Project: R19 16V

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Okitoki, se slišva kakšen dan prej :wink:
OT off...

Kdaj bo 19-ka štrihnjena?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Odvisno... če dobim garažo z lučjo in pa elektriko, potem do konca septembra in sestavljanje čez zimo.

Če pa ostanem pri tej garaži gre pa v šprickit, potem bo pa stala čez zimo ker nimam elektrike in ne morem sestavljat. Tako da bo potem pobarvana spomladi in čez poletje sestavljena :wink:

Vse je odvisno če dobim garažo z elektriko.

P.S. Če veš za kakšno v vaših koncih se priporočam. :mrgreen:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

kaj pa kak agregat :)
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

A to misliš kar sam štrihat?
moofdi napisal/-a:P.S. Če veš za kakšno v vaših koncih se priporočam. :mrgreen:
Bom malo povprašal :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ličarijo bom delal sam, štrihal šprickit bom tudi sam, za barvanje sem pa že nekaj časa zmenjen s kolegom da mi jo pobarva, seveda v komori, tako da bo končni rezultat čim lepši. :wink:

@fiatista: ne gre z agregatom, sosedi ipd. :doubt: Pa tudi malo premajhna je ta garaža, je v bistvu bolj primerna za "prezimovanje".
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Evo..spet je nekaj časa okoli in šasija 19ke počasi dobiva zasluženo obliko... :) Slikic je malo veliko...vendar ni niti pol kolikor je dejansko poslikano - vse sliek dobš na CD moofdi :)

desna stran je dosedaj grobo končana...falijo še finese, ker smo plastične pragove dobila naknadno...

Slika

Slika

Prelepa leva stran:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

črvi so levi prag dobro požrli:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

tako..levi prag je v grobem fertik...treba je le še zatesnit vse zvare s tesnilno maso... :wink: To je to... zaenkrat! :D
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Evo še par slik...je šla ven, da sva delavnico malo pospravla...vmes pa sm očistil še lepotico malo...

V glavnem leva stran je fertik...teba je prilagodit pragovom še desno stran...zaflikat luknjo od brisalca zadaj in luknjo od antene, poprvit par udolbin in jo dobi lastnik moofdi nazaj v roke pravilma konec prihajajočega tedna :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LP

:) :)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Čudovito narejeno =D> =D>
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Bom se pridružil zgornjemu komentarju! 8)

Res pohvale! Zdaj bom komaj čakal, da jo dobim nazaj, da jo dokonca speglam, pa dam v barvo! =D>
Če je ravno, ni zabavno.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Evo, prejšnji ponedeljek šel prevzet 19ko. Na tem mestu bi se še enkrat zahvalil Unek-u in njegovemu očetu. Zadeve so res narejene u 0 in mislim da bo vsaj za nekaj let mir! =D> Hvala še enkrat!

No, ker pa imam avto že en teden doma, jaz pa sem na "dopustu" je že kar nekaj tudi narejenega.

Priporočeno mi je bilo, da najprej z voskom zaščitim prage in boke, zato sem tako tudi naredil. Pragove sem skoraj utopil, tako da sedaj upam da tudi če bo hotla ne bo upala rjavet. :mrgreen: Mogoče mal overkill s količino, ampak -> better safe then sorry. 8)

Slika

Slika

Izolirana je bila tudi notranjost praga, slike na žalost ni...

Še nekaj slik zrihtanih pragov in vn potegnjenih lukenc.

Slika

Zašvasan clean-look, avto bo brez značk, brez klučavnice zadaj (odpiranje na gumb), brez brisalca ostane samo zadnji spojler. Predno kdo napiše, zakaj zadnji brisalec tudi -> ker ima avto ravno toliko riti da je nad 40km/h v dežju zadnja šipa suha, izgled je pa neprimerno lepši.

Slika

Povsod, kjer je bilo samo pikico rje, sem zdrzal do pleha in zaščitil z 2k temeljno.

Slika

Poglihana hauba, kar je bilo manjših udrtinic.

Slika

Prav tako boki...

Slika

Slika

Hauba je bila kar dobro ruknjena (motor vrglo z zadnjega nosilca in je zadel v haubo) Poglihana, zaščitena, malo bulice pa ostane v spomin - bojne rane. :mrgreen:

Slika

Doma sem še odkril da je rja malo že napadla rob spodnje šipe, ampak je bilo rešeno še pravi čas, luknje ni, zdrgnjeno do pleha in 2k temeljna.

Slika


No, sedaj pa tisti del, ki mi je dal "po p****". Cel teden po malem sem brusil in čistil dno avta. Sicer je bilo kar nekaj površinske rje, pregnito nikjer. Po cirka 50h dela, dno izgleda takole, predvidoma jutri pa dobi tudi sloj bodya. :wink:

Slika

Slika

Slika

No, imam pa tudi zvesto pomočnico, ki pomaga ko je pri času - punca. Ko sem gulil dno avta, je na novo pobarvala drug prednji most (od megana 1.6 16V) je malo ojačan napram 19kinemu, paše pa na avto šraub na šraub. Pa še začela je pripravljat pokrov ventilov iz 2ge glave motorja ki jo imam doma za barvanje v temperaturno obstojno barvo - črno.

Slika

Slika

Toliko zaenkrat, ta teden je v planu našpricat zaščito dna in pa začet peglat karoserijo da se jo čimprej da v šprickit. Naslednjič ko pišem, bo pa 19ka že lepo v garaži, tako da se bo lahko tudi čez zimo delalo.

lp.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

sej 5 vratna chamade 19ka tko original ni mela brisalca zadi... kle se ga pa tut ne bo pogrešal. :D

Priden si!! =D>
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Ja res lepo napredujeta. Le tako naprej. Pa upam, da si pomočnici dal kakšno pohvalo, da bo še raje pri čem pomagala :P
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Žal moja 2. najljubša tema tuki na forumu. 1. ti je škodalover speljal :lol: :lol:
Kateri body bo pa uporabil?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

minimi napisal/-a:Žal moja 2. najljubša tema tuki na forumu. 1. ti je škodalover speljal :lol: :lol:
Kateri body bo pa uporabil?
Bom preživel! :P :mrgreen: Njegova obnova si res zasluži vse pohvale, jaz pa ne bom šel tolk podrobno, je bolj projekt za dušo kot pa neka detajlna obnova...

Body sem si zrihtal ugodno v službi, baje neka profesionalna zadeva. Bom pogledal točno za ime, pa sporočim.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

lepo napreduje =D>
Odgovori
  • Informacija