tresenje pedala za zavoro

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mam en problem in sicer-na avtu je tresel pedal za zavoro in volan, ko si pobremzal, zamenjani so bili novi diski in nove ploscice spredaj(zadaj so bobni), ampak pedal se zmeraj trese, sicer manj, na volanu pa ni vec tresenja

lezisca so bila vsa ociscena in namazana

al je mozno da so novi diski krivi al?

sem bral tudi glede tega kako se uteka nove zavore, in naj bi se s tem odpravilo tresenje

sicer to utekavanje ni na varjanto pocasi in toliko kiolometrov ampak je kar na hard zadeva, tolk da pride do fadinga, pa me zanima ce bi to resilo tresenje

je pa to prvi avto, pri katerem so menjane nove ploscice in novi diski, ampak se kar pedal trese

pri nobenem se ni bilo takih problemov
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jaz sem z divjim utekavanjem malenkost zmanjšal vibracije, imeli so pa diski slabih 150.000 km za sabo, ploščice so pa bile relativno ok.

Če boš tako utekaval prvo najdi odročno cesto, potem malo predgrej zavore, nato pa nekaj divjih štartov, recimo 8-10 do 100 km/h in bremzanje na polno vsakič do ene 20 km/h.

Nikoli se ne smeš ustavit do konca, in tudi ko s postopkom končaš se vozi nekaj km, da ohladiš zavore, če se ustaviš tvegaš da se ploščice zapečejo na diske.

Na diskih bo po utekavanju tak modro-siv film, kar je znak, da si opravil postopek pravilno :).


Sem pa z vibracijami imel že problem enkrat prej, in so mi takrat izmerili vlago v zavornem olju, ki je bila previsoka, menjali smo olje in vibracije so se nehale. Čeprav ne vem kako je olje lahko vplivalo.

Gre pa seveda za vibracije pri bremzanju iz visokih hitrosti.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Crazy alfista...obrni se platisca spredaj/zadaj. Pri meni je bilo eno platisce malo zvito in je pri zaviranju tresel volan za popizdit. Sem ves cas mislil da sem zvil diske, pa se je na koncu izkazalo da je bilo krivo platisce.

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja tudi to sem ze pomislil, ampak a nebi potem tudi treslo ko nebi zaviral
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija