Honda VTEC

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Cav fantje.

Mene pa zanima, ali imajo honde z oznako VTEC in njenimi izvedenkami tudi turbino in VTEC oznacuje samo sistem vbrizga, ali dosezejo tako stevilo lipicancev samo z navadno atmosfero?
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

samo navado atmosfero...Vtec kod jaz vem je 3 stopensko odpiranje ventilov in elektronski zamik odpiranja:)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Ja, samo ta wiki pove, da je to samo kar se ventilov tice. Lahko bi imel zraven se kksn turbino prpeto:P
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

A ni brezveze imeti temo o Hondi odprto, ker vsaka taka tema strmi v kreganje in offtopic ter zaklepu :doubt:
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Lol, zakaj ne bi smel spraševati o "ostalih avtih" v temi ki je zato namenjena.

Drugače pa ja, honde so visoko vrteče in dobijo konje z vrtljaji ter variabilnim krmiljenjem ventilov. Turbino ima samo hondin dizel.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Alfa33 napisal/-a:A ni brezveze imeti temo o Hondi odprto, ker vsaka taka tema strmi v kreganje in offtopic ter zaklepu :doubt:
Ne kregaj se, pa bo mir. Obstaja še kaj drugega, kot Alfa. VTEc ima mimogrede tudi Toyota. V Celici 1.8 VVTi zadeva prav konkretno butne.
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

SubjectX napisal/-a:Cav fantje.

Mene pa zanima, ali imajo honde z oznako VTEC in njenimi izvedenkami tudi turbino in VTEC oznacuje samo sistem vbrizga, ali dosezejo tako stevilo lipicancev samo z navadno atmosfero?
Dosežejo jo kot so ti že drugi rekli iz atmosferskega motorja. Vendar posledica tega je, da je tak motor (recimo tisti iz Honde S2000) popolnoma neprimeren za navadne avte kot je recimo Accord, ker ima motor vso moč in navor v visokih obratih, pri navadnih avtih pa hočeš met čim bolj prožen in uporabniku prijazen motor.

Drugo pa je Honda S2000 v kateri se tako navit motor nahaja, tam pa je smiselno gnat avto tudi čez 7000 obratov.


Recimo Ferrari ima V12 6.0 z amtosferskimi 620 konji (tudi več v določenih modelih), Mercedes pa v S klasi ponuja tolko konjev pri V12 s podobno prostornino skupaj z dvema turbinama. Razlog ni ker MB en bi znal narditi takega motorja kot Ferrari, ampak ker je popolnoma nesmisleno dajat visoko vrteč navit motor v 2 toni težko limuzino.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

http://www.youtube.com/watch?v=q24D0xv49d4

to je to. za ceno turbota bi pa lahko dokupil še enega civica ;)
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

tud mene mika da bi sprobal eno hondo z VTECom, bolj kot ne zaradi firbca.
Če gledaš drugače Honda Civic z 1.6 mlinčkom doseže 161KM, meni se ne zdi malo.
BMW-Ko razvada postane navada;)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sreca da je avto lahek, ker ti konji se mi zdi da so pri 7000 obratov ali se visje
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

161 konjew pri 7600rpm...xD
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Sam sem vedno govoril Honde pa nikoli, no in glej ga zlomka od letos mam doma poleg Alfe še Crx delsol 1.6 ESI in morm priznat da so me Honde čist navdušile. Navora v nizkih obratih je za moje pojme res velik, avto je težak približno 1100 kg. Rezervni deli so pocen, za razne predelave je robe res neomejeno, nekatere majo mal težave z rjo na zadnjih bokih to je pa to.... Pogledam na net in se avti prodajajo z 300.000 kilometri plus..... To se prav da motorji delajo, tudi če se vrtijo malo višje.... To je samo moje mnenje. Lahko pa rečem to, da naslednji avto v moji zbirki pred family wagnom bo sigurno še ena Honda vti ali pa Integra.....
Miholl pa odkar je peljal Hondo kar naenkrat prodaja svojo boxerco, le zakaj....??? :D :lol:
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Deedko.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: So Jun 19, 2010 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

tudi jst sm pred nakupom honde in to po testni voznji navadne civic 1.4, avto me navdušu, to gre in gre, pa je navaden atmosferc.
BMW-Ko razvada postane navada;)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Deedko. napisal/-a:tudi jst sm pred nakupom honde in to po testni voznji navadne civic 1.4, avto me navdušu, to gre in gre, pa je navaden atmosferc.
Kaj ne boš kupil terenca?
Odgovori
  • Informacija