Karavan

Mnenja in izkušnje z ostalimi avtomobili
Odgovori
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Potrebno bo zamenjati vozilo in gledam karavane. Trenutno se odlocam med Fiat Stilo in Opel Astra. Astra mi je lepsa, Stilo je pa bolj uporaben.

Recimo nekaj takega:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5061549&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5063166&show=1

Za JTD motorje mi je vec ali manj jasno. Za 1.7 CDTI pa nimam pojma kako se obnesejo. Tistega 80KM v Stilotu bi verjetno malo stunal na 100KM, ni pa nujno.

Alfa SW na zalost odpade.

Prej sem razmisljal se o Ford Focus, a je na Ford forumu cel kup problemov od turbine, injektorjev do vztrajnika... kar mi pa ni vsec. Najraje bi slovensko poreklo od 1. lastnika. Saj pri uvozenih lahko mirne vesti starost mnozis s 50.000km letno in dobis nekako realne kilometre. Ali pogledas na mobile.de in primerjas kaj dobis v tujini za cca 1.500€ manj kot se prodajajo pri nas - vsaj ene 700€ pa mora zasluziti tudi preprodajalec.

lp
Slika
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Če ti je po obliki bolj všeč astra, motor bi imel paq JTD, pa vzemi astro z 1.9 motorjem - ki je fiatov :wink:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Stilota z 80HP motorjem nebi priporočal... žalostna mašina. IMO slabša kot ta ki jo imaš v 145. Mislim to RES ne gre nikamor.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Bom se malo na Opel forum skocil pogledat kaj pravijo o tem Isuzujevem 1.7 motorju.

Vem, da je 1.9 fiatov, vendar pade v visji razred tako po kubikazi, kot po moci. Zato imam raje 1.7 :wink:

Omenjenega Stilota sem vozil, res je lepo ohranjen (edino zadnja vrata zacenjajo rostat - kar se tudi vidi iz servisne zgodovine, da je bilo popravljano - slabo) in res je, da ne gre nikamor - to sploh ne mores primerjat z mojo 145 :lol: Vendar se pa vseeno pelje. Pocasi pospesi do 130 in cisto lepo pelje - ni cutit kaksnega posebnega matranja masine. Trenutna poraba skace med 4.7 in 5.6.

Kakor zdaj razmisljam, se bolj nagibam k Astri. Po obcutku je manj prostorna, a vseeno bo, po moje, dovolj. Trenutna poraba pri Astri kaze med 3.6 in 4.1 8) Recimo, da je to se dodaten + za 1.7CDTI VS 1.9CDTI(JTD). Edino kar me moti, da je 1.7 motor kar glasen, pa to, da ne najdem merilca temperature vode!? :?

lp
Slika
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

kixs napisal/-a:Recimo, da je to se dodaten + za 1.7CDTI VS 1.9CDTI(JTD). Edino kar me moti, da je 1.7 motor kar glasen, pa to, da ne najdem merilca temperature vode!? :?

lp
... pa še ogroma turbo luknja, sam imam 115 konjskega JTD-ja, moči je dovolj, navora prav tako, skoraj skozi celotno območje delovanja. 8)
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Grem pa na Opel forum in pravijo, da ima ta motor precej visoko porabo :? Zdej mi ni pa nic jasno :doubt:

Problemi pa so lahko taki kot pri drugih dieslih - MAF, MAP, EGR...
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah sej če pogledaš spritmonitor vidiš da je povprečej porabe 1.7 CDTI v Astrah dobrih 6l.

Torej kar se tiče porabe ni razlike napram 1.9 JTD, mislim da je edina razlika to da oplov BC laže bolj :D
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kupovanje naslednjega avta mi ni prav nic vsec #-o

Od 1.7. je spremenjen zakon o prepisih avta. Po eni strani je boljse, po drugi pa si zdaj tam, kjer delajo registracije zmisljujejo o stroskih "preverjaja" kupca - pokazes osebni dokument - in racunajo cca 6€ na podpis - torej 12€. Vcasih si to lepo naredil za 1€ na UE (in s tem imel dodatno pot).

lp
Slika
Odgovori
  • Informacija