Ford Focus 1.6 TDCi - racionalen nakup?

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Lizing=kredit pri fizični osebi in ni nekih prednosti ali slabosti....

Operativni lizing je pa tudi možen pri fizični osebi (torej dejansko najem z vsemi stroški) samo to pomeni recimo Punto Evo za 12k eur te pride cca 300 eur na mesec.

Meni osebno se zdi nakup tazga focusa čisto okej. Je pa danse precej dobrih akcij (kot naprimer tale focus, ali pa malo višje bmw 1 dizel za 16,5k eur, ali pa julka za jurja več itd...).

Treba je še razmislit - kako velik avto rabiš,koliko kilometrov,kje se bo vozil itd...

Ne bo pa tuki nobenega "šparanja", na novem boš popušil keša da je joj...in če ga ne misliš met lih dolgo časa, je to totalna izguba - seveda gledano skozi denarnico
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Jaz se delno ne strinjam, ker vsak pozabi (od)šteti izredne servise, asistence, en komplet gum in podobne reči od novega avtomobila. Jaz moram biti vsak dan v Lj in se nimam časa ukvarjati s servisi oz. če si povprečen čas brez avtomobila pretvorim v izgubljene ure, sem na nuli, pa še z novimi modeli se okrog prevažam (safety, vsesplošno udobje). Je pa res, da potem ne smeš pretiravati in moraš kupiti racionalno že v začetku, prodati pred iztekom garancije itd...

Najceneje bi bilo z enim 10 let starim bencinarjem upati, da se ne bo nič pokvarilo, ampak je za moj okus preveč če-jev vmes, da bi poskusil oz. sem že, pa se ni obneslo tako kot sem pričakoval.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no,glede da človek sprašuje kaj si mislimo o nakupu tega fokusa,sem ga tudi jaz gledal pred nakupom julke
-seveda,najbolj me je pritegnila res dobra cena za dizla,ampak ne ford,ne motor iz PSA skupine,me ne prepričata najbolj (iz prve roke vem kako radi gredo turbine,recimo),no,to zdaj ni pomebno
-v glavnem,novo je novo,racionalno ni nikoli,cena je ugodna,če te ne zanima zakaj
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Neracionalnost nakupa novega izhaja predvsem iz stališča da avtor precej da na porabo goriva in mu deci ali dva na 100 km delata skrbi. V tem primeru je nakup novega avta popoln nesmisel...Je pa zagotovo pravi motor za varčevanje, čeprav dvomim da bo dosegal nižjo porabo kot s 145ko...

Bolj primeren bi bil kak 1.5 dci v manjši pakungi...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najbolj primerno pa kolo. Garantirano prihraniš na gorivu!
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Eni majo pač avto za vozit,ne za zapravljat...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Nakup avta ni nikoli racionalen, je pa tale Focus je verjetno eden najbolj racionalnih nakupov v smislu value for money.

Tudi izguba vrednosti ni tako velika kot se zdi. Recimo po 4-ih letih dobiš zanj cca. 7 kEUR. Če vzameš 159 2.4 danes 4 leta staro za isti denar boš pa čez 4 leta dobil 4 kEUR. Plus poraba plus nižji stroški vzdrževanja in registracije pomeni čez štiri leta skupaj čez palec kakšnih 8 kEUR razlike, torej kakšna dva na leto.

Pa avto se sploh ne pelje tako slabo, v svojem rangu je kar soliden če ni lega na cesti še celo nadpovprečna :)
turban
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:25 pm

TribesMan napisal/-a:The big picture... you are missing it...

Pri gorivu ne boš nikoli tolk prišparal, kot boš izgubil z nakupom novega avtomobila...
vozis ga do ene 300-400kkm pa bos. vsaj ce upostevas povisano moznost kaksnega izrednega popravila na rabljenem...
Odgovori
  • Informacija