BMW resnična zgodba

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

prejel po e pošti:

MAAAAJSTORI IZ CIVILIZACIJE!! KURBE BUTASTE!!! POKVARJENE!!

Nekaj kar se mi je zgodilo. Spodaj napisano ni želja, da bi koga očrnil temveč informacija za vse, ki vozijo avtomatike. Bmw vozim že od nekdaj. Predzadnji, ki sem ga imel je bil 520 avtomatic. Tik pred novim letom se mi je predrla guma. Zamenjal sem jo in se odpeljal naprej. Čez nekaj časa sem ugotovil, da mi avtomatski menjalnik več ne dela. Avto je vozil samo v prvi in drugi prestavi. Odpeljal sem ga na servis Tehnounion in jih poprosil naj pogledajo, kaj je, saj je tik pred novim letom in avto potrebujem. Takoj so se lotili dela in mi čez približno pol ure sporočili, da je vse v redu. Plačal sem in se odpeljal. Takoj sem opazil da se ni nič spremenilo in da mi avto še zmeraj noče zamenjati prestav. Zato sem se odpeljal nazaj na Tehnounion in jim vse še enkrat razložil. Prišel je glavni šef in me začel prepričevati da je z avtom vse v redu in da si pač jaz vse to samo zamišljam, avto so namreč pregledali na računalniku in je vse ok Ker sem vztrajal, se je končno vsedel v avto in se z menoj odpeljal na testno vožnjo. Že takoj, ko sva zavila na cesto, je opazil, da avto res noče zamenjati prestav ter da mu še cel čas vključuje protizdrsni sistem (lučka utripa). Zapeljal je nazaj na servis in se lotil strokovnega pregleda. V tem času se je okoli avta zbrala dokaj velika druščina in vnela se je strokovna debata, zakaj avto noče zamenjati prestav. Čez približno 2 uri so ugotovili, da bodo avto priključili na računalnik ter se povezali po telefonu z Nemčijo ter prosili za pomoč. Po približno pol ure telefoniranja v Nemčijo je bila skupna ugotovitev da je menjalnik pokvarjen ter da moram kupiti novega. Ker je bil avto še v garanciji sem zahteval, naj te stroške krije BMW. O tem niso hoteli niti slišati, saj naj bi jaz sam pokvaril menjalnik. Po dolgotrajni diskusiji sem pristal na to da naročijo novi menjalnik, samo da se vse uredi. Po vsem tem sem se odpeljal iz servisa naravnost k vulkanizerju na Brezovico, da mi zakrpajo predrto gumo ter da nadomestno shranim nazaj na njen prostor. Delavec, ki menjava gume pri Španu, mi je zapeljal avto na dvigalko in ga pripravil, da ga dvigne. Obenem mi je še rekel, brez da bi ga karkoli sploh vprašal:

"Gospod, kako si se pripeljao, kad noče da ti menja, ha?"

Skoraj me je kap. Vprašal sem ga kako ve, da avto noče zamenjati prestav, pa mi je rekel:

"Pa kako da ti menja, če je pa avtomatik?"

In sem ga vprašal zakaj naj ne bi menjaval.

"Pa vidiš valjda, da rezervna guma ni enakih dimenzij kot ostale tri."

In ga vprašam še enkrat: "In kaj zato?"

"Pa kako da ti menja," pravi, "kad mu računalnik meri obrate na sve štiri gume, i kad vidi, da se ena guma različno vrti, onda mu računalnik ne da da zamenja v višju brzinu, ker računalnik misli, da avto spodrsava in ga hoče zaustaviti. Pa to ti je valjda taj sistem proti zdrsavanju."

"A ko boš zdaj zamenjal kolo in bodo vsa štiri kolesa enakih dimenzij bo vse v redu?" ga radovedno vprašam.

"Pa jasno majstore," mi pravi.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Staro kot Metuzalem...
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

zanimiva zgodba...ki je bila aktualna, ko sem jaz bil se otrok :D
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ta delavec zna verjetn zdej že čist tekoče govorit slovensko. Po vsej verjetnosti pa je že v penziji. :)
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Zej ma že svojo vulkanizersko delavnico. :mrgreen:
jtd-M 20V
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ma ja... Chop-shop BaŁkan export s.p. :D hehe
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

LaserJaMM napisal/-a:Ta delavec zna verjetn zdej že čist tekoče govorit slovensko. Po vsej verjetnosti pa je že v penziji. :)

HAHAHAHAH

zgodba ni izmosljotina. to se je dejansko zgodilo ampak na malo drugacen nacin ker ta pobec k se mu je to zgodilo je znanec mojega soseda. menjalnik je BIL PLACAN. in zatem se je odpeljal do vulkanizerja pa se to ne do spana! res mu je pa na priblizen nacin povedu za zadevo z gumo... clovek se je ves besen odpeljal nazaj in se zacel dret da so nesposobni in da mu normalno vrnejo denar. takrat so zaceli pa kr neki komplicirat in bla bla. nakoncu je dobil denar nazaj in ko je menjaval vozni par ni sel nazaj na BMWja.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

no ja žalostno pa vendar resnično, da ti en kmečki mehanik večkrat reši problem, katerega vsi pametni z računalniki na uradnem servisu ne rešijo.

predvsem FIAT ne zaostaja dosti za tem primerom :roll:
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

En del zgodbe mi mi čisto jasen... Zamenjali so mu menjalnik, nato se je odpeljal do Špana, popravit predrto pnevmatiko. In če je ta del zgodbe resničen, bi moral menjalnik pokazat iste znake. Glede na to, da so bile še vedno različne dimenzije gum nameščene na avtomobilu.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

rajko napisal/-a:En del zgodbe mi mi čisto jasen... Zamenjali so mu menjalnik, nato se je odpeljal do Špana, popravit predrto pnevmatiko. In če je ta del zgodbe resničen, bi moral menjalnik pokazat iste znake. Glede na to, da so bile še vedno različne dimenzije gum nameščene na avtomobilu.
Novega menjalnika ni blo še montiranega ampak ga je verjetno čakal.
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Drugače pa očitno tut tale "pubec" nima (ni imel) veliko znanja o delovanju raznih sistemov v avtomobilu. =D>
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

JC29 napisal/-a:
rajko napisal/-a:En del zgodbe mi mi čisto jasen... Zamenjali so mu menjalnik, nato se je odpeljal do Špana, popravit predrto pnevmatiko. In če je ta del zgodbe resničen, bi moral menjalnik pokazat iste znake. Glede na to, da so bile še vedno različne dimenzije gum nameščene na avtomobilu.
Novega menjalnika ni blo še montiranega ampak ga je verjetno čakal.

aha ok, hvala.
kingdom
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Nov 07, 2010 3:36 pm

wolfyy napisal/-a:no ja žalostno pa vendar resnično, da ti en kmečki mehanik večkrat reši problem, katerega vsi pametni z računalniki na uradnem servisu ne rešijo.

predvsem FIAT ne zaostaja dosti za tem primerom :roll:
Na žalost velika večina SLO servisov dela na principu: če je kaj narobe bomo menjali del po del (vaskega moraš seveda plačat), pol pa k bo problem odpravljen bomo vedl kaj je blo narobe. :evil:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Serviser se zanaša na tester,in njemu je tester sveta škatla.Sploh ne pogleda pod pokrov motorja,ampak samo tester :wink:,in kar tam piše to je 100% :roll:
"I cant" is not an option !
Odgovori
  • Informacija