Sorento 2010

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori

Če bi kupovali novo Alfo, ali bi bil SUV opcija (razred x5) ?

DA nov
7
12%
DA rabljen
10
17%
NE
41
71%
 
Skupaj glasov: 58
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Uroš napisal/-a:@seby7 žal mi je da ne razumeš bistva te teme. Ne gre za nobeno tarnanje še vedno sem alfist, tako kot tudi kolegi ki pišejo v tej temi. Alfa je vedno bila trendovska! :wink: Gre le za to, da obstaja velika bojazen da bo ob politiki AR ki ima vedno povprečno v prodaji 2 modela in enega v rezervi ta znamka odšla na smetišče zgodovine. Tega se bojimo in ne želimo !
Je pa že veliko drugih tovarn umrlo kljub njihovi bleščeči zgodovini.
Jebiga trendi so takšni da je potrebno ponudit več kot 2 modela da lahko živiš. AR pa še zdaleč ni butična firma ki bi lahko živela od takih ki kupujejo rabljena vozila in jokajo kako naj ostanejo nekomercialni. Pa da se mi ne bo kdo zdaj obesil na zadnji stavek ker je mišljeno globalno !
Tovarne se zapirajo, žal !
bodo pa indijci kupili FLAR :D
pa DaSilva bo delal za njih :lol:
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

p.s. Ga gledam vedno, saj imam izgled foruma še vedno ta star, tako da Kamal vedno čepi zgoraj levo :)
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

seby7 napisal/-a:
Suv ni nič bolj ni uporaben kot kak večji karavan, kar se prostora za prtljago tiče. Glede sedenja odzadaj v X3 ali X5 pa raje nebi izgubljal besed.
Aja, pa Gtv ni namenjen prevozu prtljage ali pa več kot dveh oseb. Če se tebi zdi neuporaben zaradi tega je bolje, da ga sploh nisi kupoval :wink:
:roll:

A se ti slučajno sam s sabo pogovarjaš?

On/off topic:

Anketa je malce zgrešena, alfa bi morala glede na trenutno situacijo, ponuditi avto kot je ix35, če ga lahko korejci skoraj z vso opremo naredijo za cca. 25k€, zakaj ga neb mogla alfa za 30k? ne pa neki konkurenci X5, resno, kdo bi pa kupu alfinga prvega terenca za cca. 60k€, korejci so se vsaj naučili terence delati s prejšnimi generacijami in so se močno razvili, tako da lahko močno konkurirajo v srednjem razredu velikih terencev.

Moram pa rečt, da me nebi nič motilo, če bi bila alfina značka namesto hyundaia na ix35-ki.

Verjetno se trenutno zdi moja izjava kot bogokletstvo in me bo kdo napadel... po drugi strani, pa bi verjetno, če bi alfa isti avto, z drugo značko in imenom, pred hyundaiem izdala, hvalil kako je lepa pa über alfa... Tolk o tem
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

StReEt AlFa napisal/-a:
seby7 napisal/-a:
Suv ni nič bolj ni uporaben kot kak večji karavan, kar se prostora za prtljago tiče. Glede sedenja odzadaj v X3 ali X5 pa raje nebi izgubljal besed.
Aja, pa Gtv ni namenjen prevozu prtljage ali pa več kot dveh oseb. Če se tebi zdi neuporaben zaradi tega je bolje, da ga sploh nisi kupoval :wink:
:roll:

A se ti slučajno sam s sabo pogovarjaš?

Kaj ti ni jasno?
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Moram, da malo zmešam drek :mrgreen:

Bljek :wink:
http://www.algerlablanche.com/thematiqu ... orento.jpg

Nekaj časa nazaj sem gledal eno oddajo (pa nisem več siguren katero) kjer so opravili anketo med lastniki terencev in ugotovili, da se jih več kot 80% še nikoli ni zapeljalo niti iz mesta oz asfaltne ceste (kaj šele na makedam, gozd, v vukojebino). Ko govorite o uporabnosti SUV-ov, potem glejte širšo sliko uporabe, saj se takšnia avti sigurno ne delajo za vožnjo po krasu in prekmurski ravnici med poljami koruze. Jih pa imajo pri nas policaji za vožnjo po Mariboru in še verjetno kje.
Uroš napisal/-a:ko se ti jebe za luknjaste slovenske ceste, ko ti je vseeno za 10 cm visoke pločnike na katere ne moraš parkirat,
OK, slo ceste so nekaj posebnega...makedam je boljši, pa se vseeno vozimo z alfami po njih. Na pločnike se pa ne parkira :wink:
Ozi napisal/-a:in seveda nekaj kar je marsikomu zelo pomembno "btk attitude", ki si ga kamot z takim avtom privoščiš.
Am...a ni btk attitude naloga pregrešno dragih avtomobilov ala Rolls Royce in Maybach itd? Delavci nimajo za jest, ti pa si Roycea kupiš - boli te k****! Če parkiraš na pločniku, te je strah gosopda redarja in njegovega plačilnega naloga :lol: OK, edino če greš k urologu in te res boli k. pa ni parkplaca in ga postaviš na pločnik - potem ja :lol: Je pa vseeno nedovoljeno...

In ja, edina akcija, ki jo takšni terenci izvajajo povečini, je parkiranje na pločnikih. Če kdo hoče, grem jutri malo po MB pa jih sigurno najdem min 10 v 1 uri...
Streetalfa napisal/-a:Kaj ti misliš, da bi bil alfin terenec "spuščen" in imel nizkoprofilne gume?
A ti misliš, da ne bi bil? :lol:
Ljudje ki jih imajo samo za statusni simbol in se vedno sami vozijo samo po obvoznici...to je pa enako kot čefurji pa bmw
Am, takšnim ljudem se reče slovenec, ker za slovenca je avto statusni simbol (pa naj bo fičo ali BMW, le da ima en negativno, drugi pa pozitivno asociacijo)
LaserJamm napisal/-a:če so SUvi res brezvezni in neuporabni.
Če niso, potem pa mi naštej 5 stvari, ki jih tipičen Münchenčan dela s svojim terencem... :-k
LaserJaMM napisal/-a:Zakaj pa ti voziš GTV in ne Ford Puma?
Ker je GTV za moške, puma pa za pičke :P (zdaj sem pa jaz sebyjev odvetnik...to bo keša zopet!) Samo resno, si ti človek videl, kako Puma zgleda :? Kot avtomobil, ki je bil spredaj udeležen v nesrečo z divjo živaljo...GTV ima tudi svoje prednosti.
LaserJaMM napisal/-a:v USA jih vozijo od nekdaj, v EU se je začelo ko sta Merc in Bmw dala na trg ML in x5...
ZDA situacija je neprimerljiva z Evropsko ali kero drugo. V ZDA se prodajajo avti, ki so (pre)veliki, udobni in ni važno, koliko pijejo (ob njihovih cenah bencina), poleg tega se bolj ali manj vozijo po popolnoma ravnih cestah kilometre in kilometre. Pri nas pa se gleda na porabo bencina, uporabnost, praktičnost, lepoto, notranji dizajn, varnost, zavarovanje, emisije itd itd. V Angliji veljajo (dragi in bolj prestižni) SUV-i še zmeraj za statusni simbol - vozijo jih bolj ko ne premožni nogometaši iz neznanega razloga. In pa Škoti ter Valežani, ko grejo ovce gledat :lol: Pa ne vem, če ima v bistvu kaj dosti veze s tem, da je kao terenec - po moje je bolj takšen avto pokazatelj lastnikove osebnosti (ali mu manjka pozornosti, ugleda, občutek velikosti, kompenzacija za nekaj...bi Freud znal kaj povedat na to temo in jo povezal z neko fiksacijo)

Ameriški takoimenovani terenci pa pravzaprav to niso; spadajo v podmeno poltovornjakov (half-truck, truck, angleži mu pravijo lorry, kar pomeni dobesedno tovornjak (TAM-ič)) - razen seveda evropskih in japonskih SUV-ov.

Drugače pa: SUV - Sports and Utility vehicle - športno-delavsko vozilo. Zame je pravi terenec kakšen Nissan Terrano, pa Niva, pa kak podoben (o teh sem se mel možnost prepričati na lastni koži in so me presunili; tudi Niva, ja, zaradi svoje enostavnosti in rje); zagotovo pa ne X3, X5 in Q7. So že večkrat dokazali, da to niso.

Malo karikirano, pa vseeno: http://www.youtube.com/watch?v=u2LLMxlkT-Y
je pa pač GTV za moje pojme neuporaben avto. Pa je avto u piko k nov...pa ne morm niti golf palc dat notr....
Če bi se o GTV-ju podučil, bi vedel, da ni bil narejen za ljudi, ki igrajo golf. To je domena Audi TT-ja. Če pa meriš uporabnost avtomobila z možnostjo pakiranja golf palic v njega, pa nevem, če je to pravi kriterij za oceno. Drugače pa GTV - gran turismo veloce - hiter grand tourer.
StReEt AlFa napisal/-a:alfa bi morala glede na trenutno situacijo, ponuditi avto kot je ix35
Ne, alfa bi morala ponuditi takšen garancijski rok na nova vozila, kot jo ima KIA, pa čeprav je en velik bulšit, ko bereš drobni tisk. Samo tako bi se lahko otresla imidža znamke, ki se pokvari takoj, ko avto zapelješ iz salona. Če ti vžge. Samo tako. Naslednji korak bi moral biti seveda revolucija pri svojih pooblaščencih in nato še zapolnitev vseh segmentov, ki so prestari in se še zmeraj prodajajo ali pa jih ni (ni prave 166 naslednice, GT, roadster, kakšna cabrio izvedba razen spiderja). Skratka izdelava seksi, hitrih avtomobilov. Je SUV alfa pravi odgovor za finančno rešitev znamke? Ni šans. Kamal je zastarel, tista dvignjea 147 tudi. Ostane tako samo še izdelava popolnoma novega modela, za kar je spet potreben kapital in vlaganje in 2-4 leta razvoja. Medtem časom bo tale SUV zopet za vsemi ostalimi in ne bo konkurenčen nikomur, stal pa bo enako kot kak X3, ki ga pa nemec v 99,99% ne bo kupil, ker mu bo AutoBild & Co svetoval nakup bavarca. Simple as that.

Vseeno se mi zdi, da pa je Giulietta kar pravi korak po dolgem času v pravo smer - poleg seveda MultiAira in TBi-ja. Vsaj nekaj.

Naslednji pa je itak 3.0 TBi, ki bo sekal :ylsuper:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Ozi napisal/-a:in seveda nekaj kar je marsikomu zelo pomembno "btk attitude", ki si ga kamot z takim avtom privoščiš.
Am...a ni btk attitude naloga pregrešno dragih avtomobilov ala Rolls Royce in Maybach itd? Delavci nimajo za jest, ti pa si Roycea kupiš - boli te k****! Če parkiraš na pločniku, te je strah gosopda redarja in njegovega plačilnega naloga :lol: OK, edino če greš k urologu in te res boli k. pa ni parkplaca in ga postaviš na pločnik - potem ja :lol: Je pa vseeno nedovoljeno...
Na hitro, ker nisem ostalega še prebral - ne! :wink:
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

LaserJaMM napisal/-a:Jest sm garancijo doplačal za 4 leta star avto... pa ne za 2000€
A ti je dealer organiziral garancijo ali so jo sam? Če sam, kje, kakšne so izkušnje (uvelavljanje)?

In seveda, how much :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ostalih zadev ne bom komentiral ker je itak brezveze ker vsak tupi po svoje. Vsakmu svoje. Men je GTV rang avta neuporaben, Suv mi pa je fenomenalen in glede an to kolk Gtv alike avtov se voz okol in kolk Suvov.. Glede amerike pa njihovih voznih značajev ne bom.. sem živel v kanadi in usa in vem s prve roke stvari in se mi res ne da razlagat.


Slehernik.. dealer mi je organiziral. Lahko bi jo pa tud sam preko nekoga s foruma. Več na zs. Uveljavljanje? Nisem nič uveljavil ker vse štima. cca 300€.

LP,

Blaž
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ozi je itak znan po polkrožnih obratih in btk odnosu :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

alfa_samec napisal/-a: Am, takšnim ljudem se reče slovenec, ker za slovenca je avto statusni simbol (pa naj bo fičo ali BMW, le da ima en negativno, drugi pa pozitivno asociacijo)
Eh no, s tem ni nič narobe. Za cel tisti del sveta, ki ni prereven, je avto statusni simbol. Pred avtom je bil pa konj statusni simbol. Samo pri nas smo dovolj bogati šele od fička naprej.
alfa_samec napisal/-a: ZDA situacija je neprimerljiva z Evropsko ali kero drugo.
Hm, ampak njihove trende pa kopiramo. Avto za vsakogar (pri nas fičo, v USA Ford T), velikost (vsaka generacija je večja), karavane, SUV-e... Razen smrdeči dizli so Euro pogruntavščina :mrgreen:
alfa_samec napisal/-a: Pa ne vem, če ima v bistvu kaj dosti veze s tem, da je kao terenec - po moje je bolj takšen avto pokazatelj lastnikove osebnosti (ali mu manjka pozornosti, ugleda, občutek velikosti, kompenzacija za nekaj...bi Freud znal kaj povedat na to temo in jo povezal z neko fiksacijo)
Sori, ampak tale ugotovitev lahko še bolj velja za zaljubljence v alfe kot za latnike Sorenta. Če kaj, je alfa nakup za dušo, ne pa racionalna presoja - lepota, zvok in iskanje tveganja (hitrosti in ovinkov) so bolj za Freuda kot velik prtljažnik, pregledno sedenje, kljuka za prikolico in 7 let garancije.
alfa_samec napisal/-a: Ne, alfa bi morala ponuditi takšen garancijski rok na nova vozila, kot jo ima KIA, pa čeprav je en velik bulšit, ko bereš drobni tisk.
S tem delom se pa čist strinjam. Konkretno, moja si noče več sposodit mojega avta, ker se boji, da bo kje ostala. Čist zgrešeno seveda, ker še ni odpovedal, samo lučke jo begajo (1*Have engine check, 1*DPF, nekajkrat ABS unavailable, VDC unavailable, Hill holder unavailable). Pa bi bila dobra potencialna stranka, Julija ji je všeč pa kadar kupi, kupi nov avto. To je imidž izven ozkega kroga ljubiteljev AR, ki bi ga bilo treba izboljšat
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Alfaspider napisal/-a:Ozi je itak znan po polkrožnih obratih in btk odnosu :)
Renegade :rofl:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Sori, ampak tale ugotovitev lahko še bolj velja za zaljubljence v alfe kot za latnike Sorenta.
Velja za vse lastnike avtomobilov nasploh. Vsak človek, ko kupuje avto, ga kupuje zaradi določenih potreb, ki naj bi jih ta njegova premikajoča se škatlica zadovoljila; pa naj bo to GTV v katerega ne grejo golf palice ali pa racionalni in oh in sploh Sorento.
LaserJamm napisal/-a:glede an to kolk Gtv alike avtov se voz okol in kolk Suvov..
Dokončaj stavek, da vem kaj sledi, ker iz tega ne morem razbrati pointa. Kaj želiš povedat?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Odgovarjam na trdtive o uporabnosti SUVA ne?

Ker so SUVI tolk neuporabni in bedni in brezvezni in ne nudijo praktično nič.

Zato jih pa nikjer ni na cestah in jih nihče ne kupi.


Ne govorimo o OH IN SPLOH Sorentu, če bi to bil bi ga marsikdo že imel namesto alfe ampak o tem zakaj ALFA oz FLAR ne lansirata SUVa na trg. Butične 8Cjke 8C Gta ipd jih ne bojo rešile. Jaz osebno bi rad še kdaj vozil novo alfo in se bojim zgodbe Roverja... In mogoče bom kdaj imel potrebo po večjem, višjem avtu kot je SUV in ker ga FLAR ne izdeluje kaj bom kupil?

Govorimo o prodaji Alfe na trgu in kam pelje vedno nižja prodaja vozil.

Če JE zate karavan ali pač limuzina bolj uporaben kot SUV hvala bogu imaš svoje mnenje, jest mam pa svojga in zame NI. Odgovarjam na vse poste nazaj in ne citiram vsakega posebaj ker se mi ne da, tako da leti pač na kogarkol že.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

In mogoče bom kdaj imel potrebo po večjem, višjem avtu kot je SUV in ker ga FLAR ne izdeluje kaj bom kupil?
KIA Sorento. A niste tega že obdelali? :D Vozil boš Kio, hrepenel pa po Alfi :lol:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Kie Sorento ne, prej verjetno ML, X5, HSE Sport ipd... ko pa in ČE pa KUBANG...
Odgovori
  • Informacija