A Fiat Bravo je karavan :?:
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Alfa33 napisal/-a:A Fiat Bravo je karavan :?:
-pa dobro,saj sem napisal,da imajo tudi kaj pri konkurenci,tudi karavane
-moj post je mišljen bolj kot kaj je boljše kupiti za cca 13 000e,staro kar nekaj let,s xy km ali novo,pa magari manjše
-mogoče se ne držim teme,ampak nekako se pa navezuje na temo :doubt: :wink:
-13 000e ni malo denarja in zdi se mi škoda zapraviti ga za večji avto neznane zgodovine,večinoma čez 100 000km,kot kupiti nekaj manjši in nov avto s večletno garancijo :doubt: :wink:
-za kaj takega se bi jaz osebno odločil,samo pod pogojem,da mi je avto poznan in ima max 60 000km
-oprosti soso,vprašal si za mnenja in to je moje mnenje,želim ti veliko sreče pri izbiri :wink:
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Kaj pa fiat croma 2.4jtd?

Velik, močan, poceni.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

-alfafil ti je oproščeno ,ker si glih ti :wink: off: Od kdaj si pa motorist?
-Grilzz croma hmmm... Mi ni preveč všeč
-lizard a je blo to tak težko že prej napisat :wink: . Alfe nisem primerjal z ostalimi avti in tudi še ni čisto izključena , strah me je samo ,da ni ista kot ostale do sedaj, dokaj nekvalitetni materiali,nenatančna izdelava, po 100.000 km naselitev čričkov in škripajoča ter pokajoča plastika, polno enih hib.MOrem poiskat eno ,ki ma vsaj 150.000 prevoženih pa naredit testno. Ravno to me je pripeljalo do tega ,da bi bilo za probat še katero drugo znamko. Doma smo imeli passata 93 l. bencin, 260.000 prevoženih in to si res samo vozil , čričkov, pokanja in škripanja pa pol manj kot moja 156.
NA tem forumu sem vprašal zato,ker je totalno nevtralen glede drugih znamk in pa morda se najde kdo ,ki si pri hiši lastijo enega izmed naštetih pa dobim odgovor iz prve roke.
Tolko zaenkrat.
Lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Glede A4. Doma imamo A4 Cabrio sicer B6, ampak je itak enak B7, saj je B7 v bistvu samo face lift B6ice. Lahko povem, da ropota cela kabina ko greš čez luknje. Sicer niso to črički, ampak mene moti. Res je pa tudi to, da imajo Cabriji slabšo togost karoserije, torej se le ta bolj zvija in posledično vsi spoji zaradi tega bolj trpijo, svoje dodajo verjetno še 18 col gume. Lahko pa da je pač bila smola pri nakupu in so ostali Auidji tihi kot miš.

Mene to moti, mati pa sploh ne opazijo :)

Glede 159ice, pa je, vsaj za moje pojme zelo solidno sestavljena, od Passata denimo, na pogled precej bolje. Tudi materiali so v 159ki klaso višje kot v Passatu. Kako je s črički pa naj povedo lastniki, mislim, da se pa zaenkrat noben ne pritožuje.

Sicer pa pojdi na testne vožnje, boš še največ izvedel.

P.S. Ni težko nič takega napisat, ampak ko si odprl temo se je zdelo kot da berem dnevnik in ne post nekoga, ki išče pomoč. Lasneje si to seveda spremenil.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Soso: Moj predlog je (kljub tvoji skepčnosti) AR 159 SW.

Proti 156ici, je Alfa 159 kvantni preskok v končni izdelavi in materialu. Praktično edina serijska hiba, ki jo imajo, je volanska letev. Le-ta ob okvari začne oddajati neprijetne pokajoče zvoke pri obračanju volana. Kot popravilo jo je potrebno razdreti, očistiti in namazati...
Črički: pri meni se zelo redko (ob vročini) pojavlja rahlo "pokanje" med spojem armature in desnim A stebričkom, kot bi se drgnila. Ampak, kot že napisano, pojav je res redek in še ta po parih km izgine.
To so moje slabe izkušnje z njo. Kako je pri ostalih lastnikih, ne vem. Mogoče bo še kdo kaj napisal.

Predlagam ti testno vožnjo. Najbolje da zaprosiš kakšnega forumaša iz tvojega okoliša (Uroš, danijelmlakar, Ali,...).
Ampak te opozarjam - bolezen 159ice je zelo nalezljiva... 8)

Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-od kdaj sem motorist :?:
-v bistvu že od zgodnje mladosti,če štejem mopede :wink:
-tega imam od aprila letos,kakšni so občutki,to samo motoristi vedo :wink:
Odgovori
  • Informacija