VW Polo 1.2 TSI

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

No evo, pa smo dočakali zamenjavo za 145 QV =D>

Po moči sicer ni primerljiv, je pa zato bolj uporaben, bolje opremljen, predvsem pa nov, da me ne rabi skrbeti za kakšna popravila. :)

Pa lahko bi rekli, da se vračam h koreninam, saj sem že imel Polota, s katerim sem bil izjemno zadovoljen (6N model) - čeprav je tale polo ženin :P

Vožnja v tem polu je za moje pojme izjemna. Športno podvozje in 17" kolesje naredijo svoje. Je trd, vendar presenetljivo ne preveč. Obratom volana sledi brez omahovanja in daje zares varen občutek v vožnji skozi ovinke - seveda pa ga nisem še gonil na polno.

Ne bom več nakladal. Še par slik:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Še srečna lastnica :P
Slika

In par njenih dodatkov
Slika
Slika
A kdo ve, kje bi se dalo dobiti take črke, ki bi se bolj ujemale z napisom?
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ta avto je tudi meni blazno simpatičen...

Podobno kot pri tebi ga ima od mojega sodelavca punca in je zelo zadovoljna z njim. Dela relacije ~40km v eno smer, večino AC in poraba je 5.5l.
Hkrati je motorček dost poskočen že v zelo nizkih obratih zaradi turbine, in ker ima 6. prestavo je tudi na AC zelo prijazen za vozit (če se ne motim ima pri 130 pod 3000 obratov).

Pa hvalabogu nisi šparal pri opremi, ker ta avto je prav lep s takole opremo. Ko pa ga vidiš v osnovni različici z 15" felgami, brez kroma ja pa prav žalosten...

Če VW nebi tolk šparal pri materialu armaturke bi bil pa čista zmaga... ta plastika njihova je mal češka.

Čestitke za nakup.
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Hvala :)

Pr nama je poraba zaenkrat okol 7, je le še čist nov in v glavnem sva bla na AC. Je pa res, kot si napisal, da je 130 km/h pod 3.000 rpm. Šesta je res nastavljena na šparanje.

Avto je kupljen povsem po željah, zato se res ni šparalo pri opremi. Osnovni je pa fejst bogi za videt, sploh k enkrat sediš v takem. Pri Highline opremi pa je armaturka (zgornji del) tudi iz mehke pene. tako da precej bolje izgleda.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Lep avtek :)

Zanimivo, jz ne morem pa tud ene lepe besede o 6N modelu povedat :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Al maš veliko nesrečo al pa pač enostavno kolješ avtomobile, ker ti o nobenem modelu ne moreš kaj lepega povedat...

Polič je pa hud, pa dobr ste ga naloadal...

Kaj je fora teh led diod spredaj, a to dobiš ob ksenonu al kak?
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

@kosir - sej veš kako je s tem. Eden ima lahko pozitivne izkušnje, drug pa negativne. Sej mene je tud kdaj na cest pustil, ampak vse ostalo je bilo pa zelo pozitivno.

@Miholl -ja, ledice pridejo v kombinaciji s xenonom. Men so prou kul - brez njih bi bil pač sam en polo več, tko pa le malo izstopa 8)
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

In kolko denara je ena taka zadeva? Ako ni skrivnost.

LP
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

17.700 € - ni malo, ampak je pa vsaj povsem po zeljah.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Meni pa ni ravno všeč nov Polo. Ni slab avto, kar ponavadi noben VW ni, ampak je pač dolgočasen. Cena se mi pa za tako malo škatlico zdi previsoka in dvomim, da je toliko boljši od konkurence koliko je dražji.

Ledice pri novejših VW-jih (Touareg, Passat, Polo,...) mi delujeje kot da bi ene par riževih zrn natrosil po luči, a po drugi strani če pa xenona nimaš imaš dnevne luči zraven meglenk kar pa spet izgleda bedno...


No kakrokoli že, čeprav nisem dal pretirano pozitivega mnenja o avtu (VW mi pač niti malo ne diši in ga nikoli ne bi imel), ti želim da dela kot treba, in da so porodne težave 1.2 TSI zdaj že odpravljene.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Zakaj ne DSG? Vozil sem 1.4 63 kw z DSG in je čista zmaga. 7 prestav ter nizka poraba =D>
Slika
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Nikoli nisem maral VW, ampak moram reči da mi je novi polo kar všečen model, sploh če je bolj opremljen. Ampak vseeno mel ga pa ne bi, predvsem zaradi cene :D
Ampak v glavnem srečno vožnjo in čim manj okvar. :wink:
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Je to boa vista? Ima prijatelj podobnega - manj opreme in je bele barve. Pravi, da naj bi se ga dalo spustiti za kakšna 2cm z odstranitvijo neke plastike (to mu je rekel prodajalec)- morda veš kaj o tem?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem ga kupil pol leta nazaj 1.2 TSI.

Zanima me, ko gledam radio je RCD310 - zanima me a imas osvetlitev belo-crno ? A je to kaksen dodaten narocil, ker original je modro crn in nikamor ne pase !

Drugace pa sem na mojim kar nekoliko razocaran:
- desno nekaj vibrira/ropota in kljub menjavi cevi jim napake ni uspelo odpraviti
- zavorni pedal ucasih rahlo pade notri (ceprav zavore delujejo dobro)
- zadaj levo se slisi vrtincenje vetra nad 100 kmh (bobnece)
- ko je prizgana klima se pri speljevanju in pri dolocenih obratih slisi neko "mukanje " spredaj desno
- nimam sportnega podvozja in se avto bolj nagiba kot bi si mislil, ceprav je kar trd.
- mrzla masina se zmeraj potresa pri prostem teku !


Sicer avto lepo potegne, vozi se tudi lepo in armatura je mehka ze od sredne opreme naprej (oblozena).
Sama kvaliteta izdelave pa razocara.


Sicer si pa nabavil lepo vozilo, ledice mu pasejo, skoda da moras za to kupiti xenon.
Sem mislil da je bil moj drag, pa vidim, da se da ceno se mocno dvignit :).
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Heheh sm ti sektor 13 nimaš sreče z vozili oz. imaš pomoje previsoke standarde. Tole je nov avto, mehanskih stvari ne bo, ima pa porodne težave, kot vsak. Probi malce odmislit te stvari, tko kot pri Alfi, ki si jo imel in si takrat napisal kaj vse si menjal, večinoma ti nebi blo treba, če pa že, bi pa lahko dosti ceneje prišel skozi.

Drugače pa kakšen je kej motor? Slišim da overachieva? Pač 105KM je vseeno samo 105KM avto pa tudi ni med najlažjimi. Poraba je pa kar slišim ekstremno nizka, res praktično dizel, kar je pa res zelo pohvalno. Mi je pa nov Polo res lep avto, nemški, ampak lep, razen zadnjega okna, ki je preveč raven, kot da so ga z ravnilom odrezal in izpade mal neskladno z ostalim avtom. Res lepši in bolj privlačen kot Golf 6 definitivno.
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

lizard napisal/-a:Meni pa ni ravno všeč nov Polo. Ni slab avto, kar ponavadi noben VW ni, ampak je pač dolgočasen. Cena se mi pa za tako malo škatlico zdi previsoka in dvomim, da je toliko boljši od konkurence koliko je dražji.

Ledice pri novejših VW-jih (Touareg, Passat, Polo,...) mi delujeje kot da bi ene par riževih zrn natrosil po luči, a po drugi strani če pa xenona nimaš imaš dnevne luči zraven meglenk kar pa spet izgleda bedno...


No kakrokoli že, čeprav nisem dal pretirano pozitivega mnenja o avtu (VW mi pač niti malo ne diši in ga nikoli ne bi imel), ti želim da dela kot treba, in da so porodne težave 1.2 TSI zdaj že odpravljene.
Hehe avta nisem predstavil zato, ker želim slišati kako oh in sploh je. :wink:

Meni je ta avto všeč ravno zaradi njegve dolgočasnosti oz preprostosti. Če ga primerjam s kakšnim DS3 (lahko tudi C3) ali clio mi je bolj eleganten, za moj okus celo agresiven dizajn. Mora pa oprema štimati.

Pa haval za lepe želje :)
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Odgovori
  • Informacija