če crkne Xenon luč?

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

evo, sej bi prašu na audi forumu, sam kaj k tm nimajo pojma, usaj do zdej mi noben ni še konkretno odgovoru na nobeno tehnično uprašanje..

ravnokar sem ugotovu da mi na audi a3 2004 letnik (originalxenon) ne sveti leva srednja xenon luč..

kaj zdej to pomeni, da bom moru celo luč menjat, al samo kakšno varovalko zamenjat...

hvala ze u naprej
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

poglej kako je z varovalkami, drugace pa ne rabis menjat cele luci, lahko menjas samo zarnico, ce je tako anrejeno, ali pa komplet z balastom, ce se ne dobi posebej-se nekaj- ce je posebej balast in zarnica, lahko da je tudi balast hin, probaj dat zarnico na drugo lampo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

enkrat dela k da ni nc narobe enkrat pa crkne me dvoznjo naprimer.. stik kaksen?
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pomoje je posledica pregrevanje balasta. bos videl zdj ko je malo bolj mrzlo ce bo kej crkvalo.
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

isto crkuje...
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz bi zamenju zarnice... levo->desno in desno->levo. In ce pol se vedno crkuje ista zarnica kot pred menjavo, pol je al kaj z balastom ali pa kak slab stik.

LP
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

aha, stekma, a je menjava xenon zarnice komlicerana al je podobna kot pr navadnih...

ok naprimer da ugotovim da je treba zarnico menat.. na audiju pride okol 350 eur, to niti slucajno ne mislm dt, se raj brez pele, al pa si monteram eno magelit-ko na haubo...

kdo ve kje so pocen xenon zarnice, in a so za use aute enake?
Slika
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

zadnjič v anetu v lescah sem gledal da ima nadomestne xenonke, pa niso drage. sam vedt morš kok K je žarnica
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

pa tudi tip.....menjaj žarnico.
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

evo, vzrok je bla dotrajana zarnica...

nek znanec mi je predlagal original, saj ni nujno da bo ponaredek imel isto "barvo"..

za audi je bila original 90 eur, menjava 30 sej je moral snet odbijac.. prokleti audiji
Slika
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

imaš pa brihtne prijatelje ni kaj... ](*,)

upam samo da ti ni svetoval da MORAŠ menjat obe žarnici in da sta obe bile 90 eur !

Žarnice je pač vseeno kake firme so, samo da ni neko kitajsko sranje, ker tisto res crkuje. Pr men lahko dobite žarnice zelo ugodno, kvaliteta pa je primerljiva tistim ki jih prodajajo prodajalci kot "original".
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

@mika , ta po tvoje brihten znanec mi je sam od sebe predlagal naj kupim zarnico prek bolhe ali pa v ksni online trgovini da so tam najceneje, me je pa opozoril naj bo taprava K - nevem kaj , jaz sem rekel ce on ve za kasne ponaredke in je rekel, da neve, on pa lahko dobi original za 90 eur ker dela na verovskovi.

nazadnje ko je se foter na istem autu menjal zarnico na pooblascenem servisu je dal zanjo 350eur skupaj z delom...

za tistih 20-30 eur, se men ni dalo zajebavat se pa klicart, ker ce ta cajt porabim za nekaj koristnejsega ubistvu zasluzim vec kot 30 eur...

zato sem po kratkem razmisleku rekel naj kar oroginal montira ce je ze pri roki in ne kompliciram...

za vse skupaj sem placal 120 eur, namesto 350 kolikor bi bilo na uradnem servisu (nikoli na svetu nebi dal 350 za menjavo zarnice, raje si kupim drug auto za 350 eur)

sedaj vem da bom pri tebi prisel za 30 eur ceneje na material, in ce mi ga lahko v 1 uri dostavis bom tudi kupil naslednjic zarnico pri tebi...

nekaj kar bom pa 100% kupil pri tebi so pa kromana vzvratna ogledala za mojga avdija;)

trgovino mas prsezem na mater- do jaja, resno, razmislam tud o maski brez znaka, sam to je ze pol mal pretiravanje... S-line ma v originalu krom ogledala zato bi le to spremenil...

hvala drgac na nasvetu, sam jst sem se odlocil kar je najbol narionalno bilo zame v tstem trenutku
Slika
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

no jaz sem imel philips D2S žarnice po 30 eur (mi jih je zmanjkalo)...
Če je pa je to tista z škatlico na zadnjem koncu žarnice tiste pa so caa 50-60 eur.

Pri ceni ene žarnice res ni velika razlika, je pa razlika očitna pri dveh..

Nevem pa zakaj nisi menjal obeh, saj če je ena dotrajana, drugi tudi več veliko ne manjka da bo začela izdihovat...pa bo spet strošek menjave...

Tist K, to pa je tudi drugi razlog zakaj menjati obe žarnici hkrati, nova sveti drugačne barve kot 2 ali več let stara.

Za pokrove se priporočam ja :D so na zalogi..
maska pa je tista ta velika ? tiste tudi so... cene pa od 150 do 200 odvisno od barve. Če je pa mala maska (MA08), tista je tud na zalogi .

BTW tudi za alfe se dobijo srčki, lepše športne oblike ... :)
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Odgovori
  • Informacija